Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,16 zł , zmiana od tamtej pory: 1 561,57%

Delisting czy tylko wezwanie?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2018-07-29 o godz. 21:28 ~dovado napisał(a):
> A jakie były przyczyny sprzedaży KGHM po 10 zł poczytaj artykuły w prasie o KGHM z tego okresu i rekomendacje wszedzie bankrut i nie bedzie zysku a potem pompka do 200 bo zysk okazał sie wyższy niż cena na giełdzie ,albo pompowania gam dev .teraz Pytanie można zadać skoro nie było perspektyw dla oleju na 2018 rok i wchodziło NCW od 2017 b to jaka była przyczyna wzrostu z 10 zł na 80 zł bo komus zależało żeby wzrostało przeciez to nie inwestorzy nie Unimot w prognozach tylko DM BOŚ w raporcie z 17 maja wydał rekomendacjię dla spółki Unimot od zalecenia "kupuj", wyceniając papiery firmy na 54 zł. Odpowiedż wydaje się prosta ktos chciał sprzedać po 80 czy 45 i poszła taka rekomendacja ludzie grali z trendem i kupowali bo rośnie tak teraz jest odwrotnie i ktos chce tanio kupići i DM BOŚ, w raporcie z 18 lipca, obniżył cenę docelową akcji Unimotu do 10,8 zł . a ludzie graja z trendem i sprzedają bo wszedzie piszą że jeszce spadnie . PO prostu nie inwestowanie tylko taka gra .

Dovada, doceniam wnikliwość twoich analiz. Kurs jednak jest sterowany z jakimś zamysłem: od wywindowania do 90 po obecny poziom ...9,xx. Od blisko 2 lat kurs abstrahuje od wartości spółki osiągając skrajne wartości.Możemy spekulować co jest celem ale wygląda to na dobrze zorganizowaną akcję i kosztowną. Pewne jest że celem jest osiągniecie zysku. Spółka już zarobiła plasując emisje po 45 zł. Zebrała 100 mln zł. Wystarczy teraz odkupić te 2 mln akcji np po..10 zł/akcja i zysk sie materializuje do ok 75 mln zł.
Czy nie widzisz tu dążenia do delistingu a przynajmniej wezwania. Oczywiście pytanie kto odda akcje kupione po 45 za 10 zł?
To nie nastapi tak szybko i na to potrzeba jeszcze czasu. I tu pojawia się własnie ogłoszona strategia zarządu z drastycznym spadkiem wyników za 2018 i powolnym wzrostem w kolejnych latach. Czy nie wyglada to jak zniechęcanie do akcji?
dla mnie wyglada to na wezwanie w przeciągu roku. Czy to zaspokoi chciwość? Jakkolwiek, mimo solidnych fundamentów kurs przed wezwaniem będzie pełzał. Patrz analogia do Aviaaml.
Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT -1,04% 152,20 2026-06-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.