Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,72 zł , zmiana od tamtej pory: -56,94%

Re: Wartości w Indacie w/g obecnego stanu wiedzy i świeżych odpisów...

Zgłoś do moderatora
Dnia 2018-03-18 o godz. 09:58 ~abc napisał(a):
> Comtrader na Ranku moze i masz racje ale tutaj zaraz bedzie 20-30gr kurs i posypia sie pisma z bankow. Indacie nawet obligacji nie chcial nikt wziac dwa razy probowali i za drugim razem chyba tylko polowe zie udalo. Kontrakty obecne moga byc rozwiazane a o nowe w takiej sytuacji moze byc ciezko. Informatycy w obecnych czasach latwo prace zmienia a bardziej kumaci juz to zapewne zrobili. To sa mocne ryzyka. Plus dobrze wiemy ze na tego typu spolkach weszla juz spekula czyli sztuczne podbitki i kto pisrwszy wyskoczy zanim zgasza swiatlo. Poki co sytuacka jest taka ze potracicie pieniadze.

Zwróć uwagę, że ja wcale nie twierdzę, że tu będzie tylko dobrze...
Na RankProgressie (skoro i tak wiesz, że tam są moje główne aktywa;-)) zagrożeń nie widzę, mimo, że cały czas ich szukam, a tu na Indacie one niewątpliwie są, ale... trzeba też zauważać pewne szanse.

Słusznie zauważasz ryzyka, a wysokie oprocentowanie obligacji też o czymś świadczyło...

Kolejnym minusem, ale też i swoistym plusem jest fakt, że spółka informatyczna, by generować duże przychody wcale nie musi mieć dużego majątku. Łatwo jest taką firmę zgasić, bo to trochę sprzętu i głównie ludzie stanowią o jej wartości, ale myślisz, że wierzyciele nie zdają sobie z tego sprawy?

Jednego jestem pewien - tu będzie jeszcze ostro szarpać w każdą ze stron, a czy możliwa jest jeszcze dalsza duża przecena akcji? Oczywiście, że jest możliwa ale... nie jest pewna.

Tu aby zajmować twarde stanowisko trzeba by widzieć chociaż raport za 2017 r., a najlepiej już ten po 1Q 2018 r. ....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INDATA 6,90% 0,31 2018-04-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.