Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Płatność kartą online to dobry sposób na błyskawiczne zakupy. Jednocześnie jednak często kojarzy się z ryzykiem i trudnościami. Można je wyeliminować, korzystając z portfela Visa checkout.

Dostawcy towarów i usług rozpieszczają nas możliwościami przeprowadzania błyskawicznych płatności. Do naszej dyspozycji pozostają szybkie przelewy, BLIK czy specjalne aplikacje. Stosunkowo rzadko wybieramy jednak płatność kartą kredytową. Zupełnie niesłusznie. Ta oferuje nam nie tylko natychmiastowy transfer środków, ale również dodatkowe zabezpieczenie w postaci procedury chargeback. Może się przy tym wiązać z możliwością skorzystania z atrakcyjnych promocji bankowych. Dlaczego nieczęsto po nią sięgamy? Zapewne nasze obawy są związane z koniecznością podzielenia się ze sprzedawcą poufnymi danymi karty, co jest szczególnie usprawiedliwione w dobie cyfrowych zagrożeń. Poza tym konieczność wprowadzenia informacji również przemawia za wyborem prostszych i zautomatyzowanych opcji. Oba problemy rozwiązuje e-wallet, taki jak Visa Checkout. Promocje to jego jedna strona, przede wszystkim pozwala jednak na łatwe i bezpieczne realizowanie płatności w sieci.

Visa checkout: promocje i łatwe płatności kartą (fot. Creative Lab / Shutterstock)

Co to jest Visa Checkout?

Narzędzia typu e-wallet zdobywają ostatnimi czasy coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. Pozwalają przenieść zawartość tradycyjnego portfela do przestrzeni wirtualnej i zarządzać osobistymi finansami w jeszcze bardziej intuicyjny sposób, gwarantując przy tym wysokie bezpieczeństwo zgromadzonym na rachunkach środkom. Visa Checkout to jedno z takich rozwiązań. Do systemu można wprowadzić posiadane karty debetowe oraz kredytowe, a następnie płacić nimi bez konieczności udostępniania sprzedawcy jakichkolwiek informacji na ich temat. Dzięki temu zyskujemy podwójnie: po pierwsze, nie narażamy wrażliwych danych na niebezpieczeństwo poznania ich przez niepowołane osoby. Po drugie, cały proces płatności przebiega niemal automatycznie: jedyne informacje, jakie musimy podać, to dane dostępu do płatności Visa Checkout.

Visa Checkout: logowanie do systemu

Aby korzystać z możliwości płatności Visa Checkout, należy zarejestrować się na stronie internetowej usługi oraz wypełnić formularz, w którym trzeba będzie podać imię, nazwisko, kraj, adres e-mail lub numer telefonu oraz hasło dostępu, który umożliwi nam w przyszłości korzystanie z promocji Visa Checkout oraz szybkie wykonywanie transakcji. Po zalogowaniu się do serwisu można już podpiąć swoje karty Visa, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać również z plastików wydanych przez MasterCard (zresztą taką samą możliwość daje również analogiczny program Masterpass). Warto mieć również świadomość, że możemy korzystać zarówno z kart kredytowych, debetowych, jak i przedpłaconych. Mamy więc sporo możliwości płatności Visa Checkout i możemy je dostosować do indywidualnych preferencji w konkretnej chwili.

Dodawanie karty

Aby dodać karty, należy po zalogowaniu do systemu wybrać odpowiednią opcję i podać informacje widniejące na plastiku. Przede wszystkim będzie to numer karty, data jej ważności oraz kod CVV/CVC. Po weryfikacji z karty będzie można korzystać podczas zakupów online bez konieczności podawania informacji w konkretnym sklepie.

Płatność Visa Checkout

Nie tylko procedura rejestracji oraz dodawania karty jest bardzo prosta. Równie bezproblemowo przebiega również dokonywanie płatności Visa Checkout. W tym celu powinniśmy wybrać ten sposób regulowania transakcji w oknie sklepu internetowego. Następnie konieczne będzie zalogowanie się do usługi oraz zatwierdzenie płatności. Oczywiście można zrobić to zarówno przy użyciu komputera, jak i tabletu czy smartfona. W ciągu kilku sekund środki znajdą się na koncie sprzedawcy, a cała transakcja nie będzie wymagała dzielenia się danymi. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że utracimy przywileje, z którymi wiąże się płatność kartą. Wręcz przeciwnie.

Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Korzystając z płatności Visa Checkout zyskujemy na wiele sposobów. Elektroniczny portfel w niezwykły sposób łączy ze sobą tradycyjną płatność kartą oraz świat e-bankowości. Użytkownik ma do dyspozycji:

  • Dodatkowe zabezpieczenia: użytkownicy Visa Checkout nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich finansów. System wykorzystuje również dodatkowe zabezpieczenie 3d secure, pozwalające na autoryzację transakcji. Ryzyko, że środki przejmie osoba trzecia, jest więc minimalne.
  • Chargeback: jedną z podstawowych zalet płatności kartą jest chargeback, czyli obciążenie zwrotne. To narzędzie znakomicie chroni interesy kupującego. Jeżeli okaże się, że zostaliśmy oszukani albo towar nie spełnia naszych oczekiwań, ale nie udaje nam się dojść do porozumienia ze sprzedawcą, możemy powierzyć całą sprawę emitentowi karty. Po przeprowadzonym dochodzeniu, w przypadku przyznania nam racji, zwróci środki bez żadnych dodatkowych formalności.
  • Prostota: oczywistą zaletą płatności Visa Checkout jest niezwykle łatwa obsługa. Bez problemu w ciągu kilku minut zarejestrujemy konto i zaczniemy korzystać z wirtualnych odpowiedników kart, o których bezpieczeństwo nie będziemy musieli się martwić.

Visa Checkout: promocje

Posiadacze kart kredytowych i debetowych są częstymi adresatami różnego typu promocji bankowych i programów typu moneyback. Dzięki nim zwyczajne zakupy mogą okazać się znacznie tańsze. Jednocześnie zyskujemy również dostęp do specjalnych ofert, niedostępnych dla innych klientów, oraz atrakcyjnych nagród, których otrzymanie jest całkiem realne. Przygotowane przez Visa Checkout promocje to kolejna świetna okazja do odniesienia realnych korzyści. W gronie firm, które współpracują w ramach tego programu, znajdziemy wiele podmiotów z praktycznie każdej branży. Korzystanie z płatności Visa Checkout pozwoli zaoszczędzić spore środki, może stać się również przepustką do specjalnych, sezonowych ofert albo zniżek. Warto wziąć ten czynnik pod uwagę przed przystąpieniem do e-zakupów.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt bez prowizji. Czy zawsze będzie korzystny?

Klientom banków zależy przede wszystkim na uzyskaniu jak najtańszych zobowiązań. Bardzo dużą popularnością cieszą się więc kredyty bez prowizji. Nie zawsze oznacza to jednak realne oszczędności.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.