Skąd Ty Darek wiesz inaczej?
-zysk okazjonalny między dwowa powiązanymi ze sobą(właścicielsko) podmitami nie ma prawa wystapić,jeżeli przejmowane aktywa są rentowne,o rentowności przejętych przez Orlen za lichwiarską cenę aktywów Energi swiadczą wyniki lat nastyępnych(nawet z odpisami na co tylko się da)grupy Energa,21-25
https://ir.energa.pl/pl/ir/serwis-relacji-inwestorskich/dane-finansowe/Dane-finansowe
-pobieżnie licząc,to ponad 4 mln zysku netto za 21-25,podczas gdy za 90% aktywów spółki zapłacono w 20' ok.3,1mld,takich "okazji inwestycyjnych' w cywilizowanym świecie nie ma, srednia czas zwrotu zainwestowanej kwoty to ponad 10 lat nie 3,dodatkowo od zysku okazjonalnego zaksięgowanego w Orlenie został odprowadzony podatek,co jeszcze bardziej uwiarygadnia zaksięgowany zysk okazjonalny jako różnice właściwej wartości nabytych aktywów między zapłaconą kwotą,tak więc spółka Orlen potwierdziła,że baaardzo tanio nabyła aktywa Energi-kto w owym czasie tak tanio i dlaczego sprzedał majątek SP do "prywatnej" spółki?