Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: jeżyk pruje czy pawełek?

Zgłoś do moderatora
Na tym wszystkim fundusze niemało zarabiają. Lepiej niż na giełdzie?

Fundusze private equity historycznie przynosiły wyższe średnie stopy zwrotu niż na przykład inwestycje w spółki publiczne notowane na giełdzie. W okresie 10 lat - do czerwca 2013 r. - szeroki rynek amerykański dał stopę zwrotu 7,3 proc., a fundusze private equity 21,7 proc., czyli trzy razy więcej. W tym samym czasie polski WIG wzrósł o 11,7 proc.

Tyle, że inwestor musi mieć raczej dużo większą cierpliwość, zanim zobaczy zysk. O ile zobaczy…

To prawda. Tu inwestorzy muszą rozumieć, że obowiązują inne zasady niż przy inwestowaniu w akcje na giełdzie. Muszą wykazać się cierpliwością inwestowania w dłuższym horyzoncie, nawet pięcioletnim. Jeżeli umawiamy się z partnerem na realizację określonego planu nie możemy w połowie drogi szukać możliwości wyjścia ze spółki - tylko przeprowadzony w pełni projekt zapewnia wysoką stopę zwrotu.
więcej z: Wywiady

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SKYLINE 0,00% 0,90 2021-01-22 09:11:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.