Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,62 zł , zmiana od tamtej pory: -1,66%

Re: Po wynikach - szału nie ma ale jest dobrze.

Zgłoś do moderatora
Muszę być nieznośny i upierać się że zapytanie dotyczyło różnicy w przychodach a nie w zysku netto chociaż w zysku netto też występuje i dla spółki zależnej wychodzi: 2844 - 3156 = -312. Co przy udzieleniu kredytu spółce zależnej kredytu i tu cytuję xd, 256 daje 312-256 = 56 kredytowania z innych źródeł niż fundusze matki. Również 312-271= 41 co daje przypuszczenie że w początkowej działalności koszty istnienia spółki zależnej wyniosły około 41 tyś jeśli jeszcze żaden towar przez nią nie został sprzedany a reszta to koszt zakupionych produktów 271 tyś. Towar wcale nie musiał wyjechać z magazynów w Polsce wystarczy że formalnie zmienił właściciela.

Spółka jeśli chce wypłacić 100% zysku to powinna to zrobić z zysku skonsolidowanego czyli 1,18 zł a nie 1,31 z zysku jednostkowego czego się ludzie patrzący na sprawozdania spodziewają i co wpłynęło na lekki spadek kursu po raportach.
Jeśli decyzja będzie inna oznaczać to będzie nadmierny drenaż spółki ponad jej rzeczywiste możliwości, no chyba że w ostatnich miesiącach nie ujętych w sprawozdaniu nagromadziło się zbędnej gotówki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.