Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Płatność kartą online to dobry sposób na błyskawiczne zakupy. Jednocześnie jednak często kojarzy się z ryzykiem i trudnościami. Można je wyeliminować, korzystając z portfela Visa checkout.

Dostawcy towarów i usług rozpieszczają nas możliwościami przeprowadzania błyskawicznych płatności. Do naszej dyspozycji pozostają szybkie przelewy, BLIK czy specjalne aplikacje. Stosunkowo rzadko wybieramy jednak płatność kartą kredytową. Zupełnie niesłusznie. Ta oferuje nam nie tylko natychmiastowy transfer środków, ale również dodatkowe zabezpieczenie w postaci procedury chargeback. Może się przy tym wiązać z możliwością skorzystania z atrakcyjnych promocji bankowych. Dlaczego nieczęsto po nią sięgamy? Zapewne nasze obawy są związane z koniecznością podzielenia się ze sprzedawcą poufnymi danymi karty, co jest szczególnie usprawiedliwione w dobie cyfrowych zagrożeń. Poza tym konieczność wprowadzenia informacji również przemawia za wyborem prostszych i zautomatyzowanych opcji. Oba problemy rozwiązuje e-wallet, taki jak Visa Checkout. Promocje to jego jedna strona, przede wszystkim pozwala jednak na łatwe i bezpieczne realizowanie płatności w sieci.

Visa checkout: promocje i łatwe płatności kartą (fot. Creative Lab / Shutterstock)

Co to jest Visa Checkout?

Narzędzia typu e-wallet zdobywają ostatnimi czasy coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. Pozwalają przenieść zawartość tradycyjnego portfela do przestrzeni wirtualnej i zarządzać osobistymi finansami w jeszcze bardziej intuicyjny sposób, gwarantując przy tym wysokie bezpieczeństwo zgromadzonym na rachunkach środkom. Visa Checkout to jedno z takich rozwiązań. Do systemu można wprowadzić posiadane karty debetowe oraz kredytowe, a następnie płacić nimi bez konieczności udostępniania sprzedawcy jakichkolwiek informacji na ich temat. Dzięki temu zyskujemy podwójnie: po pierwsze, nie narażamy wrażliwych danych na niebezpieczeństwo poznania ich przez niepowołane osoby. Po drugie, cały proces płatności przebiega niemal automatycznie: jedyne informacje, jakie musimy podać, to dane dostępu do płatności Visa Checkout.

Visa Checkout: logowanie do systemu

Aby korzystać z możliwości płatności Visa Checkout, należy zarejestrować się na stronie internetowej usługi oraz wypełnić formularz, w którym trzeba będzie podać imię, nazwisko, kraj, adres e-mail lub numer telefonu oraz hasło dostępu, który umożliwi nam w przyszłości korzystanie z promocji Visa Checkout oraz szybkie wykonywanie transakcji. Po zalogowaniu się do serwisu można już podpiąć swoje karty Visa, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać również z plastików wydanych przez MasterCard (zresztą taką samą możliwość daje również analogiczny program Masterpass). Warto mieć również świadomość, że możemy korzystać zarówno z kart kredytowych, debetowych, jak i przedpłaconych. Mamy więc sporo możliwości płatności Visa Checkout i możemy je dostosować do indywidualnych preferencji w konkretnej chwili.

Dodawanie karty

Aby dodać karty, należy po zalogowaniu do systemu wybrać odpowiednią opcję i podać informacje widniejące na plastiku. Przede wszystkim będzie to numer karty, data jej ważności oraz kod CVV/CVC. Po weryfikacji z karty będzie można korzystać podczas zakupów online bez konieczności podawania informacji w konkretnym sklepie.

Płatność Visa Checkout

Nie tylko procedura rejestracji oraz dodawania karty jest bardzo prosta. Równie bezproblemowo przebiega również dokonywanie płatności Visa Checkout. W tym celu powinniśmy wybrać ten sposób regulowania transakcji w oknie sklepu internetowego. Następnie konieczne będzie zalogowanie się do usługi oraz zatwierdzenie płatności. Oczywiście można zrobić to zarówno przy użyciu komputera, jak i tabletu czy smartfona. W ciągu kilku sekund środki znajdą się na koncie sprzedawcy, a cała transakcja nie będzie wymagała dzielenia się danymi. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że utracimy przywileje, z którymi wiąże się płatność kartą. Wręcz przeciwnie.

Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Korzystając z płatności Visa Checkout zyskujemy na wiele sposobów. Elektroniczny portfel w niezwykły sposób łączy ze sobą tradycyjną płatność kartą oraz świat e-bankowości. Użytkownik ma do dyspozycji:

  • Dodatkowe zabezpieczenia: użytkownicy Visa Checkout nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich finansów. System wykorzystuje również dodatkowe zabezpieczenie 3d secure, pozwalające na autoryzację transakcji. Ryzyko, że środki przejmie osoba trzecia, jest więc minimalne.
  • Chargeback: jedną z podstawowych zalet płatności kartą jest chargeback, czyli obciążenie zwrotne. To narzędzie znakomicie chroni interesy kupującego. Jeżeli okaże się, że zostaliśmy oszukani albo towar nie spełnia naszych oczekiwań, ale nie udaje nam się dojść do porozumienia ze sprzedawcą, możemy powierzyć całą sprawę emitentowi karty. Po przeprowadzonym dochodzeniu, w przypadku przyznania nam racji, zwróci środki bez żadnych dodatkowych formalności.
  • Prostota: oczywistą zaletą płatności Visa Checkout jest niezwykle łatwa obsługa. Bez problemu w ciągu kilku minut zarejestrujemy konto i zaczniemy korzystać z wirtualnych odpowiedników kart, o których bezpieczeństwo nie będziemy musieli się martwić.

Visa Checkout: promocje

Posiadacze kart kredytowych i debetowych są częstymi adresatami różnego typu promocji bankowych i programów typu moneyback. Dzięki nim zwyczajne zakupy mogą okazać się znacznie tańsze. Jednocześnie zyskujemy również dostęp do specjalnych ofert, niedostępnych dla innych klientów, oraz atrakcyjnych nagród, których otrzymanie jest całkiem realne. Przygotowane przez Visa Checkout promocje to kolejna świetna okazja do odniesienia realnych korzyści. W gronie firm, które współpracują w ramach tego programu, znajdziemy wiele podmiotów z praktycznie każdej branży. Korzystanie z płatności Visa Checkout pozwoli zaoszczędzić spore środki, może stać się również przepustką do specjalnych, sezonowych ofert albo zniżek. Warto wziąć ten czynnik pod uwagę przed przystąpieniem do e-zakupów.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-06-02

Fundusz sprawiedliwości. Kto może liczyć na wsparcie?

Ofiary przestępstw mogą liczyć na różnego typu wsparcie ze strony państwa. Jedną ze sztandarowych propozycji jest fundusz sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

2020-06-01

Robot sprzątający: jaki wybrać? Ranking odkurzaczy automatycznych

Roboty sprzątające w znacznym stopniu ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Wbrew pozorom nie muszę oznaczać dużego wydatku. Warto zapoznać się z rankingiem odkurzaczy automatycznych.

2020-05-29

Podatek od kupna samochodu. Kiedy trzeba go zapłacić?

Zakup wymarzonych czterech kółek to nie wszystko. W niektórych przypadkach trzeba będzie jeszcze zapłacić podatek od kupna samochodu.

Telefony dla seniora. Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Osoby starsze często mają problemy z korzystaniem z możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Znalezienie odpowiedniego telefonu dla seniora może znacznie ułatwić mu wiele codziennych czynności.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Nabijanie klimatyzacji. Ile kosztuje nabicie klimy?

Wakacyjne podróże powinny być dla nas spełnieniem marzeń. Niestety wysoka temperatura i długie godziny spędzone w samochodzie często niszczą nastrój już na samym starcie. Aby uniknąć rozczarowania, należy pamiętać o nabiciu klimatyzacji.

Lombard: jak działa? Co można zastawić w lombardzie?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu. Jak działają takie miejsce i co można w nich zastawić? Warto się o tym przekonać, aby ocenić opłacalność takiego zabiegu.

Ikona informacji
poradniki