Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,18 zł , zmiana od tamtej pory: -55,09%

Re: dzieki wam

Zgłoś do moderatora
Dnia 2015-12-21 o godz. 15:34 ~devilek napisał(a):
> wesołych świąt wykres, nie czytałem nic od pewnego czasu ale widzę że dalej ci się chce pisać tak na prawdę o niczym. Znowu nie miałem racji ale bessa była w grudniu dotkliwa i IT też oberwała, wszyscy oberwali. Zobaczymy wyniki a to dopiero za 2 miesiące.

Piszę z nudów, bo coraz większy marazm na gpw...
Twoja ocena mego pisania to też pisanie o niczym...
Ale miło widzieć, ze robisz postępy w samoocenie ("Znowu nie miałem racji...")
To już trzeci rok, gdy sie pocieszasz nadzieją na wzrosty - na razie wciąż wychodzi na moje, co stwierdzam jednak bez satysfakcji, bo też chciałbym dostrzec wreszcie przesłanki pod zmianę trendu.

Twoje usprawiedliwianie spadków bessą nie jest do konca trafne, bo nawet jak na gpw były przejawy jakiejś hossy w ciągu ostatnich prawie 3 lat, to na dacie i tak wzrostów nie było (poza kilkoma podbitkowymi sesjami, gdy fundy wychodziły i poubierały co niektórych).

Zaś wyniki, nawet dobre, niekoniecznie muszą coś zmienić - były niby raporty OK i co? I nico...
Dziwne, ze juz nie piszesz o uśrednianiu teraz. Ale to akurat uważam za rzecz pozytywną.
Mnie ciekawi, czy bedzie powtórka z rozrywki i po kolejnym odcieciu dywidendy (przy obecnym kursie byłby to zjazd na 2,xx)
nastapi powrót kursu do poziomu sprzed odcięcia. Na razie bym na to nie postawił ani złotówki.

Powtórzę swoje: 
uważam, że - niezależnie od fundamentów i ostatnich wyników - data nadal jest spółką nieatrakcyjną, bo:
- brak popytu
- napiera podaż
- długoterminowy trend spadkowy
- manipulacje podbitkowe w rysowaniu swieczek i trendu średnio- oraz krótkoterminowego 
- stała mała ilość kupujacych oraz mały wolumen
- mielenie walorem dla podtrzymania kursu
- ucieczka kilku podprogowych fundów (i to przed raportem!)
- brak pozytywnych reakcji rynku na prognozy, raporty i dywidendy
- dwukrotny brak powrotu kursu do poziomu sprzed odcięcia dywidendy i niewyrównanie strat dywidendami strat na różnicy kursowej
- dominacja mci i fundów w akcjonariacie oraz spadek zainteresowania rynku akcjami mci
- brak zainteresowania rynku sektorem IT
- beznadziejne relacje spółki z akcjonariuszami (niedotrzymywanie obietnic)
- nieudane próby sprzedaży daty przez mci
- ogólna rynkowa bessa
- dziwne sesje z niezrozumiałą demonstracją wolumenu przy zabetonowanym kursie...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.