Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,40 zł , zmiana od tamtej pory: 156,38%

Re: Wezwanie po 8,65

Zgłoś do moderatora
To Ty się doucz.
Według Twoich opisów kontraktów wynika że rozliczenie kontraktu powinno być dla spółki neutralne a tak nie jest. Wynik na kontraktach za III kw. to ponad 4 mln PLN strat a to nie jest to samo co utracone przychody mimo że tak właśnie raportuje to spółka.

Wynik za IV kw. może być nieco mniejszy o ile rozliczenie kontraktów przypadało na koniec grudnia. W I kw. 2017 spółka na każej transakcji straci po około 200-300 USD czyli lekko licząc na tych "zabezpieczeniach" czytaj spekulacjach, spółka straci jakieś 3 mln USD czyli jakieś 12 mln PLN. Spółka nigdy w historii nie osiągała takiego wyniku kwartalnego więc niby co zabezpiecza ? O kontraktach walutowych nie wspomnę bo ponad 130 mln USD jest zabezpieczone po kursie poniżej 4 PLN czyli kolejne kilkanaście mln PLN straty.

Jesteś tak douczony to wyjaśnij gdzie w tych zabezpieczeniach spóła cokolwiek zabezpieczyła. Uwzględnij przy okazji fakt że większość przychodów spółka generuje w PLN.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY -0,82% 24,10 2021-10-15 16:47:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.