Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,59 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Wyrok WSA

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-01-14 o godz. 15:06 ~krzysztof napisał(a):
> "Sam wnioskowałem w skardze o powolanie biegłego do wyceny aktywów i pasywów na 31.12.2020 ( w zasadzie na 30.12.2020 )" - sąd administracyjny nie będzie badał merytorycznie wycen. Nie ma żadnej podstawy prawnej do wymagania dla BFG wydania decyzji o resolution w oparciu o wycenę z dnia poprzedzającego resolution. To zresztą niemożliwe do wykonania bo nie da się takiej wyceny zrobić w jeden dzień. Wyceny na dzień wydania decyzji będą prawdopodobnie wykonywane w sprawach cywilnych o odszkodowanie.
> WSA nie jest właściwym sądem dla spraw o ustalenie wysokości odszkodowania. WSA będzie sprawdzał czy dochowano wszystkich przepisów, terminów, procedur i zachowano podstawę prawną do podjęcia decyzji przez BFG.

Napisałeś prawdę i nieprawdę. WSA nie zajmie się odszkodowaniem, ale sprawdzi czy decyzję podjęto w oparciu o zebrany materiał dowodowy bo to wchodzi do procedur. Po pierwsze są dwa różniące się dokumenty z badania. Ich wiarygodność ma znaczenie przy wydawaniu decyzji. Dlatego sąd sprawdzi który z nich bardziej odpowiada rzeczywistości. Jeżeli uda się dowieść, że ten na którym bazowało BFG jest nierzetelny, decyzja jest do uchylenia. Po drugie jest duży rozdźwięk czasowy między badaniem stanu finansów banku a decyzją administracyjną. Minęło kilka miesięcy a przez ten czas mogło się wiele zmienić. Widziałem sprawy przekazane do ponownego rozpatrzenia z tego właśnie powodu. Decyzje podejmuje się w oparciu o tzw. dane aktualne a nie historyczne. Nie ma dowolności z jakiego okresu dane do analizy BFG sobie wybierze. Jeżeli w ustawie o BFG nie ma konkretów na ten temat, zastosowanie będą miały inne przepisy np KPA. Dla banku takie badanie powinno być przeprowadzone najpóźniej na dzień sprawozdawczy 31.10.2020 lub nawet 30.11.2020 skoro restrukturyzacja ma się rozpocząć z końcem roku 2020. Nie są to terminy ustawowe, ale na podjęcie decyzji co do zasady Urząd Państwowy ma 30 dni. Biegłemu rewidentowi wystarczy miesiąc na przeprowadzenie badania i sporządzenie opinii. Także są podstawy do zakwestionowania danych na podstawie których podjęto decyzję a zatem wypełni się znamiona wadliwej decyzji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDEABANK 1,15% 1,59 2020-12-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.