Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,65 zł , zmiana od tamtej pory: -1,85%

Re: Po wynikach - szału nie ma ale jest dobrze.

Zgłoś do moderatora
Ale istnieje dyskonto na niepewność ciągłości dochodów w przyszłości. 17 zł / 1,18 zł na rok = 14,4 lat trzymania akcji by zwrucił się zainwestowany kapitał + odsetki z procentu składanego na bieżące wydatki.

Kupujący musi być pewny a tego być nie może że spółka, jej zarząd i jej akcjonariat również otoczenie ekonomiczne nie zmienią się znacząco na niekorzyść w ciągu tych 14 i pół lat.

Wypłaty z zysku są wyśrubowane bo 100% zysku więc może być gorzej a lepiej tylko gdy przedsiębiorstwo zwiększy skalę zyskownej działalności.

Wystarczy że główny akcjonariusz odsprzeda swoje udziały jakiemuś skąpemu zakapiorowi; dywidenda zero lub 20 % zysku i cena akcji leci do 6 lub 5 zł. Obecna wartość księgowa około 7 zł.

Więc dyskonto musi być jak ktoś naprawdę chce się pozbyć akcji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.