Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  58,60 zł , zmiana od tamtej pory: 79,18%

Re: Nikt nie wierzy

Zgłoś do moderatora
Co sądzę? Otóż jest za mało danych. To co powszechnie wiadomo i wynika z komunikatów, to że jest to praca dla firmy, która buduje prototyp urządzenia dla dużego klienta. Granek ostatnio powiedział dosłownie cytuję "największy producent półprzewodników". Sugeruje to TSMC. Zakres działalności tej firmy jest tak duży, że może to znaczyć urządzenie do produkcji jakiś zupełnie niszowych produktów z ich portfolio albo urządzenia, które bedzie używane do prototypowania układów scalonych wdrażanych do produkcji już przy użyciu innych, wydajniejszych technologii. To może być w efekcie urządzenie większe i wydajniejsze niż zabawka o nazwie Delta Printing System ale wciąż będzie to urządzenie do prototypowania, które tylko będzie stało "na linii produkcyjnej". Tu kluczowy w ocenie komunikatu jest fakt, iż to praca dla dostawcy urządzeń, a nie bezpośrednio TSMC. Jak wiadomo integrator zbiera największą marżę i zyski. Porównując to do czegoś bardziej znajomego to jakby ktoś pracował nad frezarką do mas modelarskich, która zostanie umieszczona na ramieniu robota stojącego w zakładach prototypujących nadwozia u jednego z wiodących producentów aut. Taka to skala. Fajne ale zysków z tego za dużych nie można oczekiwać.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTPL 0,96% 105,00 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.