Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Raty zero procent za zakupy wymagają podpisania umowy z bankiem, który udziela na te zakupy kredytu. Wybierając ofertę, warto zwrócić szczególną uwagę na RRSO oraz warunki spłaty i harmonogram spłaty. Przestrzegając zapisów umowy, można liczyć na prawdziwe raty 0 procent.

Raty 0 procent to jedna z możliwości taniego budowania historii kredytowej, niezbędnej do wzięcia kredytu w przyszłości. Nawet kilka sprzętów na raty 0 procent może pozytywnie wpłynąć na ocenę banku podczas procedury rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny czy inny kredyt na dużą sumę.

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent? (YAY Foto)

Raty 0 procent – gdzie można je dostać? Na czym polegają raty 0 procent?

Raty 0 procent polegają na tym, że klient spłaca w ratach zaciągnięty kredyt lub pożyczkę bez odsetek, czyli zwraca w ratach tę kwotę, którą pożyczył. Na przykład jeśli kupuje cokolwiek o wartości 1000 złotych na raty 0 procent i ze spłatą w 5 ratach, to każda rata (zwykle miesięczna) powinna wynosić 200 złotych.

Raty 0 procent najczęściej spotyka się w ofertach sklepów z AGD i RTV, materiałami budowlanymi, wyposażeniem wnętrz i u niektórych pożyczkodawców. To dwa różne rodzaje rat 0 procent. Kupując sprzęt gospodarstwa domowego czy radiowo-telewizyjny, można liczyć na raty bez oprocentowania w większości sklepów. Sklepy te współpracują z bankami i to z tymi bankami kupujący podpisuje umowę kredytową na zakup sprzętów.

Na zakupy typu sprzęt AGD raty 0 procent oferowane są wszystkim zainteresowanym klientom, ale ostatecznie warunki zakupu mogą się różnić w poszczególnych przypadkach. To bank ustala zasady kredytowania, biorąc pod uwagę różne czynniki, m.in. zdolność kredytową klienta i jego historię kredytową oraz wpisy w rejestrach dłużników. W związku z tym nie każdy może otrzymać decyzję pozytywną – zakupy na raty 0 procent są poza zasięgiem osób zadłużonych, z aktywnymi kredytami lub pożyczkami czy bez stałego dochodu.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pożyczkodawców, którzy sprawdzają zdolność i historię kredytową klienta. Promocja raty 0 procent w przypadku pożyczek może dotyczyć określonej ilości rat lub np. pierwszej pożyczki. Firmy pożyczkowe często zachęcają nowych klientów pierwszą darmową pożyczką, ale zwykle to chwilówka z opcją spłaty jednorazowej. Nieliczni pożyczkodawcy umożliwiają wzięcie szybkiej pożyczki na raty 0 procent.

Poza zakupami ratalnymi nie można liczyć na raty 0 procent w ofercie banku. Natomiast niektórzy kredytodawcy mogą odraczać termin spłaty pierwszych rat czy stosować do nich promocyjne oprocentowanie.

Oferty, gdzie są raty 0 procent, można spotkać w sklepach stacjonarnych i online. Procedura udzielania kredytu na zakupy jest taka sama, ale przeprowadza się ją w nieco inny sposób. W sklepie stacjonarnym to doradca klienta wypełnia wniosek o kredyt i wysyła go do banku, a bank odpowiedzi udziela nawet w 20 minut. Kupując na raty 0 procent online, samodzielnie wypełnia się wniosek podczas składania zamówienia i przesyła go do banku. Jeśli decyzja jest pozytywna, należy podpisać otrzymaną od sklepu umowę (dostarczoną przez kuriera) i czekać na przesłanie zakupionych towarów. Zakupy na raty 0 przez Internet wydłużają czas otrzymania towaru w stosunku do zakupów na raty za 0 stacjonarnie.

Sprawdź: Na czym polegają raty annuitetowe?

Prawdziwe raty 0 procent – na co zwracać uwagę, podpisując umowę?

Raty zero procent mogą w rzeczywistości sporo kosztować, jeśli dokładnie nie przeczyta się warunków spłaty przed podpisaniem umowy. Niektóre banki oferujące kredyty z ratami 0 procent na zakupy mogą doliczać klientowi koszty ubezpieczenia czy produktów dodatkowych, na które klient zgodził się, podpisując umowę. Kluczowe z perspektywy kredytobiorcy jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jeśli wynosi 0 procent, oznacza to, że kredyt czy pożyczka faktycznie są darmowe.

Przed podpisaniem umowy kredytu z ratami zero procent warto upewnić się, że bank nie nalicza prowizji, nie wymaga wykupienia ubezpieczenia ani zakupu dodatkowych produktów, np. karty kredytowej. Warto szczególną uwagę zwrócić także na harmonogram spłaty. Może się okazać, że warunki spłaty są precyzyjnie określone dla wariantu rat 0 procent i każde odstępstwo generuje dodatkowe, często wysokie koszty kredytu.

Przeczytaj:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2019-04-12

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

2019-04-12

500+ a kredyt gotówkowy - podstawowe informacje

Czy dodatkowy dochód w postaci świadczenia "Rodzina 500+" jest brany pod uwagę przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet?

Pożyczanie pieniędzy jest coraz łatwiejsze. Obecnie można to zrobić nawet przez internet. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają pożyczki udzielane online.

Kredyt na ślub - czy warto go brać? Jak wybrać ofertę?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Generuje również ogromne koszty, na których pokrycie nie każdy może sobie pozwolić.

Na czym polega upadłość konsumencka i kiedy warto się o nią ubiegać?

Upadłość konsumencka to rozwiązanie prawne umożliwiające indywidualnym dłużnikom wyjście ze spirali długów. Na czym polega, kiedy warto z niej skorzystać?

Wiarygodność firmy pożyczkowej - jak i gdzie ją sprawdzić?

Na rynku nie brakuje ofert pożyczek pozabankowych. Nie wszystkie mogą być jednak uczciwe. Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

Ikona informacji
poradniki