Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Epidemia COVID-19 w sposób szczególny dotknęła kredytobiorców. Swoją propozycję przygotował dla nich również bank City Handlowy.

Jeszcze niedawno nie byliśmy w stanie ocenić konsekwencji, z jakimi wiąże się epidemia koronawirusa z Wuhan. Odczuwa je przede wszystkim nasz budżet. Zagrożone zostały – według różnych szacunków – setki tysięcy lub nawet miliony miejsc pracy. Spadły również przychody wielu przedsiębiorców, nie tylko tych, którzy działają w szczególnie zagrożonych branżach, czyli turystyce czy gastronomii. Kryzys finansowy dotknął lub dotknie niemal każdego z nas. Przed szczególnie trudnym zadaniem zostali postawieni kredytobiorcy: w końcu mniejsze wpływy nie zwalniają ich z obowiązku terminowego regulowania należności. Z pomocą przychodzą nie tylko pakiety rządowe i działania Rady Polityki Pieniężnej, ale również banki. Na specjalny program odroczenia mogą liczyć klienci Citi Handlowego.

Odroczenie spłaty rat w Citi Handlowym. Koronawirus: program pomocowy (Citi Handlowy)

Program pomocowy w Citi Handlowym

Podstawową propozycją Citi Handlowego jest możliwość odroczenia do 3 rat kapitałowo-odsetkowych. Polega ono na wydłużeniu harmonogramu spłaty o wybrany okres i przesunięciu zawieszonych rat na jego koniec. Kredytobiorcy korzystający z ubezpieczenia kredytu oferowanego przez bank (Ubezpieczenia Super Bezpieczne Raty) mogą dodatkowo wybrać, czy chcą w okresie wakacji kredytowych nadal opłacać składki, czy zrezygnować z ubezpieczenia. Warto również pamiętać, że kapitał nie podlega ponownemu przeliczeniu, a z tytułu odroczenia płatności nie zostaną pobrane jakiekolwiek opłaty.

Warunki odroczenia rat

Z możliwości zawieszenia spłaty rat w Citi Handlowym mogą skorzystać klienci, którzy:

  • W związku z pandemią COVID-19 borykają się z problemami finansowymi uniemożliwiającymi regulowanie płatności zgodne z przyjętym harmonogramem.
  • W wyniku zaistniałej sytuacji doświadczyli spadku dochodów.
  • Pandemia wpłynęła na ponoszone koszty.
  • Kredytobiorca nie posiada zaległości w dotychczasowych płatnościach.
  • Kredyt uruchomiono przed 14 marca 2020 roku.

Jak skorzystać z zawieszenia spłaty?

O zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na okres trzech miesięcy można wnioskować poprzez bankowość elektroniczną Citibank Online. Aby to zrobić, należy:

  • Po zalogowaniu się do serwisu Citibank Online przejść do zakładki „Kontakt”,
  • Wybrać opcję „Napisz nową wiadomość”,
  • Wybrać „Zapytania”, przejść do sekcji „Karty kredytowe/produkty kredytowe”, następnie „Problemy ze spłatą”.
  • W oknie wiadomości zaznaczyć produkt, którego raty chcemy zawiesić.
  • Podać motywację wniosku, a więc wskazać, czy w związku z epidemią koronawirusa spadły dochody lub wzrosły wydatki albo wystąpiły inne przyczyny uniemożliwiające terminowe regulowanie spłaty.

Potrzebujesz dodatkowych środków? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Bankowość online

Citi Handlowy, podobnie jak inne instytucje działające na naszym rynku, stawia w okresie pandemii przede wszystkim na korzystanie z funkcjonalności bankowości internetowej i mobilnej w postaci serwisu Citi Online i aplikacji Citi Mobile. Zachęca przy tym do korzystania z infolinii wyłącznie w szczególnych przypadkach, takich jak zgłaszanie oszustw, kradzieży lub zagubienia karty czy problemów technicznych z kanałami online. Zmianie uległy również godziny pracy oddziałów stacjonarnych banku: w centrach handlowych będzie można je odwiedzać w godzinach 10:30–18:00, natomiast w przypadku Citigold 09:00–17:00.

Wyższy limit płatności zbliżeniowych

Od 21 marca przy pomocy wszystkich kart płatniczych wydanych przez Citi Handlowy można dokonywać płatności zbliżeniowych do kwoty 100 zł bez PIN (o ile pozwoli na to terminal w konkretnym sklepie). Jednocześnie bank zachęca również do korzystania z alternatywnych metod płatności, takich jak Apple Pay. Pozwoli to nie tylko zadbać o bezpieczeństwo finansów, ale również ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa COVID-19, którą zwiększa korzystanie z gotówki.

Bezpieczne zakupy online

Citi Handlowy stawia również na bezpieczne e-zakupy. Jego klienci mogą skorzystać w tym zakresie z kilku ciekawych propozycji. Należy do nich m.in. usługa „Płacę z Citi Handlowy”, umożliwiająca błyskawiczne regulowanie płatności zarówno przy użyciu środków zgromadzonych na koncie, jak i karty kredytowej. Za bezpieczeństwo transakcji mobilnych odpowiada natomiast Citi Mobile Token, umożliwiający przeprowadzanie autoryzacji operacji w aplikacji na smartfonie.


2020-08-03

Prowizja za udzielenie kredytu: czym jest i jak ją obniżyć?

Kredyty wiążą się z wieloma dodatkowymi kosztami. Jednym z podstawowych z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Ta, choć przybiera formę jednorazowej opłaty, może istotnie wpłynąć na wydatki związane z uzyskaniem środków.

2020-08-03

Kredyt a cross-selling. Czy sprzedaż komplementarna się opłaca?

Podczas udzielania kredytu bank często oferuje klientom możliwość skorzystania z innych produktów. Cross-selling, czyli sprzedaż wiązana, może dać spore oszczędności, jednak w pewnych sytuacjach może wiązać się również z dodatkowymi kosztami.

2020-07-28

Marża kredytu: czym jest i od czego zależy marża banku?

Potencjalni kredytobiorcy zwracają przede wszystkim uwagę na koszty kredytu. Im tańsze zobowiązanie, tym lepsze. Znaczny wpływ na wysokość tej stawki ma marża kredytu.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

Wykreślenie hipoteki. Jak złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki?

Kredyty hipoteczne to bardzo popularny produkt, pozwalający na zakup wymarzonej nieruchomości lub przeprowadzenie inwestycji. Nierozłącznie wiążą się z wprowadzeniem do hipoteki zapisu na rzecz banku. Warto dowiedzieć się, kiedy i na jakich zasadach można złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki.

Prolongata. Na czym polega prolongata kredytu?

Regularna spłata miesięcznych rat może w niektórych przypadkach okazać się zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Warto wówczas pomyśleć o prolongacie kredytu.

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony – na jakich zasadach?

W trakcie procedury udzielania kredytu hipotecznego bank uważnie przygląda się sylwetce kredytobiorcy. Jednym z kryteriów będą daty widniejące na umowie o pracę.

Ikona informacji
poradniki