Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,72 zł , zmiana od tamtej pory: -55,22%

Re: Oj jak to boli :(

Zgłoś do moderatora
Dnia 2015-12-09 o godz. 13:42 ~Pitek napisał(a):
> - zła komunikacja z rynkiem (ileż to razy było otym , że umowa sprzedaży nieruchomości ma być podpisana na dniach)

To zadna przeslanka do spadków.

> - Mołdawia i ryzyko polityczne z nią związane cały czas wysokie

Po pierwsze to jest juz w cenie, po drugie - po to buduja fabryke, zeby ryzyko wyeliminowac. Termin oddania fabryki marzec 2016

> - słabe wyniki za ostatni kwartał (stagnacja na minus, rosnące zapasy)

Wyniki byly porownywalne do poprzedniego roku, tylko tam byl one-off, wiec to baza byla wysoka, nie wyniki slabe. Zreszta jak patrze na wyniki za III kwartały to są identyczne jak rok wczesniej, a wlasciwie nawet odrobine lepsze zysk an akacje 0,28 vs 0,27.

> - w przyszłym roku jeszcze nie zobaczymy korzyści z przeniesienia produkcji do Polski, wszystko będzie trakcie

to ma by powod do spadku kursu? To oznacza, ze nic sie nie zmieni, a nie, ze sytuacja sie pogorszy

> - bardzo słaba płynność

Plynnosc moglaby byc lepsza, ale to tez nie jest zaden powod do spadkow.

>
> i w końcu najważniejsze ryzyko:
> - większość w akcjonariacie mają ofe, a to znaczy że lepiej nie będzie.
> https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejny-skok-na-OFE-3453469.html

No to jest ryzyko (nie dla spolki tylko dla kursu) pod warunkiem materializacji scenariusza pt. "likwidacja OFE", a to zrodlo powyzej, to sa tylko gdybania pana analityka. Na razie takich pomyslow przynajmniej oficjalnie - nie ma.

> Chyba, że znajdzie się w końcu inwestor strategiczny, ale wg mnie marne szanse na to w najbliższym czasie. Może w 2017-18 jak całość procesu przenosin będzie zakończona.

Mhm bo Ty tak powiedziales, wiec mamy wierzyc Ci na slowo? Czy masz biznesmenow za calkowitych dyletantow? Jezeli fabryke oddzadza do uzytku w marcu 2016, to, zakladajac pesymistyczny scenariusz, producja ruszy z poczatkiem 2017. Potencjalny inwestor nie bedzie patrzyl w krotkim terminie, lecz w perspektywie wieloletniej, wiec to ryzyko naprawde bedzie dla niego nieistotne, wiec nie wiazalbym tych dwoch rzeczy.

Podsumowujac - poza akcjonariatem - nie widze tu zadnych argumentow.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROTEKTOR 0,33% 1,22 2026-06-23 16:46:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.