Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie!
Trwa wysyłanie formularza...
Dziękujemy!
Formularz został wysłany poprawnie.
Sprawdź swoją zdolność kredytową w innych bankach! Wybierz dodatkowe oferty i zwiększ swoją szansę na kredyt!
Trwa wysyłanie formularza...
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Im wyższą kwotę pożyczki weźmiesz, tym niższe otrzymasz oprocentowanie. Takim hasłem Alior Bank reklamuje Pożyczkę Nietypową, która niedawno dołączyła do oferty pożyczek gotówkowych. Wysoka kwota maksymalna oraz długi okres kredytowania to dodatkowe plusy tej propozycji.

AKTUALIZACJA 01.04.2019 r. 

Pożyczka Nietypowa została wycofana z oferty banku. 

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – warunki Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – warunki (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – informacje podstawowe

Alior Bank słynie z bogatej oferty pożyczek gotówkowych, która regularnie jest odświeżana. Najnowsza propozycja banku to Pożyczka Nietypowa z niższym oprocentowaniem dla wyższych zobowiązań. Klienci, którzy poszukują oferty o innych parametrach, mogą skorzystać z następujących pożyczek Alior Banku:

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Nietypowa Pożyczka w Alior Banku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Kwota minimalna kredytu

500 zł

Kwota maksymalna kredytu

200 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

4000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

96 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

Nietypowa Pożyczka to oferta skierowana do szerokiego grona klientów. Przemawiają za tym wysoka kwota maksymalna oraz długi okres spłaty. Dzięki temu oferta Alior Banku może być dobrą pożyczką dla poszukujących niewielkiego finansowania oraz ciekawą opcją dla tych, których potrzeby finansowe są większe – Nietypowa Pożyczka może być zaciągnięta na taką samą kwotę, co Pożyczka gotówkowa w podstawowym wariancie.

Szeroki jest także zakres między minimalnym a maksymalnym okresem spłaty Pożyczki Nietypowej. Najkrótsze pożyczki są zaciągane na 3 miesiące, z kolei najdłuższe na 8 lat. Bank daje możliwość darmowej spłaty pożyczki przed terminem.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – jak złożyć wniosek?

Dla ułatwienia Alior Bank przygotował kilka sposobów na złożenie wniosku o Pożyczkę Nietypową. Dzięki temu o pożyczkę mogą się starać zarówno klienci, którzy wolą załatwiać sprawy tradycyjnie, w oddziale, ale także preferujący możliwość złożenia wniosku przez internet. Wszystkie metody zawnioskowania o Pożyczkę Nietypową to:

  • wniosek online dostępny na stronie internetowej banku, a także na tej podstronie Bankier.pl,
  • bankowość internetowa – system transakcyjny to metoda skierowana do osób, które korzystają już z usług banku i mają do niego dostęp,
  • wizyta w oddziale banku,
  • rozmowa z konsultantem na infolinii.

Dla kogo Pożyczka Nietypowa w Alior Banku?

Bank rozpatruje wnioski osób, które osiągają stałe dochody. Akceptowane źródła dochodów to m.in. umowa o pracę, umowa zlecenia, umowa o dzieło. Pożyczka Nietypowa jest także skierowana do zainteresowanych, którzy zarabiają w oparciu o prowadzoną działalność gospodarczą.  

Ile kosztuje Pożyczka Nietypowa?

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

Od 7 do 10 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Do 15 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie*

0,29 proc.

Przelew pożyczki na konto w dowolnym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

*Ubezpieczenie nie jest wymagane.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

Nazwa Pożyczki Nietypowej nie została nadana przypadkowo. Związana jest ze stosowanym oprocentowaniem pożyczki. Im więcej klient pożyczy, tym niższa stawka procentowa zostaje przypisana do zobowiązania. I tak, najniższa stawka w wysokości 7 proc. jest dostępna dla pożyczek od 100 000 zł. Natomiast najwyższa stawka opiewająca na 10  proc. dla pożyczek niższych niż 10 000 zł.

Prowizja Pożyczki Nietypowej ustalana jest indywidualnie. Bank podkreśla, że jej wysokość jest uzależniona od kwoty pożyczki czy kanału dystrybucji pożyczki. Podana w tabeli wysokość to prowizja maksymalna.

Alior Bank nie wymaga ubezpieczenia w przypadku Pożyczki Nietypowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby do umowy dobrać takie zabezpieczenie. Klienci, którzy się na nie zdecydują otrzymają niższą prowizję. 

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę można spłacać w ramach rat równych.
  • Alior Bank nie wymaga konta osobistego z jego oferty (np. Konta Jakże Osobistego).
  • Brak konieczności zastosowania dodatkowego zabezpieczenia.
  • Możliwość otrzymania pożyczki w jeden dzień od podpisania dokumentów.
  • Oferta obowiązuje do odwołania.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ramach promocji Pożyczka Nietypowa wynosi 12,79%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 46 900 zł, całkowita kwota do zapłaty: 72 794,68 zł, oprocentowanie zmienne: 9%, całkowity koszt kredytu: 25 894,68 zł (w tym prowizja: 5205,33 zł (9,99%), odsetki: 20 689,35 zł), 94 równe, miesięczne raty w wysokości 774,42 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Oprocentowanie w wysokości 7% dostępne jest dla kwot od 100 000 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Promocja trwa od 15.01.2019 r. do odwołania. Regulamin promocji, warunki ubezpieczenia oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.