zgadzam sie trans z Tobą całkowicie. Firma Prabos miała jako jedyna w Czechach licencje Gore-tex na produkcję obuwia , w Polsce na razie nie ma żadnej firmy , która posiadała by licencję na produkcję obuwia z Gore-tex (Licencja B obuwie robocze i wojskowe). I był to segment, gdzie nie mieli konkurencji. Po ich "restrukturyzacji" zwolnieniu fachowców , Gore wycofało im licencję. Teraz muszą konkurować z butami z Chin i Delekiego Wschodu. Czyli marży takiech jak przy obuwiu z Gore już nie będą mieli. Rozwiązali umowę z firmą doradczą która pomogła w pozyskaniu przetargów z Bundeswehry na ponad 10 mln EUR. Niestety sami nie byli w stanie pozyskać żadnego nowego zamówienia z Bundeswehry. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że wyrzucona firma doradcza pozyskała miesiąc później zamówienia z Bundeswehry dla innej firmy ale tym razem ze Słowacji. Więc cały czas strzelają sobie w stopę - nie wiem jak długo zdołają ustać. Po sprzedaniu Prabosa stoją już tylko na jednej nodze. Ale taki kolos długo IMHO się tak nie utrzyma.