Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Spis treści

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.

Chociaż polska piłka nożna największe sukcesy święciła przed wieloma laty, najwyższa klasa rozgrywkowa cieszy się sporą popularnością. Według statystyk prezentowanych przez EkstraStats przeciętny mecz w sezonie 2018/2019 na żywo oglądało 8878 widzów, łącznie przedstawicielom rodzimej elity udało się natomiast zgromadzić na stadionach 2610002 osób. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyła się Ekstraklasa w TV: oglądalność wyniosła ok. 50 mln osób, natomiast średnio każda kolejka przyciągała przed odbiorniki (i nie tylko, ponieważ coraz częściej oglądamy Ekstraklasę online) 1,1 mln widzów. Co więcej: jak podają władze ligi w 2020 roku udało się polepszyć ten wynik aż o 37%. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do tego grona i cieszyć się pełnym dostępem do meczów Ekstraklasy w TV. Warto dowiedzieć się, z jakich kanałów telewizyjnych i platform należy w tym celu skorzystać.

Ekstraklasa w TV na żywo – pełen dostęp

Chociaż w przeciwieństwie np. do spotkań Ligi Mistrzów, droga na stadiony Ekstraklasy jest krótsza, a ceny biletów utrzymują się na zdecydowanie niższym poziomie, wyjątkowo chętnie oglądamy mecze Ekstraklasy w TV. Znakomita oprawa, eksperckie panele i wykorzystanie nowych technologii pozwalają na czerpanie pełni przyjemności z oglądania zmagań sportowców. Nie trzeba iść także na żadne ustępstwa: do dyspozycji fanów pozostają wszystkie mecze. W rundach kończących kolejne etapy sezonu udostępniana jest ponadto multiliga, dzięki której możliwe staje się symultaniczne przyglądanie się wszystkim rozgrywanym meczom w czasie rzeczywistym. Wykupienie pełnego dostępu do rozgrywek to jednak nie tylko mecze: oprócz tego do dyspozycji widzów pozostają programy publicystyczne i rozrywkowe oraz rozbudowane analizy, pozwalające na czerpanie z rozgrywek jeszcze większych emocji.

Gdzie oglądać Ekstraklasę?

W TV Ekstraklasę można oglądać na dwóch platformach, przy tym tylko jedna da nam dostęp do wszystkich spotkań:

  • Canal+ posiada prawa do transmitowania wszystkich meczów Ekstraklasy. Posiadanie określonego pakietu to gwarancja dostępu do każdego spotkania. Zawody są transmitowane na kanałach Canal+ Sport, Canal + Sport 2, Canal + Sport 3, Canal + Sport 4, Canal + Family, Canal + Premium i Canal +. Niektóre mecze są również dostępne na kanale nSport+.
  • TVP transmituje jeden mecz każdej kolejki. Następnie skróty można oglądać również w przygotowanych materiałach publicystycznych.

W praktyce: aby śledzić pojedynki ulubionej drużyny albo móc obejrzeć większą liczbę spotkań w każdej kolejce, konieczne staje się posiadanie odpowiedniego programu Canal+. Ten można nabyć na wiele różnych sposobów.

Szukasz dodatkowych środków? Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 5000 zł

Jak zacząć oglądać w TV Ekstraklasę?

Nielimitowany dostęp do Ekstraklasy w TV wiąże się z koniecznością wykupienia dostępu do kodowanych kanałów Canal+. Można to zrobić zarówno kupując dostęp do usług nC+ (pakiet zawierający 99 kanałów HD, w tym również 15 kanałów sportowych kosztuje 99 zł), jak i wybierając odpowiedni zestaw u innych operatorów:

  • W Vectrze zawierający 6 kanałów pakiet CANAL+ Select kosztuje 44.99 zł w cenie regularnej, przez pierwsze 4 miesiące zapłacimy jednak połowę tej ceny.
  • W Netii pakiet Canal+ Prestige, zawierający 8 kanałów z oferty Canal+ (w tym Canal+ Film, Canal+ Dokument, Canal+ Seriale) kosztuje 50 zł miesięcznie.

Ekstraklasa online

Coraz częściej zamiast tradycyjnej telewizji preferujemy internet. Nic w tym dziwnego: nowoczesne aplikacje umożliwiają nam cieszenie się z rozgrywek piłkarskich z praktycznie dowolnego miejsca na ziemi i urządzenia. Możemy w tym celu wykorzystać więc zarówno smartfon, tablet czy komputer, jak i standardowy telewizor. Chociaż oglądanie Ekstraklasy online kojarzy się głównie z nielegalnymi streamami, charakteryzującymi się katastrofalną jakością i licznymi problemami, istnieją także zupełnie legalne opcje, które zagwarantują nie tylko, że działamy zgodnie z prawem, ale również pozwolą cieszyć się z transmisji w najwyższej jakości. Jednym z rozwiązań pozwalających na wykorzystanie takiej możliwości jest oczywiście użycie aplikacji udostępnianych przez dotychczasowych dostawców usług. Istnieje jednak alternatywa w postaci Canal+ przez internet. Chcąc otrzymać dostęp do wszystkich meczów Ekstraklasy, należy wykupić pakiet Sport. W ramach pakietu można oglądać Canal+ Premium, Canal + Sport, Canal+ Sport2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport4, cztery kanały Eleven Sports, nSport+, SportKlub HD oraz FightKlub. Miesięczny koszt tej usługi to 50 zł. W trakcie pierwszych 30 dni opłata nie będzie natomiast pobrana. To znakomity sposób na przetestowanie Ekstraklasy online.

TV i Ekstraklasa: kiedy transmisje?

Po wykupieniu dostępu do kanałów transmitujących mecze Ekstraklasy trzeba tylko wygospodarować czas na podziwianie piłkarskiego widowiska. Weekend z ekstraklasą rozpoczyna się w piątek o godzinie 18.00, następne spotkania rozgrywane są tego samego dnia o 20:30. W sobotę sportowe emocje czekają na nas o godzinie 15.00 i 17.30, o 20.00 rozgrywany jest natomiast hit kolejki. W niedzielę Ekstraklasa może towarzyszyć nam już podczas obiadu: niektóre mecze rozpoczynają się o 12.30, potem o 15:00 i 17:30. Zajętych jest również 15 poniedziałków w trakcie trwania sezonu: w takim przypadku piłkarze wychodzą na boisko o godz. 18.00. Podziwianie zmagań piłkarzy na rodzimych murawach może stać się więc znakomitym sposobem na spędzenie weekendu i nie tylko. O najwyższą jakość transmisji dba natomiast Ekstraklasa LIVE PARK, która pozwala na czerpanie jeszcze większej przyjemności z widowiska.

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2021-01-18

Minimalne wynagrodzenie 2021. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2021-01-11

Jak zapłacić mandat? Zapłata mandatu przez Internet

Otrzymanie mandatu karnego to niemiłe doświadczenie. Nie kończy jednak całej sprawy. Trzeba jeszcze dowiedzieć się, jak zapłacić mandat i uregulować zobowiązanie, aby uniknąć dalszych konsekwencji.

2020-12-07

RRSO - co to jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór | Poradnik SMART Bankier.pl

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

Czarny piątek. Kiedy jest Black Friday? Co warto kupić?

Ostatni tydzień listopada kojarzy się z czasem atrakcyjnych sklepowych wyprzedaży. Black Friday, czyli Czarny Piątek, to okazja do osiągnięcia sporych oszczędności. Warto dowiedzieć się, kiedy dokładnie wypada i co warto w tym okresie kupić.

Pożyczka hipoteczna - znajdź najtańszą pożyczkę hipoteczną

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel z niskim oprocentowaniem i długim okresem kredytowania. Sprawdź, gdzie znaleźć najtańszą pożyczkę hipoteczną.