Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,70 zł , zmiana od tamtej pory: -1,17%

Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D

Zgłoś do moderatora

Wspominałeś ostatnio, ze cenisz merytoryczną krytykę.
Zdjęcie z analizy, która ktoś był uprzejmy podlinkować w innym wątku, której dokonał ktoś z zagranicy.Pytanie - co im się wszystkim stało, że tu też są zaledwie okolice 30zł a nie 50 czy 60, które może uzasadniałyby Twoje mega utyskiwania ? link

Biorąc pod uwagę, że analiza fundamentalna NIE WIDZI - sentymentu, nie widzi przyszłych danych, które Rynek próbuje dyskontować, płynności waloru i tego, że wszystko to, to jest często jedno wielkie zgadywanie i pozycjonowanie się bo nie można wiedzieć, czy spółka o super wynikach będzie miała podobne za 2 lata, a są takie misie co chcą kupić wcale nie na dwa lata, a na 5 albo 7 do przodu. A także tego, że Rynek to zbiór sumy wycen bardzo racjonalnych, ale i tych zbyt optymistycznych, jak i skrajnie pesymistycznych. Plusa cała gra w kto, przechytrzy kogo, plus wiele innych czynników i konfliktów.
Co tu jest tak niezwykłego, że spółka porusza się z takim dyskontem ( ZAKŁĄDAJAC ZE TE WYCENY ODZWIERCIEDLAJA FAIR VALUE) ? Bo jak chcesz, to znajdę anlityka, który może równie dobrze wyliczyć nieco inną.

Co tu jest niezwykłego ?
Gdyby Rynek był taki precyzyjny, to nigdy w życiu nie doszło by do tego co obecnie mamy na CDR.

Będziemy "dyskutować" o tym, że cena akcji może być znacząco niżej/wyzej wartości fundamentalnych i spadać/rosnac pomimo atrakcyjności wielu wskaźników ?
Może lepiej pogadać o kształcie koła ?
Bo co do powyższego to chyba jest nawet takie pojecie jak "value trap" ..tysiac ksiazek, arykułów, jeszcze wiecej przykładów bieżących z Rynku.

Żeby nie było. Sam uważam, że szanse na wzrosty są tu spore.
Dlatego mam akcje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NEWAG 2,01% 25,40 2021-07-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.