• Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    dzieki :)
    pisalam do JohnnyBdead w watku "czy ktoś jeszcze oprócz mnie wierzy w EUR/USD dzisiaj po1,1080
    ze teraz spodziewam sie raczej mniejszej korekty (post z 18:02)
    chodzilo mi jednak o wieksza - taka np na 4H, chyba ze zakladasz, ze ciagle bez wiekszych korekt
    Pzdr
    Stella

  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~etawsio [89.65.23.*]
    Autor: ~Yuan [89.65.23.*] 2016-04-01 14:23
    Re: 1.22 zobaczymy?
    Zgłoś do moderatora 
    dzisiejsze dane nie będą mieć większego znaczenia dla rynków prawdopodobnie, nie ważne jakie
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~twój_wybór [89.68.99.*]
    czytalam ten post, tak jak inne - miales racje, ale o co innego pytalam

    nie wszystkie zyczenia sie spelniaja

    powodzenia Yuan

    Stella

  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~twój_wybór [89.68.99.*]
    w tym pomyliles sie niestety
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Yuan [89.65.23.*]
    Edek oraz 2 pary walutowe, inne, którymi się interesuję w tym momencie, nie zmieniły sytuacji po danych, wiec z ciekawości, z czym się pomyliłem?
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    patrzysz i nie widzisz ?
    spojrz na swoj post i na moje odpowiedzi obrazowo, wzrokowo, jak na wykres
    to nie robi sie "samo" - sprawdz - widzisz juz ?
    uznalam wiec ze to Twoja sugestia w poscie
    pytalam o edka - o duza korekte z jakiego poziomu wg Ciebie - zamiast odpowiedzi dostalam "sugestie"

  • Stelle Autor: ~Yuan [89.65.23.*]
    Stella, po kolei......podałem że dane nie zmienią wg mnie głównego byka na Edku, i to nie ważne czy się skorekci mniej lub więcej i to podtrzymuje, podobnie jak na 1 innych parach, gdzie mam pozycje , natomiast w miedzy czasie skalpuje, nawet na 20 p. ale tego nie jestem w stanie pisać na bieżąco, podałem że jak od maxa w piatek spadnie ponad pól figury to nie wykluczam zamkniecia L ale na chwile, moim skromnym zdaniem edek chociaz 1.17 jest szansa ze zrobi, ale po drodze moze się korekcic, , przepraszam że piszę niezrozumiale
  • Re: Stelle Autor: ~Waldemar [89.161.80.*]
    Do Yunan i innych
    Piszmy językiem jasnym i zrozumiałym. Edward / para Eur/USD/ moim zdaniem powinna w przyszłym tygodniu/-ach powędrować na północ, tj. mniej więcej do 1,145- 1, 15. Później powinna nastąpić korekta do mniej więcej 1,1150 może 1, 11. Po odbiciu ponownie próba dotarcia do 1,17-1,18. Tak ja to widzę. Mam już za soba niemiłą przygodę z forexem wiec wróciłem do realu. Gram głównie na USD i Euro. Aktualnie przygotowuję się do funta. Ze względu na ewidentną korelację pilnie śledzę kurs Edwarda i min. na podstawie jego zachowania podejmuję decyzje ws zakupu/sprzedaży ww. walut. Uważam, że w przyszłym tygodniu/-ach Pln spadnie do 3,65-3,68 następnie odbije do 3,80-3,83 i ponownie w dół. Szacuję, że jeżeli utrzyma się dzisiejszy sentyment do PLN to ew. dno może mieć miejsce ok. 3. 52- 3,55. I wtedy w zależności od nastrojów na rynku i sytuacji technicznej planuję wejść na maksa. Oczywiście każdy kto śledzi forex dobrze wie ile warte są takie prognozy. Trzeba codziennie obserwować rynek i ew. na bieżąco korygować swoje plany inwestycyjne.
    P.s.
    Witaj Stella. Bardzo się cieszę, że ponownie piszesz. Namów też Johnego B-a do wiekszej aktywności.
    Waldemar
  • MOZE I JA SIE WLACZE w prognozy czytac Autor: ~bax [31.179.22.*]
    technicznie to cel prosto
    z 1.0517falka do 1.1376 w dol falka do 1.0821 i teraz falka na 1.168 ??????/
    wyzej mocne opory 1,1713 wiadomo ostatni szczyt
    dalej 38,2 fb z falki z 1,3993 na 1,1810 czyli opor na oporze co krok
    teraz przyszly tydzien
    ja jednak uwazam ze niby chca ale tego szczytu z 1,1437 ostatnio co byl nie dadza rady juz ruszyc
    popodpuszczaja tylko poszedl rynek 3 duze punkty i w zasadzie jednym ciaglym strzalem
    moze sie myle ale czesto tak bylo ze mocne wyjscie i pozniej cofka nie dlatego ze jestem na s bo dla mnie to normalka dalej gram krotkie jeszcze na eur/dol a chocby dlatego ze u niemca ?/ znowu mocna przewaga bykow
    i mysle ze sporo wlasnie tak bedzie zakladac jak waldemar ale to za proste
    a teraz w dol
    zakladam ze zejda ciut nizej tylko 1,129 no ok 1,126 i beda skubac do FED
  • Re: MOZE I JA SIE WLACZE w prognozy czytac Autor: ~BAX [31.179.22.*]
    mozliwe jeszcze 1,22 ale tez nie na raz no chyba zeby fedziaki wykrecili numer i podniesli to oprocentowanie w kwietniu
  • Re: MOZE I JA SIE WLACZE w prognozy czytac Autor: ~bax [31.179.22.*]
    sorki mialo byc 1,1222 a nie 1,22 bo tego poziomu wogole nie biore pod uwage w tym roku
  • do Yuan Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    Yuan,
     
    Przepraszam, ze odpisuje dopiero teraz, ale weekend mialam zajety mocno.
    OK, widze, ze nie rozumiesz o co mi biega, moze rzeczywiscie zrobilo sie to wszystko niezamierzenie z Twojej strony, po prostu splot pewnych rzeczy (nick inny, podkreślenie, brak konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, wcześniejszy wykasowany Twój post) zlozyly się na pewna mysl i spowodowal niemily odbior.  Z Twojego postu wynika, ze nie zdajesz sobie z tego sprawy, wiec widac był to po prostu przypadek. Rzeczywiscie jak skalpujesz to nie bardzo jest czas żeby pomyśleć i zastanawiac się – próbowałam tego, wiec wiem jak jest, ale jestem za cienka jeszcze, ciagle się ucze.
    A moze to ja pisalam niezrozumiale zadajac pytanie ? Bo tak tez moze byc.
    Czytalam wszystkie Twoje posty - dlaczego je wszystkie czytam uwaznie ? Wiem, ze jest od kogo się uczyc J, bo:
    po 1. mysle, ze potrafie oszacowac jakie masz doswiadczenie, a takich ludzi tu piszacych nie jest duzo
    po 2. znam pewna opinie na Twoj temat jako tradera (dla mnie wiarygodna i miarodajna), ale o tym nie chce na forum pisac
    Dodatkowo, jak pisalam, mam sentyment do wafelkow (dlatego tez bylo mi przykro z powodu nieporozumienia).
    Przepraszam za cale zamieszanie. Mam nadzieje, ze się nie gniewasz.
     
    Teraz merytoryka, ale wstep tylko, bo nie zdazylam jeszcze dokladnie zrobic kresek, a cos mnie niepokoi, nie sklada mi sie – musze popatrzec/pokreslic jeszcze.
    Wiem, ze pisales o poziomie 1.22, tez 1.17, wiec rozumialam, ze dopiero tam spodziewasz sie wiekszego zwrotu w dol, jednak droga do 1.17 daleka, troche zbyt daleka moze jak na wspinanie sie z malymi tylko korektami, dlatego pytalam Cie gdzie widzisz najblizsza duza korekte.
    Na 4H rzeczywiscie zasieg mamy 1.17 (u mnie to jest ok 1.172). Jest sporo osob, ktore widza teraz spora korekte (dlatego w 1-nym z moich postow do Ciebie wskazalam inny watek).
    Chodzi o 1H - powinno byc zejscie teraz lub niebawem, kwestia jak dalekie. To co pisze wredny i JohnnyBdead  ma swoje uzasadnienie  co do zasiegu korekty, ale - no wlasnie tu mam pewne „ale”. Jak skoncze wykresy to napisze wiecej, może tylko cos mi się wydaje. (Napisze w tym watku)
     
    Pzdr - Stella
  • do Waldemar Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    Czesc :)

    To nie byla wina Yuana, nie chodzilo o to, ze On pisze niezrozumiale, to tylko splot pewnych rzeczy wywolal moje niemile wrazenie, ale juz jest OK
    Yuan to trader z duzym doswiadczeniem, wiec warto go czytac i uczyc sie od Niego. Szkoda tylko, ze pisze tu rzadko.
    Co do namawiania innych - myslisz, ze mam az taki wplyw na JohnnyBdead ? :) albo kogokolwiek innego ?
    A powaznie, im wiecej ludzi rozsadnych/merytorycznych tu pisze tym lepiej, wtedy sami chca pisac bo wymiana zdan na temat prognoz pomaga szerzej spojrzec ew. dojrzec cos czego sie wczesniej nie zauwazylo, a to rozwija. No i oczywiscie atmosfera jest b. wazna.
    Postaram sie dzis cos jeszcze napisac w zakresie prognozy dla edka, ale jak pisalam w poscie do Yuana cos mi sie nie sklada, wiec musze jeszcze posiedziec nad wykresami.

    Pzdr Stella

     

  • Re: do Waldemar Autor: ~ol [81.190.124.*]
    stella, yuan, bax...możecie trochę jasniej.jestem jeszcze laikiem
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    jednak obstawiam, ze jeszcze nie czas na gleboka korekte - zgadzam sie Yuan z Toba, cel glowny na teraz to 1.17/1.172, a w kazdym razie ten wzrost powinien zaliczyc minimum 1.16 (lub wyzej)
    prawdopodobienstwo, ze 1.144 to koniec obecnych wzrostow (jak pisze wredny i JohnnyBdead) oceniam jako mniejsze
    dlatego spodziewam sie teraz korekty mniejszej (max 1.108) mimo wszystko, z kanalu wzrostowego nie powinnismy wypasc - dla mnie pktem newralgicznym jest ok 1.108 wlasnie (lub ciut wyzej) - jesli zaczniemy spadac nizej, to sygnal, ze 1 koncepcja nie sprawdza sie
    za Twoja koncepcja wiecej wg mnie przemawia

  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~ol [81.190.124.*]
    co w przypadki, kiedy kupiłam usd po 3,726, co radzicie, sprzedać czy czekac jeszcze?prosze o odp
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    decyzje podejmujesz Ty
    zalezy od wielu rzeczy - czy kupilas na fx czy w realu? jesli w realu, to jak dlugo mozesz czekac ? jesli na fx to jakie masz depo ? znajac te odpowiedzi juz powinnas wiedziec

  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~ol [81.190.124.*]
    w realu, czekac mogę max do czerwca, co proponujesz
  • Re: 1.22 zobaczymy? Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    teraz powinna byc korekta spadkowa na edku (mniejsza lub wieksza), czyli logicznie dolar powinien urosnac
    ale co bedzie ? - nikt nie jest jasnowidzem 
    nikt nie powie Ci, co masz zrobic, bo po 1. nikt nie chce brac odpowiedzialnosci za czyjes decyzje, ew. bledy, a po 2. zaczyna to wygladac jak doradztwo inwestycyjne, a to zastrzezone jest dla firm, ktore maja licencje KNF, zlamanie tego prawa (i to publicznie) podlega karze
  • do Baxa Autor: ~Stella [89.68.99.*]
    po wszystkich analizach tez sklaniam sie ku temu, ze teraz wieksza szansa na nieduza korekte jednak 
    slowo "nieduza" jest oczywiscie relatywne, bo dla grajacego na zyski 30 pips to ona jest duza :)
    pzdr
    Stella
  • yuan Autor: ~bax [31.179.22.*]
    daj jakies nowe info bo tu sie mozna pogubic
  • Re: yuan Autor: ~Yuan [89.65.23.*]
    ipy lekko odbija kabel teraz rusza....więc powrót do trendu się szykuje
  • Re: yuan Autor: ~Yuan [89.65.23.*]
    edek cierpliwie tzymam l, chociaż to meczy
  • Re: yuan Autor: ~Yuan [89.65.23.*]
    martwię się o moje L ze może skorekcic  ponad figure
  • Re: yuan Autor: ~BAX [31.179.22.*]
    i dobrze ze sie martwisz
    ale napisz to w drugim watku plisssssssssssssss