Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,59 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Wyrok WSA

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-01-16 o godz. 22:31 ~krzysztof napisał(a):
> @oannes: "Minęło kilka miesięcy a przez ten czas mogło się wiele zmienić". I tu się również mylisz. Raport został wykonany wg stanu na dzień 31.08 a został zakończony i przekazany w grudniu, czyli parę dni przed decyzją BFG o resolution. Z Twoich postów wynika ponownie, że ciągle uważasz, że taki raport przygotowuje się jeden-dwa dni.

Nie mylę się ani trochę. Kilka miesięcy to aż za długo na raport. Oczywiście jak firma audytorska jednocześnie wykonuje 50 gigantycznych raportów to nie wyrobi się szybciej. Czyżby NBP nie posiadało w swoich kadrach speców typu: biegły rewident od podmiotów finansowych? No tak, Glapiński zatrudnia na kierownicze stanowiska blondynki od reklamowania majtek. Dwa miesiące to max na wykonanie pracy, a czas od którego zależy wydojenie akcjonariuszy jest na wagę złota. Pełną parą można wykonać raport w ciągu miesiąca i jest to do udowodnienia tylko trzeba wziąć się do roboty a nie łazić na zwolnienia chorobowe. Dlatego sąd nie weźmie pod uwagę argumentów typu, że raport trwał tak długo bo były problemy kadrowe. Ale może być inna sytuacja. Załóżmy, że firma audytorska zadawała pytania w trakcie tworzenia raportu i nie mogła doczekać się odpowiedzi ze strony banku. Taka sytuacja uzasadnia długość trwania przygotowania raportu. Ale znów w takiej sytuacji firma powinna bazować na danych zaktualizowanych. Mogło być tak, że zleceniodawca NBP nie wyraził na to zgody i badanie miało dotyczyć ściśle danego okresu ale wtedy jest to błąd metodyczny z winą NBP czy BFG. Decyzja też do uchylenia bo nie można wydać decyzji w tak ważnej sprawie na archaicznych danych. A sytuacja ciągle ulegała zmianom biorąc pod uwagę programy naprawcze. Dużo orzeczeń WSA i NSA jest publikowanych. W sprawach skarbowych postępowanie dotyczy ściśle określonego okresu i taki okres jest badany. Ale w sprawach np o udzielenie pomocy publicznej dane finansowe do wyliczenia możliwości udzielenia pomocy muszą być aktualne i aktualizowane w zależności od tego jak długo trwa sprawa administracyjna. Orzecznictwo jest jednoznaczne.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDEABANK 1,15% 1,59 2020-12-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.