nie stylizuj sie na znawce..siedzisz gdzies w Niemczech i wciskasz taki sam kit jak reszta specjalistow..
czy ja mowilem ( stary wasz chwyt rodem z TK) ze MADRS nie jest standardem? jest. tylko polskie standardy w psychiatrii ( w kraju w ktorym przywiazuje sie ludzi do lozek przescieradlami a psychiatria dla dzieciakow w ogole nie istnieje) sa niewiarygodne.Nikt w te procenty ,BO PODALI, nie uwierzy na zachodzie.Punkt.I mozecie prezyc miesnie jak chcecie nic to nie da.Jedynie wiarygodnym w tej sytuacji kraju jest walidacja w wiarygodnych krajach.punkt.