Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Będzie kontrwezwanie

Zgłoś do moderatora
Szanowny Kolego,

Jeśli inwestuje się na giełdzie to trzeba znać przynajmniej w pewnym zakresie KSH i ustawę o ofercie (ja się w tych kwestiach specjalizuję), żeby podobnych nieuzasadnionych obaw nie wyrażać.

Zanim zdejmą spółkę z giełdy, zgodnie z art. 91 ust. 6, musieliby jeszcze raz ogłosić wezwanie. Cena w nowym wezwaniu (ogłoszonym wkrótce po zakończeniu obecnego) nie mogłaby być niższa od obecnej ceny wezwania, a pewnie musiałby być wyższa, bo przy obecnej cenie na giełdzie za 1 m-c średnia ważona z ostatnich 3 miesięcy przekroczy 18,80.

Co do rozwodnienia, to zakładając nawet emisję z wyłączeniem prawa poboru, nie chcąc się narazić na zaskarżenie uchwał, będą je musieli robić po cenie emisyjnej równej przynajmniej obecnej cenie wezwania. A to nie byłoby dla mnie wcale niekorzystne. Stąd zagrożenie znikome. Potencjalna korzyść w ciągu najbliższych tygodni jest za to istotna. Zatem niewiele ryzykując mogę bardzo dużo zyskać.

Pozdrawiam,

Krzysio

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EMCINSMED 4,17% 12,50 2021-10-22 16:08:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.