Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,74 zł , zmiana od tamtej pory: -2,41%

Re: Po wynikach - szału nie ma ale jest dobrze.

Zgłoś do moderatora
Oczywiście że tak; ale z mojego punktu widzenia czyli gdy nie mam wpływu na losy spółki i mogę oceniać sytuację bieżącą lub przewidywać przyszłą mogę się tylko zastanawiać czy kupić czy sprzedać i po jakiej cenie.

Ten kto trzyma pakiet kontrolny oczywiście że może wziąć pewnie i więcej niż 22 zł i kieruje się zupełnie innymi zasadami myślenia gdyż ma inne punkty odniesienia. W końcu w ofercie publicznej niektórzy kupowali po 27 zł. Jeśli trzymają to przy wypłacie 1,18; 27/1,18 = 22,88 zwróci im się po około 23 latach, pomijam procent składany z reinwestycji dywidend gdyż pomijam też kumulatywną inflację. A trzeba zauważyć że był rok w którym prezesem był wynajęty z zewnątrz pracownik i w którym wypłata dywidendy była zerowa. Więc tych lat do zwrotu inwestycji nie wiadomo ile może być.

Dużych akcjonariuszy jest jeden i może wcale nie chcieć sprzedać swoich udziałów lub jeśli, to by uzyskać jakiś cel, pewnie gdyby miał jakiś cel i chciał go osiągnąć przez sprzedaż swoich udziałów to nie kolidowałoby to z żądaniem wysokiej ceny.

Mali zawsze muszą kupować po innej cenie niż ci co kupują pakiety kontrolne. Jak będą robić inaczej to część oszczędności zawsze się będzie zmniejszała. Ile to już było akcji spółek które się pojawiły na rynku, spółki zbankrutowały lub akcje zostały odkupione w wezwaniach za grosze.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.