Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,00 zł , zmiana od tamtej pory: 176,67%

Re: Wezwanie po 8,65

Zgłoś do moderatora
Wyniki za 2016 będą słabe. Może nie będzie straty ale to niewiele zmieni.

W kontekście ceny 8,65 widać że gra na niby zabezpieczeniach może mieć drugie dno.
Jak wiadomo, w kontraktach terminowych potrzebne są dwie strony więc kto wie czy drugą stroną tych jakże dobrych kontraktów z wyceną PB w okolicach 2 tys USD nie jest główny akcjonariusz ?

Stosowana polityka zabezpieczeń w spółce jest ewenementem na GPW i być może nawet na świecie. Nie znam spółki na GPW która zabezpieczałaby 90% sprzedaży. Takie działania muszą mieć akceptację głównego akcjonariusza więc teoria że drugą stroną kontraktu jest główny akcjonariusz może być prawdziwa. Straty na kontraktach terminowych za 2016 mogą sięgnąć ponad 10 mln PLN a za I kw.2017 mogą być jeszcze większe a to oznacza że spółka może być przejęta za jej własną kasę.

Mam nadzieję że fundusze a przede wszystkim Quercus nie pozwolą na taką zagrywkę ale cena jest ceną i może być różnie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY 0,00% 24,90 2021-10-26 16:47:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.