Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,48 zł , zmiana od tamtej pory: -58,97%

Re: zaczyna sie podbieranie

Zgłoś do moderatora
Dnia 2015-08-05 o godz. 13:18 ~devilek napisał(a):
> zaczyna się podbieranie pod wyniki, czy dalej uważasz wykres że mielenie walorem i ubieranie naiwnych ??

Tak, devil, jestem przekonany o mieleniu walorem i ubieraniu naiwnych.
Po lewej są pustki na półkach!
I brak chętnych do kupna.

Trochę mnie nie było przy kompie i nie śledzilem notowań, ale patrząc na wykresy dzienne, przebieg i wolumeny transakcji
oraz rozpoczęte dzis TKO (podbitka dychą akcji = polowanie na naiwych leszczy do skarmiania) - widzę, z jakiś desperacik usiłuje skorzystać ze słabej płynności i podpompowuje kurs podbitkami z zamiarem korzystania z kazdej okazji do wywalenia.
Chętnych do sprzedawania jest wciąż sporo, a do kupowania - niewielu.
Wczoraj chyba przez pół sesji mielono po 3,47 i potem ktoś wywalił, ale na close znowu znów marna podbiteczka...
Tu nie ma popytu od dawna ani zadnej akumulacji
W tej chwili to raczej próba dmuchania balonika pod wyniki (nie ma znaczenia, jakie będą, chodzi o stworzenie wrażenia popytu).
Wymownym przejawem słabosci spółki jst fakt, ze wciąż kurs nie wrócił do poziomu sprzed odcięcia. I to już po kolejnej dywidendzie.
Nie wiem, ile w tym winy spółki, wpływu mci czy ogólnego marazmu na rynku - jest jak widać. I nawet kolejny raport z dobrymi wynikami wcale nie oznacza wzrostu kursu i zmiany trendu. Obroty i wolumen są tak cienkie, ze nie ma o czym mówić w sensie wiarygodnosci trendu, który ktoś usiłuje rysować...

Nie wykluczam tu również zabawy w podawanie tlenu przez największych akcjonariuszy, ale przypuszczam, iż to raczej jakis drobniak z ulicy majacy parę(naście) kilo akcji i ok. 30 K pln tak się zabawia, by wyjść z waloru...
Przy okazji - coś przypomnę:

Obowiązki informacyjne akcjonariuszy

Obowiązek informowania o stanie posiadania akcji spółki w przypadku przekroczenia: 5%, 10%, 20%, 25%, 33%, 50%, 75% ogólnej liczby głosów na WZA lub spadku poniżej każdego z tych progów.
Pomiędzy 5 a 10 % nie trzeba informować.
Jeśli akcjonariusz ma powyżej 10%, to musi informować o każdej zmianie o przynajmniej 2%.
Jeśli ma powyżej 33%, to musi informować przy każdej zmianie o 1%.

Na poinformowanie spółki o fakcie zmiany zaangażowania, akcjonariusz ma de facto 7 dni od momentu transakcji, która spowodowała powstanie obowiązku.
Spółka musi tę informację niezwłocznie opublikować tę informację w formie raportu bieżącego.

Od prawie roku piszesz życzeniowo o tych 4 pln i mija miesiąc za miesiąc za miesiacem...
Problem z tą spólką jest też taki, ze gdy pojawi się jakis popyt, to jest wielu chętnych do upłynnienia waloru, a żeby przełknąć podaż, musiałby wejść jakiś większy inwestor, który od dawna jest wypatrywany...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.