Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: TFONE !!

Zgłoś do moderatora
ludziska ,tu bedzie jazda,kadra z Pronoksu za kare idzie za drwali u ruskich------------------------Pronox - jest upadłość układowa
Adam Roguski 29-09-2009, ostatnia aktualizacja 29-09-2009 10:58
Katowicki sąd rejonowy zgodził się na upadłość Pronoksu Technology z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Pod koniec października odbędzie się NWZA w sprawie emisji akcji i obligacji


autor zdjęcia: Szymon Łaszewski
źródło: PARKIET
Prezes Centrozapu Ireneusz Król kieruje też Pronoksem
+zobacz więcej
Pronox Na decyzję sądu trzeba jeszcze poczekać
Centrozap chce uzdrowić Pronox Technology
Decyzja sądu otwiera drogę do realizacji porozumienia zawartego między Pronoksem i Centrozapem przed weekendem. Katowicki holding zadeklarował wsparcie finansowe producenta i sprzedawcy urządzeń elektronicznych - ma objąć emisję o wartości do 50 mln zł (szykowana jest emisja o wartości 100 mln zł) i pomóc w realizacji układu z wierzycielami. Jest ich blisko tysiąc, a wierzytelności, które mają zostać objęte układem, wynoszą około 77 mln zł.

Wstępne propozycje układowe mówią o 50-proc. redukcji długu i spłacie pozostałej części w ratach w ciągu pięciu lat z okresem rocznej karencji. Ireneusz Król, prezes Centrozapu i Pronoksu zapowiedział zmianę: długi mają zostać skonwertowane na akcje nowej emisji.

- W najbliższych dniach rozpoczynamy spotkania z wierzycielami, głownie bankami, w sprawie ustalenia warunków układu. Zależy mi również na odbudowaniu - z gwarancjami Centrozapu - działalności operacyjnej Pronoksu, montażu telewizorów LCD i sklepu internetowego Agito.pl - mówi prezes Król.

Pod koniec października odbędzie się NWZA Pronoksu, które zadecyduje o wspomnianej emisji akcji oraz obligacji o wartości rzędu 50 mln zł. Papiery dłużne mają być notowane na Catalyst - rynku obligacji stworzonym przez GPW.

parkiet.com

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TFONE 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.