Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Będzie kontrwezwanie

Zgłoś do moderatora
Właśnie policzyłem, że od dnia wezwania t.j. od 28 maja 2013 roku, ktoś kupił akcje stanowiące 9,9% kapitału zakładowego spółki. Ponieważ część akcji spółki jest uprzywilejowana co do głosu, akcje kupione przez ten podmiot reprezentują nieco mniej głosów na walnym niż 9,9%. Tym niemniej lada chwila podmiot skupujący osiągnie 10% ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 60 dni, co zgodnie z ustawą o ofercie publicznej powoduje obowiązek ogłoszenia wezwania, jeśli chciałby zakupić więcej akcji. Na giełdzie może zatem już kupić bardzo niewiele. Myślę, że lada dzień powinniśmy oczekiwać kontrwezwania i rozwiązania zagadki kto skupuje akcje EMC. Ciekawe jaka będzie cena w kontrwezwaniu i jaką ceną odpowie na to Penta.

Przyjmuję zakłady na cenę ostateczną za jaką ktoś skupi akcje EMC :) Zobaczymy komu uda się wytypować trafnie. Przy obecnym rozwoju sytuacji stawiam, że ostateczna cena za jaką sprzedamy wyniesie 28 złotych. A Wy jak typujecie :) ?

Krzysio

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EMCINSMED 0,00% 12,00 2021-10-19 16:09:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.