Historia francuskiej grupy bankowej zaczyna się w 1885 roku, kiedy powstała pierwsza kasa przeznaczona dla rolników. Lokalne banki tego typu zajmowały się najpierw udzielaniem krótkoterminowych pożyczek, a później rozszerzyły swoje usługi o kredyty inwestycyjne dla posiadaczy gospodarstw rolnych. Zrzeszenie banków rolniczych od 1966 r. funkcjonowało już jako bank uniwersalny, nie tylko dla rolników.
Credit Agricole - produkty
Credit Agricole - działalność banku
Credit Agricole SA zatrudnia 75 tys. pracowników, z czego 37 tys. we Francji. Grupa ma znacznie szerzy zakres działalności - posiada udziały w instytucjach w m.in. Hiszpanii, Belgii, Grecji i na Ukrainie. Prowadzi także działalność w Afryce i Ameryce Południowej. Jest aktywna w 47 krajach, gdzie 141 tys. pracowników obsługuje łącznie 51 mln klientów.
W 2001 roku grupa kupiła większościowe udziały w Lukas Banku SA. Od 2011 r. bank ten nosi nazwę Credit Agricole Bank Polska SA. Instytucja stopniowo przekształcała się z banku skoncentrowanego na usługach dla klientów indywidualnych w bank uniwersalny.
Credit Agricole - oferta
Bank ma w swojej ofercie dziś pakiety usług dla osób fizycznych, rolników indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji. Udziela kredytów gotówkowych, samochodowych, hipotecznych oraz ratalnych. Jest jednym z najważniejszych graczy na rynku kart kredytowych – w II kw. 2019 r. bank obsługiwał ich ponad 620 tys. Prowadzi konta osobiste dla kilku segmentów rynku – od młodzieży do klientów zamożnych.
Credit Agricole - oddziały
Bank posiada 374 placówki własne, 45 placówek partnerskich oraz 237 biura kredytowe. Kredyty ratalne są dostępne również w sieci partnerów składającej się z ponad 11 tys. punktów.
W Polsce spółki grupy Credit Agricole oferują również:
-
ubezpieczenia (Credit Agricole Ubezpieczenia),
-
leasing (EFL, Carefleet, EFL Finance),
-
faktoring (Eurofactor)
-
oraz usługi zarządzania aktywami (Amundi).
Credit Agricole - bankowość elektroniczna
Bank obsługuje 1,76 mln klientów i umożliwia im dostęp do wszystkich kanałów bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu do bankowości mobilnej klienci Credit Agricole Bank Polska SA mogą korzystać m.in. ze schematu płatności BLIK i przelewów na numer telefonu.
Credit Agricole - bankomaty
Instytucja nie rozwija własnej sieci bankomatów, a jej klienci mają bezprowizyjny dostęp do wpłat i wypłat w wybranych maszynach obsługiwanych przez Euronet oraz Santander Bank Polska. Bezpłatne korzystanie z bankomatów możliwe jest po spełnieniu warunków związanych z aktywnością na rachunku. Do kont osobistych bank wydaje karty wielowalutowe, a plastiki można dodawać do portfeli płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay.
Credit Agricole - przelewy
Polecenia przelewu zlecone w banku do godziny 14:30 zostaną zrealizowane tego samego dnia. Sesje przychodzące Elixir księgowane są w dni roboczych o godzinach 12:00, 16:00 oraz 18:00.
Przy zlecaniu przelewu zagranicznego należy podać adres SWIFT (BIC) banku: AGRIPLPR.
Credit Agricole - kontakt
- infolinia: 19019 lub +48 713549009 (z telefonów komórkowych),
- formularz kontaktowy dostępny na stronie banku,
- adres: pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław.