Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Raty zero procent za zakupy wymagają podpisania umowy z bankiem, który udziela na te zakupy kredytu. Wybierając ofertę, warto zwrócić szczególną uwagę na RRSO oraz warunki spłaty i harmonogram spłaty. Przestrzegając zapisów umowy, można liczyć na prawdziwe raty 0 procent.

Raty 0 procent to jedna z możliwości taniego budowania historii kredytowej, niezbędnej do wzięcia kredytu w przyszłości. Nawet kilka sprzętów na raty 0 procent może pozytywnie wpłynąć na ocenę banku podczas procedury rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny czy inny kredyt na dużą sumę.

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent? (YAY Foto)

Raty 0 procent – gdzie można je dostać? Na czym polegają raty 0 procent?

Raty 0 procent polegają na tym, że klient spłaca w ratach zaciągnięty kredyt lub pożyczkę bez odsetek, czyli zwraca w ratach tę kwotę, którą pożyczył. Na przykład jeśli kupuje cokolwiek o wartości 1000 złotych na raty 0 procent i ze spłatą w 5 ratach, to każda rata (zwykle miesięczna) powinna wynosić 200 złotych.

Raty 0 procent najczęściej spotyka się w ofertach sklepów z AGD i RTV, materiałami budowlanymi, wyposażeniem wnętrz i u niektórych pożyczkodawców. To dwa różne rodzaje rat 0 procent. Kupując sprzęt gospodarstwa domowego czy radiowo-telewizyjny, można liczyć na raty bez oprocentowania w większości sklepów. Sklepy te współpracują z bankami i to z tymi bankami kupujący podpisuje umowę kredytową na zakup sprzętów.

Szukasz kredytu lub pożyczki?
  • Jesteś zmęczony szukaniem?
  • Masz dość porównywania i analizowania?
  • Zależy Ci na czasie?

Raty zero procent – liczą się szczegóły

Na zakupy typu sprzęt AGD raty 0 procent oferowane są wszystkim zainteresowanym klientom, ale ostatecznie warunki zakupu mogą się różnić w poszczególnych przypadkach. To bank ustala zasady kredytowania, biorąc pod uwagę różne czynniki, m.in. zdolność kredytową klienta i jego historię kredytową oraz wpisy w rejestrach dłużników. W związku z tym nie każdy może otrzymać decyzję pozytywną – zakupy na raty 0 procent są poza zasięgiem osób zadłużonych, z aktywnymi kredytami lub pożyczkami czy bez stałego dochodu.

Poza zakupami ratalnymi nie można liczyć na raty 0 procent w ofercie banku. Natomiast niektórzy kredytodawcy mogą odraczać termin spłaty pierwszych rat czy stosować do nich promocyjne oprocentowanie.

Zdolność kredytowa a raty 0

Wiele osób, ubiegających się o raty 0 procent, podchodzi do ofert marketingowych jak do deklaracji zapewniających o udzieleniu finansowania tego typu. Warto mieć jednak świadomość, że kredyt ratalny, podobnie jak inne produkty oferowane przez bank, wymaga w pierwszej kolejności weryfikacji zdolności kredytowej wnioskodawcy. Bez niej uzyskanie rat zero procent okaże się niemożliwe. Cała procedura jednak - w przeciwieństwie do większych zobowiązań, takich jak np. kredyty hipoteczne, jest znacznie uproszczona i mniej skomplikowana, w praktyce decyzję można otrzymać w ciągu kilku minut. Jeżeli jednak instytucja odmówi udzielenia  środków, warto zastanowić się nad swoim życiem finansowym i wdrożyć zmiany, które umożliwią poprawę zdolności kredytowej.

Pożyczki z ratami 0 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pożyczkodawców, którzy sprawdzają zdolność i historię kredytową klienta. Promocja raty 0 procent w przypadku pożyczek może dotyczyć określonej ilości rat lub np. pierwszej pożyczki. Firmy pożyczkowe często zachęcają nowych klientów pierwszą darmową pożyczką, ale zwykle to chwilówka z opcją spłaty jednorazowej. Nieliczni pożyczkodawcy umożliwiają wzięcie szybkiej pożyczki na raty 0 procent.

Raty 0 procent - stacjonarnie i online

Oferty, gdzie są raty 0 procent, można spotkać w sklepach stacjonarnych i online. Procedura udzielania kredytu na zakupy jest taka sama, ale przeprowadza się ją w nieco inny sposób. W sklepie stacjonarnym to doradca klienta wypełnia wniosek o kredyt i wysyła go do banku, a bank odpowiedzi udziela nawet w 20 minut. Kupując na raty 0 procent online, samodzielnie wypełnia się wniosek podczas składania zamówienia i przesyła go do banku. Jeśli decyzja jest pozytywna, należy podpisać otrzymaną od sklepu umowę (dostarczoną przez kuriera) i czekać na przesłanie zakupionych towarów. Zakupy na raty 0 przez Internet wydłużają czas otrzymania towaru w stosunku do zakupów na raty za 0 stacjonarnie.

Sprawdź: Na czym polegają raty annuitetowe?

Prawdziwe raty 0 procent – na co zwracać uwagę, podpisując umowę?

Raty zero procent mogą w rzeczywistości sporo kosztować, jeśli dokładnie nie przeczyta się warunków spłaty przed podpisaniem umowy. Niektóre banki oferujące kredyty z ratami 0 procent na zakupy mogą doliczać klientowi koszty ubezpieczenia czy produktów dodatkowych, na które klient zgodził się, podpisując umowę. Kluczowe z perspektywy kredytobiorcy jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jeśli wynosi 0 procent, oznacza to, że kredyt czy pożyczka faktycznie są darmowe.

Przed podpisaniem umowy kredytu z ratami zero procent warto upewnić się, że bank nie nalicza prowizji, nie wymaga wykupienia ubezpieczenia ani zakupu dodatkowych produktów, np. karty kredytowej. Warto szczególną uwagę zwrócić także na harmonogram spłaty. Może się okazać, że warunki spłaty są precyzyjnie określone dla wariantu rat 0 procent i każde odstępstwo generuje dodatkowe, często wysokie koszty kredytu.

Przeczytaj:


2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent?

Raty 0 procent dostępne są w ofertach zakupów ratalnych i promocyjnych chwilówek. Żeby mieć prawdziwe raty 0 procent, należy dokładnie czytać umowę.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe