Forum Forex +Dodaj wątek

Re: Co robic?

Zgłoś do moderatora
Nie lamentuj!
Nikt Ci nie pomoże z konkretną wskazówką.
Ja np. zagrałem na wystrzał GBP pod Breremain i poległem :-(
Z analiz z fachowej prasy brytyjskiej wygląda na to, że funt może spaść aż do 1,1 USD. Realne? Owszem, w przypadku znacznego odpływu inwestycji z WB (inwestorzy bowiem muszą wymieniać Yuany czy USD na GBP, a WB to trzeci, po ChRL i USD rynek bezpośrednich inwestycji kapitałowych i realnych), co zresztą ma już miejsce!, i utratą w związku z tym pozycji funta jako 4-5 światowej waluty rozliczeniowej.
Z drugiej strony widać wielki opór na ok. 1,32 USD. Po deklaracji Carney'a o obniżce stóp procentowych od sierpnia i nowym programie luzowania ilościowego (QE) GBP spadł niemal do minimum z "czarnego piątku", po czym lekko odreagowuje.
O czym to świadczy?
No o tym, że nikt nie zna kierunku.