Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,31 zł , zmiana od tamtej pory: 0,33%

Re: Po wynikach - szału nie ma ale jest dobrze.

Zgłoś do moderatora
Pomyśl zanim coś napiszesz. Przychody związane są ze sprzedażą produktów lub usług; czy jest strata czy zysk to zupełnie inna sprawa. Jednostkowy to 19792 tyś zł a skonsolidowany to 19521 tyś zł. Nie znając się na księgowości obstawiam że różnica czyli 271 tyś zł to wartość towaru sprzedanego przez Teresę swojej spółce córce w Niemczech którego to towaru nie udało się sprzedać i gdzieś figuruje jako zapasy. Po skonsolidowaniu widać że sprzedaży na zewnątrz grupy jeszcze nie było.

Mnie najbardziej interesuje to że spółka zwiększyła zadłużenie długoterminowe i krótkoterminowe co nie najbardziej mi się podoba zwłaszcza co do zadłużenia długoterminowego. W tej pozycji wspaniale by było widzieć zero. Zaś w zadłużeniu ogółem umiar, pewnie tak będzie ale może też coś wymknąć się z pod kontroli, jeszcze nie wiadomo czy panie są w pełni rozsądne.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.