Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,30 zł , zmiana od tamtej pory: -3,33%

Re: Brawo PSX!!!

Zgłoś do moderatora
Dnia 2020-09-16 o godz. 11:52 ~SANR napisał(a):
> Naprawdę istotne jest rozmawianie o ortografii na forum GPW, do prawdy! Wątek toczy się niedoszacowaniu wartości przetargu. To jest istotne - bo może wskazać że w kolejnych przetargach kwoty wzrosną, bądź z drugiej strony przychód będzie o milion zł niższy niż powinien. Rozpatrywać można to w dwojaki sposób. Bo teraz nie wiemy co jest powodem tego że firma tak bardzo przestrzeliła. Może Ty wiesz? I teraz tak. Chodzi o to żebyś się zastanowił o tym o czym tutaj napisałem skoro już to czytasz. Wyniesiesz może coś na przyszłość albo odwdzięczysz się też jakąś ciekawą informacją.
>
> Szacunek do przetargu też przygotowuje się na podstawie czegoś! Z głowy nikt tego nie oszacuje. Dlatego najczęściej spotyka się oferty szacunkowe.

Przy duzo bardziej wystandaryzowanych przedmiotach przetargów, takich jak na roboty drogowe, budowlane, czy dostawy materiałów zdarzają się regularnie oferty na poziomie 70% szacowanej przez zamawiającego wartości zamówienia.
To reguła - i co więcej dobrze świadczy o rynku jako takim. Bo gdyby wszystkie oferty były w przedziale 98%-100% szacunku, to ja bym podejrzewał zmowę, albo zmonopolizowane źródło dostaw.

Zostawiam Cię z tym problemem i stosując metodę MC wygeneruję się losowo na innym forum, albo wątku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTELIWIS -1,54% 3,19 2021-06-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.