• Info Mabion - patrz mail Autor: ~wujek [31.183.253.*]
    Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze
    W imieniu Zarządu Mabion S.A. pragnę w kilku słowach odnieść się do aktualnego statusu najważniejszych zadań, które stoją przed nami w I połowie tego roku.
    Finalizacja umów partneringowych dla MabionCD20, na kraje spoza UE jest w bardzo zaawansowanej fazie i nie zaistniały dadne nadzwyczajne okoliczności, które wpłynęłyby na niego w sposób negatywny. Oczywiście jest to pewien proces rozłożony w czasie, na który nakładają się m.in. kwestie procedowania stosownych zapisów umów partneringowych po obu stronach. Są to jednak elementy naturalnie występujące w negocjacjach biznesowych.
    Ponadto, otrzymaliśmy potwierdzenie z FDA, dotyczące możliwości odbycia spotkania w sprawie procesu rejestracji MabionCD20 na rynku amerykańskim. Otrzymane przez nas informacje z Amerykańskiej Agencji Leków potwierdzają, że będzie to spotkanie klasyfikowane jako Biosimilar Biological Product Development typ 2. Amerykański regulator ocenił dotychczas przekazany przez nas materiał jako zaawansowany i zadecydował o podwyższeniu klasyfikacji spotkania. Potwierdza to, słuszność przyjętej przez Zarząd strategii o wstrzymaniu złożenia wniosku o spotkanie do czasu uzyskania wyników badań klinicznych. Uzyskany status spotkania oznacza, iż ominęliśmy pierwszy etap komunikacji z Agencją, od razu przechodząc do kolejnego, bardziej zaawansowanego. Celem spotkania z FDA będzie przeprowadzenie dyskusji na temat konkretnych punktów końcowych programu klinicznego MabionCD20, przegląd najważniejszych wyników oraz konkluzje dotyczące dalszego procedowania przed FDA.
    W zakresie rejestracji produktu MabionCD20 na rynku europejskim, obecnie kompletujemy dane niezbędne do złożenia wniosku rejestracyjnego. Proces ten jest bardzo zaawansowany. Kompletność i pełna analiza danych złożonych we wniosku rejestracyjnym będą miały kluczowe znaczenie w procesie rejestracji leku, dlatego też Zarząd Spółki w wyborze optymalnego terminu złożenia wniosku będzie kierował się przede wszystkim jakością dossier rejestracyjnego oraz kalendarzem EMA zdefiniowanym dla tego rodzaju procedur.
    Szanowni Państwo, pragnę zapewnić, że najważniejszym celem, wielokrotnie podkreślanym przez Zarząd Spółki, jest poszukiwanie najlepszych rozwiązań, które przełożą się na korzyści dla Spółki i wszystkich jej Akcjonariuszy. Dlatego też ogłaszana przez nas ewentualność zagranicznej emisji akcji jest jedną z opcji, które Spółka dokładnie analizuje, również z punktu widzenia długoterminowych trendów i sentymentu rynków do branży biotechnologicznej. Upoważnienie otrzymane przez WZA pozostaje do 22 marca br. w mocy, a swoją ostateczną decyzję Zarząd Spółki zakomunikuje akcjonariuszom w osobnym komunikacie bieżącym.
    Dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaufanie i za to, że są Państwo z nami. Wiemy, że najbliższe miesiące będą dla Zarządu Spółki i pracowników Mabion S.A. okresem jeszcze bardziej intensywnej pracy. Jestem przekonany, że pełna mobilizacja wszystkich naszych zasobów osobowych i intelektualnych umożliwi nam skuteczną realizację naszych najważniejszych założeń strategicznych. Do tego dążymy.
    Jednocześnie już teraz zapraszam Państwa na spotkanie, które planujemy zorganizować na początku kwietnia br., w niedługim czasie po publikacji raportu okresowego za rok 2017. W sprawach bieżących, w razie pytań, nasz Zespół Relacji Inwestorskich pozostaje do Państwa dyspozycji.
    Z wyrazami szacunku
    Artur

  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Dnia 2018-02-22 o godz. 19:00 ~wujek napisał(a):
    > Szanowni Państwo, pragnę zapewnić, że najważniejszym celem, wielokrotnie podkreślanym przez Zarząd Spółki, jest poszukiwanie najlepszych rozwiązań, które przełożą się na korzyści dla Spółki i wszystkich jej Akcjonariuszy. Dlatego też ogłaszana przez nas ewentualność zagranicznej emisji akcji jest jedną z opcji, które Spółka dokładnie analizuje, również z punktu widzenia długoterminowych trendów i sentymentu rynków do branży biotechnologicznej. Upoważnienie otrzymane przez WZA pozostaje do 22 marca br. w mocy, a swoją ostateczną decyzję Zarząd Spółki zakomunikuje akcjonariuszom w osobnym komunikacie bieżącym.
    > Dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaufanie i za to, że są Państwo z nami.

    Ta część listu ma taki jakiś pożegnalny wydźwięk. A już na pewno nie wskazuje jednoznacznie na to, że emisja... przepraszam EWENTUALNOŚĆ! emisji na rynek zagraniczny jest dopięta na ostatni guzik i jeszcze tylko tego czy owego potrzeba. Został dokładnie miesiąc, a tu piszą, że to jest jedna z opcji, które spółka analizuje... Żarty? Na analizy to był czas ponad roku temu, teraz to już powinno huczeć od analiz amerykańskich banków inwestycyjnych w mediach. Po cichu to się co najwyżej due diligence robi, a nie IPO na zagranicznym rynku... Nie powiem, żebym był zdziwiony, ale jeśli miałoby ewentualnie dojść nie do emisji a do przejęcia, to życzyłbym sobie kursu na zupełnie innym poziomie! Od dłuższego czasu mam już przygotowany wykaz spółek, w które będę ewentualnie inwestował po sprzedaży akcji Mabionu, tak więc niech się w końcu określą, co i jak...

  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [46.134.15.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [31.179.6.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~panda [78.8.82.*]
    akurat ja to rozumiem w ten sposób, że emisja będzie, ale jak zawsze skierowana do polskich funduszy. OFE to łyknie. Kwestia tylko ceny. Szkoda, bo giełda amerykańska to przede wszystkim prestiż. Ale to nie my rządzimy spółką.
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Dnia 2018-02-22 o godz. 20:53 ~panda napisał(a):
    > akurat ja to rozumiem w ten sposób, że emisja będzie, ale jak zawsze skierowana do polskich funduszy. OFE to łyknie. Kwestia tylko ceny. Szkoda, bo giełda amerykańska to przede wszystkim prestiż. Ale to nie my rządzimy spółką.

    Oczywiście szanuję Twoje zdanie, bo każdy ma prawo do własnej opinii. Jednak moim zdaniem szanse na taką opcję są mniejsze niż 1%. Ja nawet nie biorę takiej możliwości pod uwagę. To by oznaczało krok w tył i ogromną utratę prestiżu. To nie chodzi o to, że polskie fundusze nie mają na tyle kasy, aby zebrać te około 400 zł na inwestycję w biotechnologię, bo zarówno w przypadku Selvity jak i Celonu trochę mniejsze emisje i to w dodatku w spółki farmaceutyczne a nie czysto biotechnologiczne, ale jednak i tak rozchodziły się na pniu. Myślę, że nawet jakby Mabion chciał pozyskać i 800 mln zł to i tak wszystko by zostało sprzedane. Biotechnologia to modny temat a polskiego przedstawiciela biotechnologii na GPW mamy tylko jednego, bo Bioton należy już do chińczyków.

    Chodzi o to, że Mabion jako jedyna spółka z GPW ma realne szanse, aby zabłyszczeć na NASDAQ. Dlaczego? Mabion za kilka lat może być największym polskim eksporterem do USA. W tej chwili polski eksport do USA to zaledwie 5,5 mld EUR: link Myślę, że 10% całego polskiego eksportu do USA jest jak najbardziej osiągalne dla Mabionu za kilka lat, jeśli wszystko się dobrze rozwinie. Jeśli nie Mabion na NASDAQ to kto? Która polska spóła bardziej tam pasuje? Takiej szansy się nie marnuje, nawet jeśli polskie fundusze odbywają pielgrzymki na kolanach do Konstantynowa. No chyba, że ktoś jest zainteresowany całą spółką... to wtedy to jest inna ewentualność;-)
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Oczywiście chodziło mi o 400 mln zł a nie 400;-)
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~makowa [46.169.143.*]
    jeśli chcą za 2-3 lata eksportować na poważnie, to już muszą na bardzo poważnie zacząć inwestować w fabrykę.
    Nie mam pomysłu co poza nasdaq może im pomóc w sfinansowaniu jednak ogromnych potrzeb pod ten cel.
    Albo Nasdaq albo przygotowanie pod sprzedaż, ciekawe jak się wycenią... i na jakim etapie :)
    pewnie będa próbować siadać na poważnie do rozmów po rejestracji w EMA ewentualnie przy pozytywnym rozwoju sytuacji po rejestracji FDA - ale to trochę potrwa a żeby Mabion mógł wykorzystać swój potencjał to start rozbudowy nie może czekać do połowy 2019.

    Czy coś zniechęciło inwestorów w USA? - o ile faktycznie to jest powód braku progresu w temacie emisji.
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~makowa [46.169.143.*]
    tym bardziej ciekawe, bo klimat na nowe IPO w biotech jest tam - cytuję: "bulish"
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Jeśli poważnie myślą o swoim pipeline i o zdobyciu znacznego udziału w rynku MabionCD20 to nie ma co czekać i duży kapitał jest już potrzebny, nawet jeśli kredyt zapewnił im płynność jeszcze na wiele miesięcy. Emisja nie ma dać spółce płynności, bo tą powinny zapewnić kamienie milowe i nowe upfronty, ale przede wszystkim ma dać równoległy rozwój wielu kolejnych projektów i wzmocnienie zdolności produkcyjnych, żeby nie było zaskoczenia sukcesem (jak w przypadku Czeszki jedno/dwu-deskowej). MabionCD20 to już kosztowo prawie zamknięty temat (najbardziej kosztochłonne badania), teraz dokumenty do EMA i FDA i pora ruszyć mocniej z kolejnymi projektami. 

    Wszystko wygląda jednak tak, jakby się im nie spieszyło z emisją. Jeśli miałaby być emisja to ja spodziewałem się po niemal roku czekania czegoś bardziej konkretnego niż "analizuje", "jedna z opcji" i "ewentualność". Tu już powinno być wszystko dopięte, a tylko termin IPO można sobie regulować. Te wszystkie słowa w cudzysłowie to dla mnie wyglądają tak, jakby to była asekuracja, aby potem nie było zaskoczenia, jakby się okazało, że emisja nie będzie już potrzebna. Może się mylę i pojawi się oficjalny komunikat, w którym prezes ogłosi, że oto dziś rozpoczynamy oficjalnie przygotowania do IPO na takim to a takim rynku. Wspierać nas będą takie a takie banki inwestycyjne a emisja planowana jest na taki a taki miesiąc. Kto to wie? W kwietniu, po raporcie rocznym spotkanie dla inwestorów - myślę, że dużo się wtedy wyjaśni i pytań o te ewentualności będzie co nie miara. Chyba, że już będzie wybrana ta jedna, jedyna opcja...
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    "Upoważnienie otrzymane przez WZA pozostaje do 22 marca br. w mocy, a swoją ostateczną decyzję Zarząd Spółki zakomunikuje akcjonariuszom w osobnym komunikacie bieżącym."

    Co się kryje pod tym tajemniczym cytatem...? Kto to wie? Ważne, że sami sygnalizują, że zdają sobie sprawę z tej daty i że coś trzeba zakomunikować...
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Myślę, że rajd jaki miał miejsce w ostatnich miesiącach na akcjach Celltrionu i wejście Buffetta w dystrybutora biopodobnych leków Celltrionu na rynku amerykańskim oraz problemy Celltrionu z fabrykami (a Mabion ma innowacyjną technologię pod względem czystości i sterylności na rynku) to wyjątkowo dobry moment na IPO na NASDAQ lub innym rynku zagranicznym...

    Co więc ich powstrzymuje? Lepszego momentu trudno sobie wymarzyć. Rekordy indeksów w styczniu... no co jeszcze im trzeba, aby opcja stała się faktem? No chyba, że ta opcja miała być tylko zasłoną dymną dla zupelnie innych negocjacji i ewentualnie planem B, gdyby te negocjacje nie dały satysfakjonującej ceny... może sami nie spodziewali się, że ten "sentyment" na rynku będzie aż tak dobry;-)
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~makowa [37.7.125.*]
    jeśli jeszcze nie sprzedaż, to może w planach jest emisja do wąskiego grona inwestorów przyszłych beneficjentów opylenia biznesu? bankrucik na parkiecie rzucił taki pomysł, też nie można wykluczyć tej opcji... musimy czekać :) btw dawaj na parkiet, wygodniej się czyta:)
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~panda [31.11.214.*]
    Inwestor czy też poczciwy 3mld euro. Z całym szacunkiem do wiedzy, jaką posiadasz, dobrze wiesz, że często fantazjujesz i potem jest dużo gorzej (Farm) dlatego może lepiej oczekiwać mniej? :)

    Moja analiza powyższego tekstu.

    "Finalizacja umów partneringowych dla MabionCD20, na kraje spoza UE jest w bardzo zaawansowanej fazie i nie zaistniały dadne nadzwyczajne okoliczności, które wpłynęłyby na niego w sposób negatywny."

    Nabywca firmy nie chce mieć pośredników albo chce mieć wybranych przez siebie. Jeżeli Mabion podpisze umowy jednoznacznie określi, że wezwania nie będzie w najbliższym czasie.

    Brak wezwania oznacza konieczność pozyskania kasy, bo bez niej nie będzie fabryki. Bez fabryki Spółka będzie w sytuacji gdzie ma lek, ma kupców, ale nie ma co sprzedawać, bo brak produkcji. Sytuacja fatalna. Muszą znaleźć finansowanie przy dalszym prowadzeniu firmy przez Chabowskiego i resztę. Słowa, które do nas docierają wskazują, że zwyczajnie nie ma chętnych w Ameryce. Czy są w Polsce? Co w przypadku braku zainteresowania po cenie 100 czy wyższej? Kredyt, obligacje to za mało. W grę wchodzi wyłącznie emisja. I tak miało to być według pierwotnych zapewnień. Ameryka, notowania, wyższa wycena. Ewentualna sprzedaż za większe pieniądze. Brak emisji i wezwanie obniży cenę przejęcia.
  • Re: Info Mabion - patrz mail Autor: ~Inwestor [31.179.6.*]
    Tu znalazłem te typy spotkań z FDA, o których jest mowa w liście do akcjonariuszy:
    link 
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [46.134.15.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [194.15.124.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Zarząd przestał mówić po polsku. Mail -google traslator Autor: ~simi [46.175.109.*]
    Ooooo, witamy debila! chcesz lulaka do buzi?
[x]
MABION -2,69% 7,59 2026-06-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.