O mnie

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Inne artykuły tego autora:
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2023-09-25
Miniatura

Ile teraz może kosztować najdroższa pożyczka? Maksymalny koszt kredytów spada

Bank czy instytucja pożyczkowa nie mogą życzyć sobie za wypożyczony pieniądz więcej niż zakładają ustawowe limity. A te powiązane są z kolei z wysokością stóp procentowych. Spadek stóp oznacza zatem odczuwalnie niższe koszty dla pożyczających.

2023-09-24
Miniatura

Niższe raty kredytów hipotecznych. Lada moment zapłacimy mniej

We wrześniu po raz pierwszy od trzech lat obniżono stopy procentowe. Dla kredytobiorców korzystających z oprocentowania zmiennego to dobra wiadomość. Zwłaszcza, że spadek wskaźników okazał się bardziej zdecydowany niż można było oczekiwać. Zobaczmy, jak przełoży się to na raty zobowiązań.

2023-09-22
Miniatura

Kredyt konsumpcyjny — co to? Czy kredyty konsumpcyjne są opłacalne?

Przez kredyt konsumpcyjny można uzyskać fundusze na szereg wydatków. Pieniądze mogą posłużyć na remont nieruchomości, zakup samochodu, kupno sprzętu RTV/AGD, sfinansowanie wakacji i każdy inny cel. Czym jednak jest kredyt konsumpcyjny? Jakie kwoty można uzyskać? Czy kredyt konsumpcyjny jest opłacalny?

Czek BLIK: jak działają czeki BLIK i jak z nich korzystać?

System BLIK zrewolucjonizował polską bankowość. Dla wielu z nas stał się niemal podstawowym narzędziem, często zastępując tradycyjne karty płatnicze. Jednocześnie nie każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich funkcjonalności tego narzędzia Zobaczmy, jak działa czek BLIK.

Jaki rodzaj spółki wybrać, aby zabezpieczyć swoje interesy?

Rodzaj spółki, który wybierzesz, aby zabezpieczyć swoje interesy, zależy od wielu czynników i powinien być dokładnie przemyślany. Istnieje wiele różnych rodzajów spółek w Polsce, każda z nich ma swoje zalety i ryzyka. Zobaczmy, jakie mamy opcje.

Jak wykonać przelew tradycyjny i czym się różni od nowoczesnych form płatności?

W dobie cyfryzacji i powszechnej digitalizacji, gdzie płatności mobilne i kryptowaluty zyskują na popularności, przelew tradycyjny wydaje się być reliktem przeszłości. Ale czy na pewno? W tym artykule zanurzamy się w szczegóły tej dobrze znanej formy transakcji finansowej, jak przelew tradycyjny – od jej zalet i wad, przez proces realizacji, aż po porównanie z nowocześniejszymi alternatywami.

Kobiety vs Mężczyźni: kto lepiej podchodzi do pieniędzy?

Czy pieniądze mają płeć? Czy portfele mężczyzn i kobiet różnią się czymś więcej niż tylko ich zawartością? Dziś zanurzamy się w kontrowersyjną analizę ekonomicznego DNA obu płci — od labiryntów zadłużenia, przez strategie oszczędzania, aż do ryzykownych aren inwestycji. Zobaczmy, co mówią statystyki…