Jako, że mamy nową "poważną" emisję akcji (1 795 000) po 1zł warto przyjrzeć się na ile trzeba podbić kurs, aby potencjalny inwestor wyszedł na przysłowiowe "zero".
Zakładam że na dzień dzisiejszy ma on akcji poniżej 5%, a ponieważ nowy inwestor będzie tajemniczy i za szybko się nie ujawni to po objęciu nowej transzy zostanie on na poziomie powiedzmy 4,99%. W związku z czym na dzień dzisiejszy potrzebuje on ok. 4,48% wszystkich akcji co daje ok. 15 465 000 akcji. Taką ilość spokojnie można było nałapać na ostatnich spadkach, a więc mamy
15 465 000akcji x 0,3zł = 4 639 500zł
1 795 000akcji x 1,0zł = 1 795 000zł
Razem daje mu to 17 260 000 akcji po średniej cenie 0,37zł. Czyli w razie podbitki nawet nie musi dojechać do poziomu 0,4zł, aby odrobić straty.
Pozdrawiam serdecznie.