Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Dzięki serwisom streamingowym dostęp do rozrywki jest niezwykle prosty i tani. Jedną z najpopularniejszych usług jest Spotify, z którego możemy korzystać także dzięki karcie podarunkowej.

Czasy odtwarzaczy mp3 i trudnego dostępu do kolejnych interesujących nas tytułów minęły bezpowrotnie, a o walkmanach i discmanach nikt już nie pamięta. Istnienie takich serwisów jak Spotify zmieniło sposób, w jaki korzystamy z muzyki, nie do poznania. Dzięki aplikacji w zasięgu kilku ruchów palcem lub kliknięć znajdują się miliony utworów. Pozwala nam to nie tylko dotrzeć do dobrze znanych piosenek, ale również odkrywać zupełnie nowych artystów i style muzyczne. Dodatkową zaletą tego narzędzia jest również łatwa i intuicyjna obsługa. Darmowa wersja wiąże się przy tym z pewnymi ograniczeniami. Aby wykorzystać pełnię możliwości serwisu, konieczne jest wykupienie dostępu Premium. Oferowana przez Spotify cena jest jednak bardzo atrakcyjna i bez wątpienia warto z niej skorzystać. Przy okazji dobrze dowiedzieć się, w jaki sposób możemy opłacić usługę: jedną z ciekawych opcji jest karta podarunkowa Spotify.

Spotify: cennik i oferta. Jak działa karta podarunkowa Spotify? (fot. REUTERS/Christian Hartmann / FORUM)

Spotify premium: cena za nieograniczony dostęp

Spotify błyskawicznie podbił serca użytkowników na całym świecie. Według danych firmy z jej usług korzysta już ponad 270 mln osób, z czego ponad 1/3 wybiera Spotify Premium. Cena usługi jest przy tym jednym z czynników, które bez wątpienia przekonują do skorzystania z dodatkowej opcji. Ta daje naprawdę dużo nowych możliwości, na które nie mogą liczyć klienci używający bezpłatnej wersji:

 • Pobieranie muzyki: osoby posiadające pakiet premium Spotify mogą pobierać wybrane utwory, a następnie odsłuchiwać je w dowolnym momencie nawet wtedy, kiedy nie będą mieć dostępu do sieci.
 • Brak reklam: w podstawowej wersji serwisu jednym z głównym problemów jest przerywanie muzyki reklamami. W wersji Premium Spotify nie musimy martwić się o to, że po ulubionej piosence będziemy musieli przesłuchać niezbyt interesujący komunikat.
 • Wybieranie utworów: Spotify Premium daje nam również stuprocentową kontrolę nad tym, czego aktualnie słuchamy. W wersji bezpłatnej na urządzeniach przenośnych udostępnione jest jedynie losowe odtwarzanie utworów z listy.
 • Pomijanie utworów: co stanie się, kiedy np. podczas biegu w słuchawkach usłyszymy piosenkę, która nie do końca sprzyja intensywnemu treningowi? W wersji bezpłatnej na urządzenia mobilne trudno będzie przełączyć ją w sposób intuicyjny, w Premium to natomiast żaden problem.

Ile kosztuje Spotify?

W przypadku Spotify cennik, tak samo jak w innych serwisach streamingowych, zależy od wybranego pakietu. Mamy do dyspozycji aż cztery opcje, w każdej możemy także skorzystać z bezpłatnego miesięcznego okresu testowego:

 • Individual: jeżeli chcemy korzystać z zalet serwisu w pojedynkę, proponowana przez Spotify cena wyniesie jedynie 19,99 zł/miesięcznie. W zamian możemy korzystać zarówno z odtwarzania na żądanie, jak i sciągania wersji utworów offline. Nie usłyszymy także żadnych reklam.
 • Duo: oprócz standardowych propozycji otrzymujemy również Duo Mix, czyli aktualizowaną regularnie playlistę dla dwojga użytkowników, zyskujących pełen dostęp do dobrodziejstw serwisu. W tym przypadku oferowany przez Spotify cennik również jest bardzo atrakcyjny: miesięczny koszt to zaledwie 24,99 zł.
 • Rodzina: to najpotężniejszy pakiet, z którego może korzystać aż 6 osób mieszkających pod tym samym adresem. W tej opcji Spotify cena wynosi 29.99 zł. W zamian – oprócz standardowych propozycji – zyskujemy również Family Mix, a więc zbiór najlepszych utworów, z których korzystają poszczególni użytkownicy.
 • Student: budżet studentów nie należy do najbardziej pojemnych. Zdają sobie z tego sprawę również twórcy Spotify. Cennik w tym przypadku zamyka się na miesięcznej kwocie 9.99 zł. Aby skorzystać z proponowanej przez Spotify promocji, należy spełnić dwa warunki: mieć status studenta jednej z akredytowanych uczelni oraz nie korzystać wcześniej z innego planu premium.

Chcesz czerpać więcej radości z muzyki? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 4000 zł

Jak zapłacić za Spotify bez karty kredytowej?

Przygotowany przez Spotify cennik jest bardzo atrakcyjny. Korzystając z najdroższej opcji w gronie sześciorga bliskich sobie osób, miesięczny koszt usługi może wynieść w przeliczeniu zaledwie… 5 zł. Równie ważny okaże się jednak sposób, w jaki zapłacimy za dostęp do nieprzebranych zasobów muzyki. W przypadku subskrypcji możemy wybrać płatność przy pomocy karty debetowej, kredytowej lub serwisu PayPal. Wówczas opcja Premium będzie ulegać automatycznemu odświeżeniu. Można jednak wybrać również jednokrotną transakcję, dzięki której wykupimy dostęp do Spotify bez tej opcji. Możemy wybrać albo szybki przelew, wykorzystujący system DotPay, albo kartę Paysafecard, którą z łatwością zakupimy w niemal 50 000 punktów na terenie całego kraju. Dobrym pomysłem może okazać się również skorzystanie z karty Spotify.

Karta podarunkowa Spotify – nie tylko w prezencie

Korzystanie z bankowej karty w Spotify jest bardzo łatwe: umożliwia bowiem pełną automatyzację odświeżania usługi. Z drugiej strony płatność będzie pobierana nawet wtedy, kiedy nie będziemy korzystać z samego serwisu albo zapomnimy o anulowaniu subskrypcji. Karta podarunkowa Spotify może więc być nie tylko świetnym pomysłem na prezent dla melomana, który nigdy nie chce rozstawać się z ulubioną muzyką, ale również dobrym sposobem na regularne opłacanie usługi. Karta upominkowa Spotify ma wiele zalet:

 • Bezpieczeństwo: decydując się na płatność kartą podarunkową Spotify, nie musimy dzielić się takimi danymi jak numer karty kredytowej czy debetowej lub jej kod CVV/CVC. Dzięki temu nie tylko unikniemy nieplanowanego odświeżenia pakietu, ale również uchronimy poufne informacje przed możliwością przejęcia przez niepowołane osoby.
 • Kontrola nad wydatkami: rezygnacja z bardzo wygodnego automatycznego odświeżenia pozwala w pełni kontrolować wydatki na rozrywkę.
 • Łatwy dostęp: kartę podarunkową Spotify kupimy w tysiącach punktów rozsianych po całym kraju. Bardzo możliwe, że dostaniemy je nawet w pobliskim sklepie ogólnospożywczym. Dzięki temu w ciągu kilku minut aktywujemy pełnię możliwości serwisu.
 • Świetny pomysł na prezent: oczywiście pierwotne przeznaczenie karty upominkowej Spotify wciąż znakomicie się sprawdza. Warto podarować ją bliskiej osobie!

Jak korzystać z karty Spotify?

Kolejną zaletą, która przemawia za korzystaniem z karty podarunkowej Spotify, jest łatwe użycie: wystarczy, że kupimy kartę o wybranym nominale i wpiszemy umieszczony na niej kod w specjalnym miejscu na stronie serwisu. Co ważne: w ten sposób nie możemy korzystać z ofert promocyjnych (Premium dla rodziny, Premium dla studentów lub bezpłatnego okresu próbnego). Możemy jednak w pełni korzystać z pełnego pakietu Premium dla jednego użytkownika.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.