Program "50+" przynosi efekty

Program wspierający osoby "50+" na rynku pracy przynosi wymierne efekty.

Jak podkreślał podczas konferencji poświęconej wyrównywaniu szans na rynku pracy dla osób "50+" minister Władysław Kosiniak-Kamysz, wskaźnik zatrudnienia w tej grupie osób poprawia się. Minister wyjaśnił, że od trzeciego kwartału 2008 roku do roku 2011, wskaźnik ten wzrósł o ponad 5 punktów procentowych, mimo wzrostu bezrobocia w tym okresie.

Szef resortu pracy zaznaczył, że osoby 50+, tak samo jak ososby do 30. roku życia, wymagają największego wsparcia na rynku zatrudnienia. Dlatego minister zwróci się w najbliższym czasie do resortu finansów o uwolnienie części środków z Funduszu Pracy na ten cel.

emerytura dla rolników » Nawet rolnicy popracują dłużej na swoją emeryturę
Minister Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na wydłużanie się życia ludzi, co - jak zaznaczył - jest nie tylko sukcesem, ale i wyzwaniem. Dodał, że dłuższa praca Polaków wymaga dobrych programów dla osób starszych. Poinformował, że resort pracy opracował program Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013, który jest uzupełnieniem programu "Solidarność Pokoleń "50+." Program został już skierowany do konsultacji.

W sierpniu zostanie zaś zaś uruchomiony pilotażowy program dla osób do 30. roku życia. Przewiduje on między innymi, że osoba, która znajdzie pracę w odległości co najmniej 80 kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania, otrzyma bon na zasiedlenie w wysokości 5 tysięcy złotych. Państwo pokryje też przynajmniej w części koszty szkoleń i studiów podyplomowych. Pracodawca, który zatrudni absolwenta szkoły wyższej na umowę o pracę, będzie miał natomiast zrefundowane wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne do wysokości zasiłku dla bezrobotnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Elżbieta Łukowska/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gazda

Gazeta Prawna dziś donosi: "Dożywotnio skazani na bezrobocie. Co czwarta osoba bez pracy skończyła 50 lat". (Władek pisząc takie bzdety o efektach robi sobie z ludzi JAJA). Oto cytat z gazety Prawnej:

"To już trwała tendencja. Od trzynastu miesięcy wśród zarejestrowanych bezrobotnych jest więcej osób po 50. roku życia niż tych do 25 lat. W końcu maja było ich prawie 459,8 tys. – wynika z najnowszych danych GUS. To o 31,1 tys. (7,3 proc.) więcej niż przed rokiem. Natomiast ogólna liczba bezrobotnych wzrosła prawie trzykrotnie mniej, bo o 2,6 proc., a grupa osób bez zajęcia w wieku do 25 lat zmniejszyła się w tym czasie o 5 proc. (o 20,7 tys.) do 396,6 tys."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~123

chyba w rodzinie pawlaka

! Odpowiedz
0 0 ~nix

gówno prawda

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl