Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,16 zł , zmiana od tamtej pory: 212,50%

pani Sędzino pani Nadzorco - dowody!

Zgłoś do moderatora
Przejdźmy do liczb
W 6 kwartałach od lipca 2018 do końca 2019 teoretyczny przychód wynikający z Planu może wynieść 4.5 mln
Koszty (realnie będą wyższe ale niech będą te z Planu) w tych 6 kwartałach ukształtują się na ok. 300 tys
A więc teoretyczny spływ to 4.2 mln

https://images81.fotosik.pl/918/e3b004f186ff5a16.jpg

Natomiast, harmonogram spłat w 2019 mówi o 4.7 mln spłat
https://www.bankier.pl/forum/temat_harmonogram-splat-obligacji,26790101.html

Tak więc już w tym miejscu brakuje 500 tys. Ktoś powie 500 tys to kwota do skorygowania ale ...
w takiej sytuacji trzeba brać pod uwagę, że pierwotnie w planie zakładano przychody i zysk na sprzedaży z 18.6 mln w obrocie z początkiem 2017 roku co z rokiem 2019 przekładałoby się na ponad 20 mln. (tak więc różnica rośnie do ponad 7 mln w okresie dwóch lat)
Jednak z końcem 2017 jest całkowicie inaczej bo jest ok. 12.7 mln i w tej sytuacji ta kwota nie wystarczy na podstawową działalnść, koszty odsetek i zdrowy odpis! w związku z tym trzeba będzie podbierać z windykacji co spowoduje, że spływ z harmonogramem rozjadą się jeszcze bardziej! (spółka wyrabia na siebie ale tylko gdy sumujemy przychód z podstawowej działalności z przychodem z windykacji ale w 2019 z tej kwoty trzeba będzie już spłacać kapital! a to jest fizycznie nierealne)

Dlatego eksponowania realizacji układu jest fortelem bo unika się najważniejszej informacji czyli spadku należności w obrocie do 12.7 mln a to z tej kwoty spółka generuje przychody!

I jak w tej sytuacji się przebić gdy są twarde dowody a nie ma reakcji? może obligatariusze przedstawią dowód sędzinie i kuratorowi?

Ze swej strony na WZA zadam to pytanie i w odniesieniu do niego skieruję wniosek do nadzorcy i sędziny ale to dopiero z końcem czerwca.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MARKA 11,11% 0,50 2019-10-23 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.