Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,40 zł , zmiana od tamtej pory: -0,79%

Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D

@AS Bardzo konstruktywny wpis. Dziękuję.

Tylko sam zobacz. Nawet kiedy są jakieś analizy, jakieś prognozy, jakieś super wskaźniki, to przez 5 last wytworzył się tak wielki resentyment do Newagu, że wyceny są poniżej nawet tych najniższych prognoz i szacunków fachowców.

Faktycznie jest tu klasyka "value trap", wycena np. C/Z około 10, gdy średnia z wcześniejszych okresów powyżej np. 15. Zależy jaki okres. Bywało nawet ponad 40.

Tylko teraz spójrzmy na to dokładnie z drugiej strony. Co łatwiej zmienić i ile to kosztuje? Innymi słowy, który czynnik szybciej może nastąpić.
1) Zmiana C/Z z 10 na 15 to sądząc po arkuszu z ukrytymi jakieś 30-50 tys akcji w cenie powiedzmy średnio 29 zł to mniej niż 1,5 mln zł Czy to dużo? No nie. Jak szybko to można zrobić? W 2-3 dni.
2) Zmiana fundamentów spółki, jej majątku, produktów, backlogu, rentowności, systemu zarządzania? To nakłady liczone w dziesiątkach milionów i całe lata zmian. Czy to łatwe? Nie! Ale Newag ma to w zasadzie za sobą a taka PESA jeszcze przed...

Dlatego też uważam, że niezależnie od bieżących wahań, to pęknie i pójdzie w górę, jeśli tylko komuś będzie zależało na zakończeniu tej "pułapki wartości". I to jest to przyczyna mojego niepoprawnego "analfabetycznego" patrzenie z drugiej strony na kreski. Bo przyznam, że kiedyś sam "nieopatrznie" kupiłem na raz nieco więcej i poleciało.... a podaż uciekała.... ;) To było nawet zabawne. Pewnie kreski to wykazały, ale po ;) Ale ja się nie znam na AT, to nawet nie zauważyłem :)

Wzrosty to kwestia mody na spółkę i jej otoczenie, które wywołują pewnie sygnały w AT, które Ty odczytasz i miejmy nadzieję szerszy rynek również. A to, kiedy one nastąpią i tak zależy od tego, kto naciśnie enter i zrobi większe obroty i wzrosty. Bo tu obroty są tak małe, że prawie każdy z nas może zrobić wykres.

Pozdrawiam, jak zawsze niepoprawnie optymistyczny ale stale z większym pakietem. No i czekam na rekordową dla mnie dywidendę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NEWAG 0,00% 25,20 2021-06-21 16:49:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.