Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Dzięki serwisom streamingowym dostęp do rozrywki jest niezwykle prosty i tani. Jedną z najpopularniejszych usług jest Spotify, z którego możemy korzystać także dzięki karcie podarunkowej.

Czasy odtwarzaczy mp3 i trudnego dostępu do kolejnych interesujących nas tytułów minęły bezpowrotnie, a o walkmanach i discmanach nikt już nie pamięta. Istnienie takich serwisów jak Spotify zmieniło sposób, w jaki korzystamy z muzyki, nie do poznania. Dzięki aplikacji w zasięgu kilku ruchów palcem lub kliknięć znajdują się miliony utworów. Pozwala nam to nie tylko dotrzeć do dobrze znanych piosenek, ale również odkrywać zupełnie nowych artystów i style muzyczne. Dodatkową zaletą tego narzędzia jest również łatwa i intuicyjna obsługa. Darmowa wersja wiąże się przy tym z pewnymi ograniczeniami. Aby wykorzystać pełnię możliwości serwisu, konieczne jest wykupienie dostępu Premium. Oferowana przez Spotify cena jest jednak bardzo atrakcyjna i bez wątpienia warto z niej skorzystać. Przy okazji dobrze dowiedzieć się, w jaki sposób możemy opłacić usługę: jedną z ciekawych opcji jest karta podarunkowa Spotify.

Spotify: cennik i oferta. Jak działa karta podarunkowa Spotify? (fot. REUTERS/Christian Hartmann / FORUM)

Spotify premium: cena za nieograniczony dostęp

Spotify błyskawicznie podbił serca użytkowników na całym świecie. Według danych firmy z jej usług korzysta już ponad 270 mln osób, z czego ponad 1/3 wybiera Spotify Premium. Cena usługi jest przy tym jednym z czynników, które bez wątpienia przekonują do skorzystania z dodatkowej opcji. Ta daje naprawdę dużo nowych możliwości, na które nie mogą liczyć klienci używający bezpłatnej wersji:

 • Pobieranie muzyki: osoby posiadające pakiet premium Spotify mogą pobierać wybrane utwory, a następnie odsłuchiwać je w dowolnym momencie nawet wtedy, kiedy nie będą mieć dostępu do sieci.
 • Brak reklam: w podstawowej wersji serwisu jednym z głównym problemów jest przerywanie muzyki reklamami. W wersji Premium Spotify nie musimy martwić się o to, że po ulubionej piosence będziemy musieli przesłuchać niezbyt interesujący komunikat.
 • Wybieranie utworów: Spotify Premium daje nam również stuprocentową kontrolę nad tym, czego aktualnie słuchamy. W wersji bezpłatnej na urządzeniach przenośnych udostępnione jest jedynie losowe odtwarzanie utworów z listy.
 • Pomijanie utworów: co stanie się, kiedy np. podczas biegu w słuchawkach usłyszymy piosenkę, która nie do końca sprzyja intensywnemu treningowi? W wersji bezpłatnej na urządzenia mobilne trudno będzie przełączyć ją w sposób intuicyjny, w Premium to natomiast żaden problem.

Ile kosztuje Spotify?

W przypadku Spotify cennik, tak samo jak w innych serwisach streamingowych, zależy od wybranego pakietu. Mamy do dyspozycji aż cztery opcje, w każdej możemy także skorzystać z bezpłatnego miesięcznego okresu testowego:

 • Individual: jeżeli chcemy korzystać z zalet serwisu w pojedynkę, proponowana przez Spotify cena wyniesie jedynie 19,99 zł/miesięcznie. W zamian możemy korzystać zarówno z odtwarzania na żądanie, jak i sciągania wersji utworów offline. Nie usłyszymy także żadnych reklam.
 • Duo: oprócz standardowych propozycji otrzymujemy również Duo Mix, czyli aktualizowaną regularnie playlistę dla dwojga użytkowników, zyskujących pełen dostęp do dobrodziejstw serwisu. W tym przypadku oferowany przez Spotify cennik również jest bardzo atrakcyjny: miesięczny koszt to zaledwie 24,99 zł.
 • Rodzina: to najpotężniejszy pakiet, z którego może korzystać aż 6 osób mieszkających pod tym samym adresem. W tej opcji Spotify cena wynosi 29.99 zł. W zamian – oprócz standardowych propozycji – zyskujemy również Family Mix, a więc zbiór najlepszych utworów, z których korzystają poszczególni użytkownicy.
 • Student: budżet studentów nie należy do najbardziej pojemnych. Zdają sobie z tego sprawę również twórcy Spotify. Cennik w tym przypadku zamyka się na miesięcznej kwocie 9.99 zł. Aby skorzystać z proponowanej przez Spotify promocji, należy spełnić dwa warunki: mieć status studenta jednej z akredytowanych uczelni oraz nie korzystać wcześniej z innego planu premium.

Chcesz czerpać więcej radości z muzyki? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 4000 zł

Jak zapłacić za Spotify bez karty kredytowej?

Przygotowany przez Spotify cennik jest bardzo atrakcyjny. Korzystając z najdroższej opcji w gronie sześciorga bliskich sobie osób, miesięczny koszt usługi może wynieść w przeliczeniu zaledwie… 5 zł. Równie ważny okaże się jednak sposób, w jaki zapłacimy za dostęp do nieprzebranych zasobów muzyki. W przypadku subskrypcji możemy wybrać płatność przy pomocy karty debetowej, kredytowej lub serwisu PayPal. Wówczas opcja Premium będzie ulegać automatycznemu odświeżeniu. Można jednak wybrać również jednokrotną transakcję, dzięki której wykupimy dostęp do Spotify bez tej opcji. Możemy wybrać albo szybki przelew, wykorzystujący system DotPay, albo kartę Paysafecard, którą z łatwością zakupimy w niemal 50 000 punktów na terenie całego kraju. Dobrym pomysłem może okazać się również skorzystanie z karty Spotify.

Karta podarunkowa Spotify – nie tylko w prezencie

Korzystanie z bankowej karty w Spotify jest bardzo łatwe: umożliwia bowiem pełną automatyzację odświeżania usługi. Z drugiej strony płatność będzie pobierana nawet wtedy, kiedy nie będziemy korzystać z samego serwisu albo zapomnimy o anulowaniu subskrypcji. Karta podarunkowa Spotify może więc być nie tylko świetnym pomysłem na prezent dla melomana, który nigdy nie chce rozstawać się z ulubioną muzyką, ale również dobrym sposobem na regularne opłacanie usługi. Karta upominkowa Spotify ma wiele zalet:

 • Bezpieczeństwo: decydując się na płatność kartą podarunkową Spotify, nie musimy dzielić się takimi danymi jak numer karty kredytowej czy debetowej lub jej kod CVV/CVC. Dzięki temu nie tylko unikniemy nieplanowanego odświeżenia pakietu, ale również uchronimy poufne informacje przed możliwością przejęcia przez niepowołane osoby.
 • Kontrola nad wydatkami: rezygnacja z bardzo wygodnego automatycznego odświeżenia pozwala w pełni kontrolować wydatki na rozrywkę.
 • Łatwy dostęp: kartę podarunkową Spotify kupimy w tysiącach punktów rozsianych po całym kraju. Bardzo możliwe, że dostaniemy je nawet w pobliskim sklepie ogólnospożywczym. Dzięki temu w ciągu kilku minut aktywujemy pełnię możliwości serwisu.
 • Świetny pomysł na prezent: oczywiście pierwotne przeznaczenie karty upominkowej Spotify wciąż znakomicie się sprawdza. Warto podarować ją bliskiej osobie!

Jak korzystać z karty Spotify?

Kolejną zaletą, która przemawia za korzystaniem z karty podarunkowej Spotify, jest łatwe użycie: wystarczy, że kupimy kartę o wybranym nominale i wpiszemy umieszczony na niej kod w specjalnym miejscu na stronie serwisu. Co ważne: w ten sposób nie możemy korzystać z ofert promocyjnych (Premium dla rodziny, Premium dla studentów lub bezpłatnego okresu próbnego). Możemy jednak w pełni korzystać z pełnego pakietu Premium dla jednego użytkownika.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-05-22

Ile kosztuje wesele? Orientacyjne koszty wesela

Ślub to bezsprzecznie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Musi mieć więc także odpowiednią oprawę. Przed rozpoczęciem przygotowań warto poznać koszty wesela.

2020-05-22

Lombard: jak działa? Co można zastawić w lombardzie?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu. Jak działają takie miejsce i co można w nich zastawić? Warto się o tym przekonać, aby ocenić opłacalność takiego zabiegu.

2020-05-21

Udane wakacje w Polsce. Gdzie wybrać się na wczasy w Polsce?

Chociaż często nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki, wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane. Warto poznać ciekawe miejsca i atrakcje, które zapewnią odpowiedni wypoczynek.

Nabijanie klimatyzacji. Ile kosztuje nabicie klimy?

Wakacyjne podróże powinny być dla nas spełnieniem marzeń. Niestety wysoka temperatura i długie godziny spędzone w samochodzie często niszczą nastrój już na samym starcie. Aby uniknąć rozczarowania, należy pamiętać o nabiciu klimatyzacji.

Szybki kredyt - gdzie wziąć szybko kredyt? Warunki, korzyści

Do walki o klienta szukającego szybkiej gotówki dołączyły także banki, oferując szybki kredyt. Formalności w przypadku takiego kredytowania obcięte są do minimum, a czas oczekiwania na zaakceptowanie wniosku wcale nie musi być dłuższy niż przy tzw. kredytach chwilówkach.

Koronawirus: memy w walce z epidemią, także tą finansową

Szerząca się na całym świecie epidemia koronawirusa to wyzwanie nie tylko dla ludzi, ale również gospodarki. Poczucie humoru z pewnością wpłynie jednak na obniżenie poziomu stresu.

Klimatyzacja do mieszkania. Ile kosztuje i jaką wybrać?

Chociaż jeszcze do niedawna nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, obecnie coraz chętniej korzystamy z dobrodziejstw klimatyzacji w mieszkaniu. Wbrew pozorom nie musi wiązać się to ze zbyt dużym wydatkiem i zakresem prac.

Ikona informacji
poradniki