Patrzę sobie na Pana Bogusława Białowąsa, całkiem sympatyczny jegomość a jakże, tylko co nam z tego ?
Pytany o dywidendę odpowiada tak:
"Bank, w trakcie programu naprawczego, zgodnie z wymogami prawa bankowego nie wypłaca dywidendy. Obecnie skupiamy się na odbudowie trwałej rentowności oraz umocnieniu pozycji rynkowej Banku poprzez poprawę wyników finansowych. Działania te budują wartość Banku dla akcjonariuszy i będą podstawą do poprawy jego wyceny oraz - co za tym idzie - wzrostu kursu akcji na Giełdzie. Bank zamierza wypłacać dywidendę dopiero po zakończeniu programu naprawczego."
A jak wygląda sytuacja BOS Banku naprawdę ?
Ano popatrzcie sami. Sprawozdanie z całkowitych dochodów banku za trzy kwartały 2017 i 2018 roku wygląda tak:
9 miesięcy 2018 roku 47.570 tys
9 miesięcy 2017 roku 70.157 tys
spadek o 32%
Słowa, słowa słowa i liczby liczby liczby. Zapewnienia Pana Prezesa i ..... twarde dane finansowe.
ROA na tle branży leży na łopatkach. Bank od ceny maksymalnej stracił 95% wartości.
Jak to możliwe spytacie ? No to zapytajcie Pana Prezesa Białowąsa, niech wąś podkręci, dumnie popatrzy i na was biednych akcjonariuszy i powiem wam prosto w oczy jak to dba o wasze dobro. Dba, jak udziela wywiadu, a w pozostałe dni to już
niekoniecznie. Sytuacja banku na tle Branży wygląda po prostu źle i niestety zapewnienia nie idą w parze z tym co pokazują cyferki
w sprawozdaniach finansowych.
W tamtym roku w IV kwartale była ogromna strata, czy to się powtórzy ?
Pomimo znacznego wzrostu ceny certyfikatów zielonych bank nie rozwiązuje rezerw. Dlaczego ?
Wyniki za IV kwartał 2018 jak i za cały rok 2018 będą kluczowe. Albo rybka, albo akwarium. Poczekamy i zobaczymy co znaczą
słowa Pana Prezesa, jak napisałem, wcześniej, całkiem sympatycznego jegomościa.....a jakże !
Pozdrawiam
ck