Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Im wyższą kwotę pożyczki weźmiesz, tym niższe otrzymasz oprocentowanie. Takim hasłem Alior Bank reklamuje Pożyczkę Nietypową, która niedawno dołączyła do oferty pożyczek gotówkowych. Wysoka kwota maksymalna oraz długi okres kredytowania to dodatkowe plusy tej propozycji.

AKTUALIZACJA 01.04.2019 r. 

Pożyczka Nietypowa została wycofana z oferty banku. 

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – warunki Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – warunki (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – informacje podstawowe

Alior Bank słynie z bogatej oferty pożyczek gotówkowych, która regularnie jest odświeżana. Najnowsza propozycja banku to Pożyczka Nietypowa z niższym oprocentowaniem dla wyższych zobowiązań. Klienci, którzy poszukują oferty o innych parametrach, mogą skorzystać z następujących pożyczek Alior Banku:

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Nietypowa Pożyczka w Alior Banku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Kwota minimalna kredytu

500 zł

Kwota maksymalna kredytu

200 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

4000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

96 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

Nietypowa Pożyczka to oferta skierowana do szerokiego grona klientów. Przemawiają za tym wysoka kwota maksymalna oraz długi okres spłaty. Dzięki temu oferta Alior Banku może być dobrą pożyczką dla poszukujących niewielkiego finansowania oraz ciekawą opcją dla tych, których potrzeby finansowe są większe – Nietypowa Pożyczka może być zaciągnięta na taką samą kwotę, co Pożyczka gotówkowa w podstawowym wariancie.

Szeroki jest także zakres między minimalnym a maksymalnym okresem spłaty Pożyczki Nietypowej. Najkrótsze pożyczki są zaciągane na 3 miesiące, z kolei najdłuższe na 8 lat. Bank daje możliwość darmowej spłaty pożyczki przed terminem.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – jak złożyć wniosek?

Dla ułatwienia Alior Bank przygotował kilka sposobów na złożenie wniosku o Pożyczkę Nietypową. Dzięki temu o pożyczkę mogą się starać zarówno klienci, którzy wolą załatwiać sprawy tradycyjnie, w oddziale, ale także preferujący możliwość złożenia wniosku przez internet. Wszystkie metody zawnioskowania o Pożyczkę Nietypową to:

  • wniosek online dostępny na stronie internetowej banku, a także na tej podstronie Bankier.pl,
  • bankowość internetowa – system transakcyjny to metoda skierowana do osób, które korzystają już z usług banku i mają do niego dostęp,
  • wizyta w oddziale banku,
  • rozmowa z konsultantem na infolinii.

Dla kogo Pożyczka Nietypowa w Alior Banku?

Bank rozpatruje wnioski osób, które osiągają stałe dochody. Akceptowane źródła dochodów to m.in. umowa o pracę, umowa zlecenia, umowa o dzieło. Pożyczka Nietypowa jest także skierowana do zainteresowanych, którzy zarabiają w oparciu o prowadzoną działalność gospodarczą.  

Ile kosztuje Pożyczka Nietypowa?

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

Od 7 do 10 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Do 15 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie*

0,29 proc.

Przelew pożyczki na konto w dowolnym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

*Ubezpieczenie nie jest wymagane.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

Nazwa Pożyczki Nietypowej nie została nadana przypadkowo. Związana jest ze stosowanym oprocentowaniem pożyczki. Im więcej klient pożyczy, tym niższa stawka procentowa zostaje przypisana do zobowiązania. I tak, najniższa stawka w wysokości 7 proc. jest dostępna dla pożyczek od 100 000 zł. Natomiast najwyższa stawka opiewająca na 10  proc. dla pożyczek niższych niż 10 000 zł.

Prowizja Pożyczki Nietypowej ustalana jest indywidualnie. Bank podkreśla, że jej wysokość jest uzależniona od kwoty pożyczki czy kanału dystrybucji pożyczki. Podana w tabeli wysokość to prowizja maksymalna.

Alior Bank nie wymaga ubezpieczenia w przypadku Pożyczki Nietypowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby do umowy dobrać takie zabezpieczenie. Klienci, którzy się na nie zdecydują otrzymają niższą prowizję. 

Pożyczka Nietypowa w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę można spłacać w ramach rat równych.
  • Alior Bank nie wymaga konta osobistego z jego oferty (np. Konta Jakże Osobistego).
  • Brak konieczności zastosowania dodatkowego zabezpieczenia.
  • Możliwość otrzymania pożyczki w jeden dzień od podpisania dokumentów.
  • Oferta obowiązuje do odwołania.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ramach promocji Pożyczka Nietypowa wynosi 12,79%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 46 900 zł, całkowita kwota do zapłaty: 72 794,68 zł, oprocentowanie zmienne: 9%, całkowity koszt kredytu: 25 894,68 zł (w tym prowizja: 5205,33 zł (9,99%), odsetki: 20 689,35 zł), 94 równe, miesięczne raty w wysokości 774,42 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Oprocentowanie w wysokości 7% dostępne jest dla kwot od 100 000 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Promocja trwa od 15.01.2019 r. do odwołania. Regulamin promocji, warunki ubezpieczenia oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-17

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

2019-05-16

Karta kredytowa - jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Karta kredytowa staje się coraz popularniejszym środkiem płatniczym również wśród Polaków. W Stanach Zjednoczonych posiada ją już praktycznie każdy z odpowiednią zdolnością kredytową.

2019-05-16

Jak wyjść z długów? Praktyczny poradnik krok po kroku

Obecnie niemal na każdym kroku proponowane są nam najróżniejszego rodzaju pożyczki, które znajdują się w ofercie tradycyjnych banków, jak i innych instytucji finansowych. Do tego dochodzą jeszcze atrakcyjne limity na kartach debetowych i oczywiście karty kredytowe, z których chętnie korzysta bardzo duża liczba Polaków.

Jak uzyskać kredyt na studia za granicą?

Jeszcze nie tak dawno, możliwość podjęcia studiów za granicą wydawała się nam być czymś zupełnie nieosiągalnym. Taka szansa trafiała się tylko nielicznym, którzy naprawdę wyróżniali się swoimi wynikami w nauce i mogli otrzymać odpowiednie wsparcie finansowe. Dzisiaj jednak, wyjazdy zagraniczne i studiowanie poza naszym krajem nie jest już tak rzadkie. Otwarte granice sprawiły, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na podjęcie wyzwania jakim jest życie i nauka w obcym kraju.

Jak sprawdzić raport BIK za darmo?

BIK to skrót od nazwy instytucji jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie informacje dotyczące między innymi terminowości spłat naszych zadłużeń są rejestrowane właśnie w BIK. To z tego powodu, gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę, informacje na nasz temat są sprawdzane przez bank lub firmę pożyczkową między innymi w BIK. Ale czy my sami również możemy sprawdzić jak wygląda nasza historia zadłużeń i ich spłat? Okazuje się, że tak, choć istnieją pewne obostrzenia.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jak otrzymać?

Jeszcze nie tak dawno udzielanie przez banki kredytu hipotecznego bez wkładu własnego klienta, było czymś zupełnie normalnym. Ale w 2014 roku wszystko uległo zmianie.

Kredyty mieszkaniowe dla osób zarabiających na kontrakcie

Jak w praktyce wygląda kwestia zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego, gdy pracujemy na kontrakcie za granicą? 

Ikona informacji
poradniki