Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Białoruś odpowie za przemytnicze balony. Leyen: Szykujemy sankcje

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w poniedziałek po rozmowie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą poinformowała, że KE pracuje nad kolejnymi sankcjami na Białoruś w związku z balonami przemytniczymi, które naruszają litewską przestrzeń powietrzną.

fot. Yves Herman / FORUM

- Sytuacja na granicy z Białorusią pogarsza się ze względu na coraz częstsze przypadki wtargnięcia przemytniczych balonów do przestrzeni powietrznej Litwy - napisała na platformie X von der Leyen. - Tego rodzaju hybrydowy atak reżimu (Alaksandra) Łukaszenki jest całkowicie niedopuszczalny - dodała.

reklama

Jak podkreśliła przewodnicząca KE, Litwa może liczyć na pełną solidarność KE. - Przygotowujemy dalsze środki w ramach naszego systemu sankcji - zaznaczyła.

W ciągu ostatniego tygodnia wileńskie lotnisko z powodu balonów przemytniczych było zamykane trzykrotnie. Ostatnie zamknięcie trwało najdłużej, prawie 11 godzin; port ponownie otwarto w poniedziałek. Zamknięcie dotknęło ponad 7,4 tys. pasażerów i 50 lotów. (PAP)

mce/ kar/

Źródło: PAP
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty