Chiny już się przyglądają wielu przecenionym spółkom w celu wrogiego przejęcia (np. niemieckim). ETF jest to pasywny fundusz inwestycyjny który replikuje inwestycję bazową (indeksy giełdowe, metale szlachetne czy surowce) jest to dobry pomysł ale w kryzysie działają na niego te same ryzyka co na zwykłe fundusze inwestycyjne - na ten moment nie polecam. Złoto fizyczne jak sam pisałeś już prawie nie do kupienia, złoto papierowe można sobie darować.
Jeśli ktoś zdążył kupić przed 4 zł to można trzymać gotówkę w dolarach bo wg mnie jeszcze będzie się wzmacniał, ja jednak będę inwestował w akcje - jak już pisałem zdrowe, duże, bez zadłużenia Spółki na GPW, z perspektywą dywidendową - za rok, dwa moim zdaniem będą żyła złota.
Obstawiam że w kolejnej hossie kapitał światowy będzie szukał tanich okazji inwestycyjnych na rynkach EM, a nasz Giełda w regionie jest jedną z najtańszych przy w miarę zdrowych fundamentach dużych spółek.