Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Epidemia COVID-19 w sposób szczególny dotknęła kredytobiorców. Swoją propozycję przygotował dla nich również bank City Handlowy.

Jeszcze niedawno nie byliśmy w stanie ocenić konsekwencji, z jakimi wiąże się epidemia koronawirusa z Wuhan. Odczuwa je przede wszystkim nasz budżet. Zagrożone zostały – według różnych szacunków – setki tysięcy lub nawet miliony miejsc pracy. Spadły również przychody wielu przedsiębiorców, nie tylko tych, którzy działają w szczególnie zagrożonych branżach, czyli turystyce czy gastronomii. Kryzys finansowy dotknął lub dotknie niemal każdego z nas. Przed szczególnie trudnym zadaniem zostali postawieni kredytobiorcy: w końcu mniejsze wpływy nie zwalniają ich z obowiązku terminowego regulowania należności. Z pomocą przychodzą nie tylko pakiety rządowe i działania Rady Polityki Pieniężnej, ale również banki. Na specjalny program odroczenia mogą liczyć klienci Citi Handlowego.

Odroczenie spłaty rat w Citi Handlowym. Koronawirus: program pomocowy (Citi Handlowy)

Program pomocowy w Citi Handlowym

Podstawową propozycją Citi Handlowego jest możliwość odroczenia do 3 rat kapitałowo-odsetkowych. Polega ono na wydłużeniu harmonogramu spłaty o wybrany okres i przesunięciu zawieszonych rat na jego koniec. Kredytobiorcy korzystający z ubezpieczenia kredytu oferowanego przez bank (Ubezpieczenia Super Bezpieczne Raty) mogą dodatkowo wybrać, czy chcą w okresie wakacji kredytowych nadal opłacać składki, czy zrezygnować z ubezpieczenia. Warto również pamiętać, że kapitał nie podlega ponownemu przeliczeniu, a z tytułu odroczenia płatności nie zostaną pobrane jakiekolwiek opłaty.

Warunki odroczenia rat

Z możliwości zawieszenia spłaty rat w Citi Handlowym mogą skorzystać klienci, którzy:

  • W związku z pandemią COVID-19 borykają się z problemami finansowymi uniemożliwiającymi regulowanie płatności zgodne z przyjętym harmonogramem.
  • W wyniku zaistniałej sytuacji doświadczyli spadku dochodów.
  • Pandemia wpłynęła na ponoszone koszty.
  • Kredytobiorca nie posiada zaległości w dotychczasowych płatnościach.
  • Kredyt uruchomiono przed 14 marca 2020 roku.

Jak skorzystać z zawieszenia spłaty?

O zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na okres trzech miesięcy można wnioskować poprzez bankowość elektroniczną Citibank Online. Aby to zrobić, należy:

  • Po zalogowaniu się do serwisu Citibank Online przejść do zakładki „Kontakt”,
  • Wybrać opcję „Napisz nową wiadomość”,
  • Wybrać „Zapytania”, przejść do sekcji „Karty kredytowe/produkty kredytowe”, następnie „Problemy ze spłatą”.
  • W oknie wiadomości zaznaczyć produkt, którego raty chcemy zawiesić.
  • Podać motywację wniosku, a więc wskazać, czy w związku z epidemią koronawirusa spadły dochody lub wzrosły wydatki albo wystąpiły inne przyczyny uniemożliwiające terminowe regulowanie spłaty.

Bankowość online

Citi Handlowy, podobnie jak inne instytucje działające na naszym rynku, stawia w okresie pandemii przede wszystkim na korzystanie z funkcjonalności bankowości internetowej i mobilnej w postaci serwisu Citi Online i aplikacji Citi Mobile. Zachęca przy tym do korzystania z infolinii wyłącznie w szczególnych przypadkach, takich jak zgłaszanie oszustw, kradzieży lub zagubienia karty czy problemów technicznych z kanałami online. Zmianie uległy również godziny pracy oddziałów stacjonarnych banku: w centrach handlowych będzie można je odwiedzać w godzinach 10:30–18:00, natomiast w przypadku Citigold 09:00–17:00.

Wyższy limit płatności zbliżeniowych

Od 21 marca przy pomocy wszystkich kart płatniczych wydanych przez Citi Handlowy można dokonywać płatności zbliżeniowych do kwoty 100 zł bez PIN (o ile pozwoli na to terminal w konkretnym sklepie). Jednocześnie bank zachęca również do korzystania z alternatywnych metod płatności, takich jak Apple Pay. Pozwoli to nie tylko zadbać o bezpieczeństwo finansów, ale również ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa COVID-19, którą zwiększa korzystanie z gotówki.

Bezpieczne zakupy online

Citi Handlowy stawia również na bezpieczne e-zakupy. Jego klienci mogą skorzystać w tym zakresie z kilku ciekawych propozycji. Należy do nich m.in. usługa „Płacę z Citi Handlowy”, umożliwiająca błyskawiczne regulowanie płatności zarówno przy użyciu środków zgromadzonych na koncie, jak i karty kredytowej. Za bezpieczeństwo transakcji mobilnych odpowiada natomiast Citi Mobile Token, umożliwiający przeprowadzanie autoryzacji operacji w aplikacji na smartfonie.


2020-03-25

Ułatwienia dla kredytobiorców w BOŚ: oferta antykryzysowa

Kolejne banki przedstawiają specjalne narzędzia dla kredytobiorców borykających się z problemami ze spłatą zadłużenia w związku z epidemią koronawirusa. Jednym z nich jest BOŚ.

2020-03-25

Wakacje kredytowe w Nest Bank w związku z epidemią COVID-19

Globalna epidemia koronawirusa w sposób szczególny wpłynęła na sytuację osób spłacających zobowiązania kredytowe. Swoją propozycję dla nich przedstawił między innymi Nest Bank.

2020-03-25

Odroczenie spłaty rat w Citi Handlowym. Koronawirus: program pomocowy

Epidemia COVID-19 w sposób szczególny dotknęła kredytobiorców. Swoją propozycję przygotował dla nich również bank City Handlowy.

Epidemia i finanse. Odroczenie spłaty rat w mBanku

W związku z epidemią koronawirusa wiele banków proponuje kredytobiorcom dodatkowe rozwiązania ułatwiające spłatę zobowiązań. Na wyjątkowe podejście mogą liczyć klienci mBanku.

Zmiana zasad spłaty kredytów w Alior Bank w związku z epidemią koronawirusa

Część kredytobiorców, zwłaszcza ci, którzy utracili źródło dochodu, może napotkać spore problemy z regulowaniem zobowiązań. Alior Bank przygotował dla nich specjalną ofertę.

Reakcja na koronawirus w ING: zawieszenie spłaty rat kredytów i leasingu

Skutki epidemii koronawirusa mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również stan portfeli. Specjalną propozycję dla kredytobiorców przygotowały banki, w tym ING Bank Śląski.

Pekao i koronawirus: zawieszenie spłaty rat, dodatkowe funkcje

Epidemia koronawirusa już teraz w znaczący sposób wpłynęła na zawartość portfela Polaków. Wiele banków, w tym Pekao S.A., przygotowało w związku z tym specjalne oferty dla swoich klientów.

Ikona informacji
poradniki