Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.

Chociaż polska piłka nożna największe sukcesy święciła przed wieloma laty, najwyższa klasa rozgrywkowa cieszy się sporą popularnością. Według statystyk prezentowanych przez EkstraStats przeciętny mecz w sezonie 2018/2019 na żywo oglądało 8878 widzów, łącznie przedstawicielom rodzimej elity udało się natomiast zgromadzić na stadionach 2610002 osób. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyła się Ekstraklasa w TV: oglądalność wyniosła ok. 50 mln osób, natomiast średnio każda kolejka przyciągała przed odbiorniki (i nie tylko, ponieważ coraz częściej oglądamy Ekstraklasę online) 1,1 mln widzów. Co więcej: jak podają władze ligi w 2020 roku udało się polepszyć ten wynik aż o 37%. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do tego grona i cieszyć się pełnym dostępem do meczów Ekstraklasy w TV. Warto dowiedzieć się, z jakich kanałów telewizyjnych i platform należy w tym celu skorzystać.

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv? (fot. Adam Torchała / Bankier.pl)

Ekstraklasa w TV na żywo – pełen dostęp

Chociaż w przeciwieństwie np. do spotkań Ligi Mistrzów, droga na stadiony Ekstraklasy jest krótsza, a ceny biletów utrzymują się na zdecydowanie niższym poziomie, wyjątkowo chętnie oglądamy mecze Ekstraklasy w TV. Znakomita oprawa, eksperckie panele i wykorzystanie nowych technologii pozwalają na czerpanie pełni przyjemności z oglądania zmagań sportowców. Nie trzeba iść także na żadne ustępstwa: do dyspozycji fanów pozostają wszystkie mecze. W rundach kończących kolejne etapy sezonu udostępniana jest ponadto multiliga, dzięki której możliwe staje się symultaniczne przyglądanie się wszystkim rozgrywanym meczom w czasie rzeczywistym. Wykupienie pełnego dostępu do rozgrywek to jednak nie tylko mecze: oprócz tego do dyspozycji widzów pozostają programy publicystyczne i rozrywkowe oraz rozbudowane analizy, pozwalające na czerpanie z rozgrywek jeszcze większych emocji.

Gdzie oglądać Ekstraklasę?

W TV Ekstraklasę można oglądać na dwóch platformach, przy tym tylko jedna da nam dostęp do wszystkich spotkań:

  • Canal+ posiada prawa do transmitowania wszystkich meczów Ekstraklasy. Posiadanie określonego pakietu to gwarancja dostępu do każdego spotkania. Zawody są transmitowane na kanałach Canal+ Sport, Canal + Sport 2, Canal + Sport 3, Canal + Sport 4, Canal + Family, Canal + Premium i Canal +. Niektóre mecze są również dostępne na kanale nSport+.
  • TVP transmituje jeden mecz każdej kolejki. Następnie skróty można oglądać również w przygotowanych materiałach publicystycznych.

W praktyce: aby śledzić pojedynki ulubionej drużyny albo móc obejrzeć większą liczbę spotkań w każdej kolejce, konieczne staje się posiadanie odpowiedniego programu Canal+. Ten można nabyć na wiele różnych sposobów.

Szukasz dodatkowych środków? Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 5000 zł

Jak zacząć oglądać w TV Ekstraklasę?

Nielimitowany dostęp do Ekstraklasy w TV wiąże się z koniecznością wykupienia dostępu do kodowanych kanałów Canal+. Można to zrobić zarówno kupując dostęp do usług nC+ (pakiet zawierający 99 kanałów HD, w tym również 15 kanałów sportowych kosztuje 99 zł), jak i wybierając odpowiedni zestaw u innych operatorów:

  • W Vectrze zawierający 6 kanałów pakiet CANAL+ Select kosztuje 44.99 zł w cenie regularnej, przez pierwsze 4 miesiące zapłacimy jednak połowę tej ceny.
  • W Netii pakiet Canal+ Prestige, zawierający 8 kanałów z oferty Canal+ (w tym Canal+ Film, Canal+ Dokument, Canal+ Seriale) kosztuje 50 zł miesięcznie.

Ekstraklasa online

Coraz częściej zamiast tradycyjnej telewizji preferujemy internet. Nic w tym dziwnego: nowoczesne aplikacje umożliwiają nam cieszenie się z rozgrywek piłkarskich z praktycznie dowolnego miejsca na ziemi i urządzenia. Możemy w tym celu wykorzystać więc zarówno smartfon, tablet czy komputer, jak i standardowy telewizor. Chociaż oglądanie Ekstraklasy online kojarzy się głównie z nielegalnymi streamami, charakteryzującymi się katastrofalną jakością i licznymi problemami, istnieją także zupełnie legalne opcje, które zagwarantują nie tylko, że działamy zgodnie z prawem, ale również pozwolą cieszyć się z transmisji w najwyższej jakości. Jednym z rozwiązań pozwalających na wykorzystanie takiej możliwości jest oczywiście użycie aplikacji udostępnianych przez dotychczasowych dostawców usług. Istnieje jednak alternatywa w postaci Canal+ przez internet. Chcąc otrzymać dostęp do wszystkich meczów Ekstraklasy, należy wykupić pakiet Sport. W ramach pakietu można oglądać Canal+ Premium, Canal + Sport, Canal+ Sport2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport4, cztery kanały Eleven Sports, nSport+, SportKlub HD oraz FightKlub. Miesięczny koszt tej usługi to 50 zł. W trakcie pierwszych 30 dni opłata nie będzie natomiast pobrana. To znakomity sposób na przetestowanie Ekstraklasy online.

TV i Ekstraklasa: kiedy transmisje?

Po wykupieniu dostępu do kanałów transmitujących mecze Ekstraklasy trzeba tylko wygospodarować czas na podziwianie piłkarskiego widowiska. Weekend z ekstraklasą rozpoczyna się w piątek o godzinie 18.00, następne spotkania rozgrywane są tego samego dnia o 20:30. W sobotę sportowe emocje czekają na nas o godzinie 15.00 i 17.30, o 20.00 rozgrywany jest natomiast hit kolejki. W niedzielę Ekstraklasa może towarzyszyć nam już podczas obiadu: niektóre mecze rozpoczynają się o 12.30, potem o 15:00 i 17:30. Zajętych jest również 15 poniedziałków w trakcie trwania sezonu: w takim przypadku piłkarze wychodzą na boisko o godz. 18.00. Podziwianie zmagań piłkarzy na rodzimych murawach może stać się więc znakomitym sposobem na spędzenie weekendu i nie tylko. O najwyższą jakość transmisji dba natomiast Ekstraklasa LIVE PARK, która pozwala na czerpanie jeszcze większej przyjemności z widowiska.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.