Bankier.pl > SMART > Konta osobiste > Bank Millennium - Millennium 360°
Bank Millennium konto osobiste 360° — analizy i opinie o koncie Millennium 360°
Bank Millennium konto osobiste 360° — analizy i opinie o koncie Millennium 360°

Konto Millennium 360° zapewni Ci dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej. Jednocześnie po założeniu rachunku osobistego w Millennium uzyskasz prostszy dostęp do obszernej oferty produktów finansowych w tym banku. Czy jednak na pewno warto założyć konto osobiste w banku Millennium? Jeśli tak, to jak to zrobić szybko i bezpiecznie?

Ocena Millennium 360° w Bank Millennium
Średnia ocena 5.7, 510 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Bonus:
500 zł
Konto
0 zł
Karta
0/11 zł
 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące,
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
Przelewy
0 zł
Bankomaty
0/5 zł
 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
 • 0 zł, jeśli wypłata z bankomatów własnych
 • 1 zł, jeśli wypłata z bankomatów sieci Santander Bank Polska i PlanetCash (przy braku uzyskania zwolnienia)
 • 5 zł, jeśli wypłata z pozostałych bankomatów w kraju (przy braku uzyskania zwolnienia)
Płatności mobilne:
Google Pay, Aplikacja mobilna, NFC, Blik, Apple Pay
Otwórz konto


Pod koniec 2023 roku bank Millennium przekazał, że z jego usług korzysta już ponad 3 miliony klientów detalicznych. Sporą popularnością cieszy się konto osobiste w tej instytucji finansowej. Wcześniej było ono znane jako Konto 360º. Obecnie jego formalna nazwa to Konto Millennium 360º.

Konto Millennium 360° — plusy i minusy

 • Nowoczesny system bankowości internetowej
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna
 • Możliwość szybkiego założenia konta bez wychodzenia z domu
 • Korzystne warunki finansowe w zakresie prowadzenia rachunku
 • Atrakcyjna oferta usług dodatkowych
 • Trzeba spełnić dodatkowy warunek, by uniknąć relatywnie wysokiej opłaty za kartę płatniczą
 • Dość wysokie opłaty za operacje w placówce banku

Zdanie eksperta o koncie Millennium 360°

Konto Millennium 360° to w pełni funkcjonalny rachunek bankowy. Po założeniu konta uzyskuje się dostęp do szerokiej oferty usług bankowych dostępnych w tym banku. Ponadto ROR w Millennium zapewnia konkurencyjne warunki finansowe. Konto Millennium 360° spełni wymagania większości klientów, a zwłaszcza tych chętnie korzystających z bankowości elektronicznej.

Funkcjonalność konta osobistego Millennium Banku

Konto Millennium 360° zapewni Ci dostęp do wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Wśród nich znajdziesz:

 • Łatwą obsługę konta — do tego celu możesz wykorzystać dedykowany system bankowości internetowej Millenet lub aplikację mobilną.

 • Wygodne płatności — transakcji możesz dokonywać online, przez aplikację, kartą lub BLIKiem.

 • Ofertę oszczędnościową i kredytową — po otwarciu rachunku będziesz mógł prościej założyć np. konto oszczędnościowe Millennium.

 • Bonusy — za założenie konta możesz otrzymać premię, później będziesz mógł korzystać z innych programów promocyjnych.

Jest to po prostu nowoczesny rachunek bankowy typu ROR, który spełni wymagania większości klientów indywidualnych.

Przejrzysty sposób obsługi konta osobistego online

Z poziomu bankowości elektronicznej Millennium konto jest obsługiwane przez system Millenet. To nowoczesny system zapewniający dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. Znajdziesz tu przejrzyste informacje dotyczące między innymi stanu konta oraz dostęp do szeregu funkcjonalności.

Internetowe konto osobiste banku Millennium może Ci też posłużyć do zarządzania Profilem Zaufanym. Takowy pozwoli Ci na wygodne załatwianie spraw urzędowych. Ponadto Millennium zapewnia usługę Finanse 360°. Ta usługa pozwala na sprawdzenie historii i stanu konta w różnych bankach.

Wygodne płatności i przelewy przez konto Millennium 360° 

Przez konto Millennium 360° płatności i przelewy możesz wykonywać zwłaszcza w następujące sposoby:

 • Przelewy internetowe —  służy do tego system transakcyjny Millenet.

 • Płatności kartą plastikową — standardowo przy zakładaniu konta Millennium 360° otrzymasz kartę debetową. Możesz też decydować się na dokonanie aktywacji płatności zbliżeniowych BLIK, by płacić telefonem.

 • Płatności przez aplikację mobilną — to wygodny sposób na dokonywanie prostych płatności.

Zasadniczo standardowe złotówkowe płatności i przelewy są bezpłatne. Opłata może się zaś pojawić, gdy przykładowo wykonujesz przelew natychmiastowy.

Karta debetowa do konta osobistego Millennium 360°

Po tym, jak założysz konto Millennium 360°, możesz otrzymać kartę debetową. Karta umożliwi Ci przede wszystkim dokonywanie szybkich transakcji w sklepach. Wypłata gotówki możliwa jest w bankomatach i sklepach oferujących funkcję cashback. Karta debetowa Millennium jest zabezpieczona system 3D secure. 

Jedną kartą możesz płacić w różnych walutach, co jest przydatne podczas podróży zagranicznych. Pamiętaj jednak, że płatności w innych walutach niż złotówka mogą wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat. Konto walutowe Millennium najprościej aktywujesz przez Internet.

Dedykowana aplikacja mobilna Millennium i BLIK

Millennium szczyci się tytułem najlepszego banku cyfrowego w Polsce wedle Global Finance. Cały bank słynie z wprowadzania innowacji. Korzystanie z aplikacji mobilnej tego banku jest proste i intuicyjne. Oprogramowanie zapewnia sprawny dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji.

Z poziomu aplikacji mobilnej banku możesz więc dokonywać szybkich płatności. Ponadto aplikacja mobilna Millennium pozwoli Ci na komfortowe dokonywanie operacji finansowych, w tym zakładanie lokat. Aplikacja jest przy tym najwygodniejszym i zwykle optymalnym sposobem na przeprowadzanie autoryzacji przelewów. Z kolei płatności zbliżeniowe BLIK umożliwią Ci dokonywanie szybkich płatności na numer telefonu.

Oferta oszczędnościowa i kredytowa do konta osobistego Millennium 360° 

Otwierając nowe konto osobiste, otrzymujesz dogodny dostęp do całej oferty Millennium Banku. Obejmuje to ofertę oszczędnościową, w tym przykładowo oprocentowane Konto Oszczędnościowe Profit. Często jako nowy klient możesz liczyć na preferencyjne traktowanie. Dotyczyć to może okresowego podwyższonego oprocentowania produktu oszczędnościowego.

Bank może Ci zaproponować aktywację limitu na koncie osobistym. Wtedy to będziesz mógł zaciągać minipożyczki, które będą spłacane automatycznie z każdym wpływem na konto. Bank Millennium zapewnia też rozwiązania kredytowe, w tym kredyt gotówkowy i kartę kredytową.

Konto Millennium 360° umożliwi Ci łatwe skonfigurowanie zakresu usług bankowych, z których chcesz korzystać. Przykładowo będziesz mógł uzyskać pakiet ubezpieczeń. Takowy może objąć usługi assistance czy wsparcie medyczne.

Bonusy finansowe w Banku Millennium

Millennium proponuje bonusy finansowe dla nowych klientów. Mają one zachęcić ludzi do zakładania konta osobistego w tym banku. Wartość premii może opiewać nawet na kilkaset złotych. Warunkiem jest spełnienie relatywnie prostych warunków regulaminowych.

Ponadto bank może oferować inne promocje finansowe dla swoich klientów. Mogą one przybierać np. formę moneyback-u, czyli zwrotu części środków za zakupy w wybranych sieciach sklepowych. Bank może też zaproponować program poleceń konta osobistego.

Zakładanie konta osobistego Millennium 360° 

Konto Millennium 360° może założyć praktycznie każda pełnoletnia osoba. Założenie konta jest bardzo proste. Trzeba tylko wypełnić wniosek i potwierdzić tożsamość. Konto osobiste Millennium 360° otworzysz w jeden z następujących sposobów:

 • Online, przez zalogowanie się na konto w innym bank — wystarczy, że w trakcie otwierania konta w Millennium zalogujesz się na konto w swoim obecnym banku. Wtedy to nastąpi potwierdzenie tożsamości.

 • Online, za pomocą selfie — by potwierdzić tożsamość, powinieneś przesłać telefonem nagranie twarzy i głosu oraz zdjęcie dowodu osobistego. Wtedy to konto zostanie założone. Jednak żeby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności, konieczna będzie jeszcze wizyta w placówce bankowej.

 • W placówce banku — konto w banku Millennium można też założyć w tradycyjny sposób.

Najlepiej założyć konto przez Internet, a tożsamość potwierdzić przez zalogowanie się na konto w innym banku. To prosty, szybki i skuteczny sposób na otwarcie konta Millennium 360°. Wszystkie formalności załatwisz w parę chwil bez wychodzenia z domu.

Szybkie otwarcie konta Millennium 360° online krok po kroku

Jeśli myślisz o szybkim założeniu konta osobistego online, to postępuj w następujący sposób:

 1. Kliknij niebieski przycisk Otwórz konto. Wtedy to zostaniesz przekierowany na podstronę banku Millennium dedykowaną zakładaniu konta osobistego.

 2. Wybierz sposób potwierdzenia tożsamości. Najprostszą metodą weryfikacji tożsamości jest zalogowanie się na rachunek w banku, w którym obecnie prowadzisz rachunek.

 3. Podaj dane niezbędne do założenia konta osobistego Millennium 360° i postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Ze względów bezpieczeństwa bank Millennium podczas zakładania rachunku osobistego poprosi Cię o podanie podstawowych danych osobowych i kontaktowych.

Po poprawnym zweryfikowaniu wniosku bank powinien założyć Ci nowe konto osobiste. Standardowo rachunek zostaje aktywowany w ciągu zaledwie 15 minut.

Bezpieczeństwo konta osobistego 360° w banku Millennium

Korzenie banku Millennium sięgają 1989 roku. Ta instytucja finansowa ma więc długą historię. Z jej usług korzystają miliony klientów. Millennium korzysta z nowoczesnych zabezpieczeń. Ponadto środki zdeponowane w tym banku są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Prowadzenie konta osobistego w banku Millennium jest więc bezpieczne. Przy korzystaniu z wszelkich usług finansowych trzeba jednak zachować ostrożność. W szczególności należy wystrzegać się akcji phishingowych, czyli klikania podejrzanych linków i wiadomości. Ponadto dostęp do konta Millennium oraz aplikacji mobilnej należy zabezpieczyć skomplikowanym i długim ciągiem znaków. W ustawieniach aplikacji mobilnej lub z poziomu konta internetowego warto też określić limity transakcyjne dopasowane do potrzeb.

Konto 360° Millennium — opinie

Pozytywne opinie o koncie Millennium 360° wzbudza przede wszystkim funkcjonalność bankowości elektronicznej. To rachunek przeznaczony głównie dla klientów, którzy wolą korzystać z bankowości internetowej, a nie tradycyjnej. Ponadto zakładając rachunek  Millennium 360°, uzyskuje się prostszy dostęp do wyjątkowo bogatej oferty banku. Dotyczy to produktów oszczędnościowych, kredytowych i usług dodatkowych.

Za mankament można uznać względnie wysoką opłatę miesięczną za obsługę karty debetowej przypisanej do konta. Jednakże można jej uniknąć. Wystarczy tylko regularnie dokonywać transakcji kartą lub BLIKiem. Summa summarum konto Millennium 360° jest warte polecenia.

Opłaty i prowizje

Opłata za prowadzenie rachunku
0 zł
Nazwa karty
Visa Millennium 360° / Mastercard Millennium 360°
Opłata za kartę
0/11 zł


 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące,
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
Funkcjonalności karty
Płatności internetowe, Płatności zbliżeniowe, Cash back, Płatności internetowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
opłata: min. 0 zł , max. 5 zł

 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
 • 0 zł, jeśli wypłata z bankomatów własnych
 • 1 zł, jeśli wypłata z bankomatów sieci Santander Bank Polska i PlanetCash (przy braku uzyskania zwolnienia)
 • 5 zł, jeśli wypłata z pozostałych bankomatów w kraju (przy braku uzyskania zwolnienia)
Wypłata z bankomatów za granicą
opłata: min. 0 zł , max. 5 zł

 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
 • 5 zł, jeśli nie uzyskano zwolnienia
Przelew internetowy zewnętrzny
0 zł
Google Pay, Aplikacja mobilna, NFC, Blik, Apple Pay

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Bonus:
500 zł
Konto
0 zł
Karta
0/11 zł
 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące,
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
Przelewy
0 zł
Bankomaty
0/5 zł
 • 0 zł przez pierwsze dwa miesiące
 • 0 zł, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano płatności kartą lub Blikiem min. 5 razy
 • 0 zł, jeśli wypłata z bankomatów własnych
 • 1 zł, jeśli wypłata z bankomatów sieci Santander Bank Polska i PlanetCash (przy braku uzyskania zwolnienia)
 • 5 zł, jeśli wypłata z pozostałych bankomatów w kraju (przy braku uzyskania zwolnienia)
Płatności mobilne:
Google Pay, Aplikacja mobilna, NFC, Blik, Apple Pay
Otwórz konto