Credit Agricole - oferta i podstawowe dane

Spis treści
więcej Ikona strzałki

Credit Agricole - produkty

Oferty dla klientów indywidualnych

Oferty dla klientów firmowych

Credit Agricole - historia

Początki banku w Polsce sięgają 1991 roku. W tym czasie powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz spółka Lukas. Siedem lat później podmioty te połączyły się tworząc Lukas Bank Świętokrzyski S.A. W 2001 roku Grupa Credit Agricole kupiła większościowe udziały w Lukas Banku S.A. Od września 2011 r. bank ten nosi nazwę Credit Agricole Bank Polska SA.

Credit Agricole - działalność banku

Credit Agricole jest bankiem uniwersalnym działającym na polskim rynku od ponad 20 lat. Instytucja ta jest częścią Grupy Credit Agricole, która jest jednym z 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów. Bank obecny jest w 48 krajach i obsługuje ponad 52 miliony klientów.

Pod względem liczby klientów detalicznych Grupa Credit Agricole jest numerem 1 wśród banków detalicznych w Unii Europejskiej. Instytucja ta posiada na świecie 10.000 placówek, w tym 8.200 we Francji.

Instytucja stopniowo przekształcała się z banku skoncentrowanego na usługach dla klientów indywidualnych w bank uniwersalny. Zgodnie z raportem PRNews.pl na koniec III kwartału 2021 r. Credit Agricole Bank Polska obsługiwał 1.775.939 klientów, z czego 1.741.370 to klienci indywidualni, co daje 9 miejsce wśród banków działających w Polsce.

Grupa Credit Agricole

W skład Grupy Credit Agricole wchodzi Credit Agricole S.A., banki regionalne i lokalne oraz spółki zależne. Niemal 45% akcji grupy znajduje się w obrocie publicznym - 32% znajduje się w rękach inwestorów instytucjonalnych, 6,8% posiadają akcjonariusze indywidualni, a 6% pracownicy w ramach programów oszczędnościowych.

Pozostałe 55% akcji posiadają banki lokalne i regionalne. Spółki zależne działające w ramach grupy Credit Agricole S.A. realizują cele strategiczne m.in. w obszarach:

 • zarządzania oszczędnościami i ubezpieczeniach,
 • bankowości detalicznej,
 • specjalistycznych usług finansowych,
 • korporacji i instytucji.

Do spółek z siedzibą na terenie Polski wchodzących w skład Grupy Credit Agricole S.A. zaliczamy m.in.:

 • Europejski Fundusz Leasingowy S.A.,
 • Eurofactor S.A.,
 • Carefleet S.A.,
 • ARC Broker S.A.,
 • Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Credit Agricole - strategia na 2022 rok

Strategia Banku Credit Agricole S.A. na lata 2020-2022 opiera się na trzech filarach - Customer Project, Human-centric Project oraz Social Project. Nazwy te zdradzają, że bank chce ewoluować w kierunku pogłębiania relacji z klientami, zwiększania dostępności usług, a także podejmowania działań odpowiedzialnych społecznie.Etyczne zachowanie i nastawienie na zrównoważony rozwój ma sposobem na przekonanie do swojej oferty większej liczby klientów.

Credit Agricole - oferta

Credit Agricole adresuje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, rolników indywidualnych i korporacji. Bank proponuje szereg rozwiązań pozwalających na prowadzenie udanego finansowego życia oraz rozwój przedsiębiorstwa. Dla klientów indywidualnych przygotowana została m.in. oferta:

Dla małych i średnich firm Credit Agricole przygotowało konta firmowe, kredyty na bieżące potrzeby i kredyty inwestycyjne, faktoring, leasing, wynajem długoterminowy, gwarancje ubezpieczeniowe i produkty oszczędnościowe. Klienci biznesowi mogą skorzystać również z oferty mobilnych terminali płatniczych.

Większe firmy mogą liczyć na dodatkowe rozwiązania pozwalające stawiać czoła korporacyjnym wyzwaniom, jak np. zarządzanie flotą, akredytywy dokumentowe, e-gwarancje i produkty pozwalające zarządzać ryzykiem finansowym.

Z kolei rolnicy indywidualni skorzystać mogą między innymi ze specjalnego konta, kredytu inwestycyjnego i kredytu obrotowego z gwarancją Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR) oraz kredytu na gospodarstwo rolne.

Credit Agricole - oddziały

Zgodnie z danymi udostępnionymi na stronie banku (z dnia 22 lutego 2022 r.), Credit Agricole posiada w Polsce 285 placówek własnych i 143 placówek partnerskich. W sumie to 428 oddziałów, w których można skorzystać z oferty banku.

Credit Agricole - bankowość elektroniczna

Zgodnie z danymi PRNews.pl na koniec III kwartału 2021 r. liczba klientów indywidualnych Banku Credit Agricole, którzy mają podpisaną umowę zapewniającą dostęp do bankowości elektronicznej wyniosła 1.021.727 osób - o 59.889 więcej w ujęciu rok do roku.

Natomiast liczba klientów indywidualnych, którzy przynajmniej raz w miesiącu zalogowali się na koncie osobistym za pomocą bankowości elektronicznej wyniosła 640.515 osób - o 207.374 więcej niż na koniec września 2021 roku. Z kolei liczba klientów obsługujących swoje finanse wyłącznie za pomocą smartfona wyniosła w analizowanym okresie 194.799 osób.

Credit Agricole - bankomaty

Credit Agricole nie rozwija własnej sieci bankomatów, a jej klienci detaliczni mają bezprowizyjny dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatne pobieranie gotówki możliwe jest jednak po spełnieniu warunków banku związanych z aktywnością na rachunku.

Credit Agricole - przelewy i płatności

Przelewy zlecone w Credit Agricole do godziny 14:30 zostaną zrealizowane tego samego dnia. Po wskazanej godzinie transfer środków zostanie zrealizowany najpóźniej następnego dnia roboczego. Sesje przychodzące Elixir księgowane są w dni robocze o godzinie 12:00, 16:00 oraz 18:00.

Do kont osobistych Bank Credit Agricole wydaje karty wielowalutowe - można dokonywać nimi również płatności mobilnych Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz płatności BLIK.

Karta wielowalutowa pozwala na płatności w PLN, EUR, USD i GBP za granicą i w sieci bez kosztów przewalutowania, a także na wypłaty sklepowe w ramach usługi cashback.

Credit Agricole - kontakt

Z Bankiem Credit Agricole można skontaktować się na wiele sposobów, tj.:

 • infolinia: 19019 lub +48 71 35 49 009 (z zagranicy i z telefonów komórkowych),
 • fax: (071) 355 30 05,
 • formularz kontaktowy dostępny na stronie banku,
 • chat z robodoradcą.

Credit Agricole - pozostałe dane

Adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław
Kod SWIFT (BIC): AGRIPLPR
Numer IBAN banku: PL + numer konta
REGON: 290513140
NIP: 6570082274
KRS: 0000039887
Wysokość kapitału zakładowego: 876 833 400,00 zł w całości wpłacony