Wszyscy myślą, że to gra pod rozprawę, albo że zarobieni są ci co kupili po 28 i 29gr, a tymczasem spółdzielnia rozpoczyna zbieranie. Kurs rośnie mimo negatywnego infa o karach dla prezesów i firmy. Na kupnie w 4 zleceniach po 0,31 mamy ponad 700k akcji. Wkrótce debiut Gieksy i wszyscy myślą, że nie dadzą się po raz kolejny nabrać, choć Ci co pożyczali po wyższym kursie będą w końcu musieli akcje odkupić i oddać.
To tylko moja spiskowa teoria dziejów.
Z drugiej strony warto wziąć pod rozwagę analizę ostatniego raportu z jednego z sąsiednich portali.
"W bilansie po stronie aktywów brak istotnych zmian, porównywalny do poprzednich okresów poziom aktywów trwałych z czego może wynikać, iż faza realizacji projektu Komi to na razie tyko wstępne i znikome prace. Istotną pozycją w bilansie spółki są udziały w giełdowym Pronoxie wraz z akcjami Agito oraz udziałami w Przedsiębiorstwem Energetyki Śremie stanowią one prawie równowartość wartości księgowej spółki, tutaj należy szczególnie uważać, iż jakiekolwiek odpisy tej pozycji mogą mieć wpływ na wartość wewnętrzną spółki. Więcej zmian po stronie bilansu wzrósł kapitał podstawowy, po emisji akcji i ich rejestracji. Środki z emisji wpłynęły już w zeszłym kwartale i na koniec 2010 było przedstawiane w zobowiązaniach, aktualnie zostały przeniesione do kapitałów własnych. W spółce rośnie zadłużenie, w 1Q uwzględniając kredyty i obligacje to już ponad 52 MPLN, co przy ujemnej EBITDA od kilku kwartałów może stanowić spore zagrożenie dla spółki i konieczność dalszego upłynniania majątku."
Pronox chodził ostatnio w następujących cenach:
na koniec marca 1,36zł
na koniec czerwca 0,60zł
wczoraj 0,34zł
Pozdrawiam serdecznie