Przemek kupuje po 3 PLN więc ma w tym interes by przeciągać WZA.
Najlepszym rozwiązaniem byłby skup akcji zamiast dywidendy. To oczyściłoby rynek z podaży ze strony fundacji.
Ogłoszenie dywidendy nawet na poziomie 20gr. nie ruszy kursem. Na GPW jest wiele spółek z wyższa stopa dywidendy więc dopóki pakiet fundacji wisi po stronie podaży to nie będzie szans na duże wzrosty.