Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Liczba osób, które każdego roku decydują się na zaciągnięcie pożyczki jest wciąż bardzo duża. Nie dziwi zatem fakt, że ilość instytucji finansowych oferujących nam różnorodne produkty finansowe tego rodzaju nieustannie wzrasta. Jest to dobra wiadomość dla samych klientów, którzy mają bardzo szeroki wybór, również pod względem znalezienia kredytu dopasowanego do swoich potrzeb.

Dużą popularnością cieszą się chociażby wygodne pożyczki na raty miesięczne przez internet. Co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki na raty miesięczne przez internet (Pexels.com)

Na czym polegają pożyczki na raty miesięczne przez internet?

Technologia daje nam możliwości, z których chętnie korzystamy. Nie można się zatem dziwić temu, że również bankowość internetowa zyskała ogromną popularność wśród klientów wszelkiego rodzaju instytucji finansowych. Przez internet możemy dzisiaj załatwić niemal wszystko. Czymś zupełnie naturalnym jest dla nas zarządzanie naszym kontem bankowym właśnie w sieci, gdzie mamy dostęp do historii, transakcji oraz gdzie możemy wykonywać przelewy. Przez internet możemy również ubiegać się o pożyczkę.

Rośnie liczba instytucji finansowych, zarówno tradycyjnych banków, jak i firm pozabankowych, które dają nam możliwość ubiegania się o kredyt online. Nie musimy w ogóle wychodzić z domu, aby złożyć odpowiedni wniosek. Wystarczy wypełnić go na stronie internetowej pożyczkodawcy, a następnie przesłać go do takiej instytucji dosłownie jednym kliknięciem myszy. W taki sposób możemy wnioskować o pożyczkę na raty miesięczne, dzięki której jesteśmy w stanie uzyskać bardzo zróżnicowane kwoty, od kilkuset do nawet 25 000 złotych. Oczywiście w przypadku pożyczki online, jej raty również możemy spłacać właśnie przy pomocy bankowości internetowej.

Czy każdy klient może się o nią ubiegać?

Podobnie, jak w przypadku każdej innej pożyczki, warunki jej przyznawania klientom, zależą przede wszystkim od instytucji finansowej, do której się zwrócimy z naszym wnioskiem. Istnieją firmy pozabankowe, które tego typu pożyczek udzielają niemalże każdemu, wymagając jedynie podania bardzo podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, numer PESEL, czy adres zamieszkania i numer telefonu. W przypadku większości instytucji oferujących nam takie produkty finansowe, musimy jednak spełnić pewne warunki, aby pieniądze trafiły na nasze konto. Warto jednak podkreślić, że wszystkie formalności są załatwianie w wyjątkowo krótkim czasie, dzięki czemu możemy liczyć na szybkie uzyskanie potrzebnych nam środków.

Banki i część firm pozabankowych wymaga od swoich klientów przede wszystkim tego, aby posiadali oni stały, udokumentowany dochód. Jest to gwarancja tego, że pożyczkobiorca będzie w stanie systematycznie spłacać raty takiego zobowiązania. Sprawdzenie stałych źródeł dochodu jest bardzo proste, gdy o pożyczkę wnioskujemy w banku, w którym mamy także konto bankowe. Oprócz tego jednak, niezwykle istotna dla każdej instytucji finansowej jest historia poprzednich i obecnych zadłużeń klienta. W związku z tym, każda osoba starająca się o pożyczkę jest sprawdzana w rejestrze BIK. A możemy się w nim znaleźć jeśli kiedykolwiek mieliśmy problemy z terminową spłatą naszych zobowiązań.

Kiedy warto starać się o pożyczkę na raty online?

Zadłużamy się z bardzo różnych powodów i mamy różne wymagania dotyczące pożyczki. Czasami chcemy kupić mieszkanie albo auto, innym razem pieniądze chcemy przeznaczyć na remont albo wymarzone wakacje, ale wiele osób potrzebuje też pieniędzy na opłacenie rachunków albo na usunięcie nagłej awarii w domu. Pożyczki na raty miesięczne przez internet raczej nie pomogą nam w zakupie mieszkania, ale fakt, iż mogą one opiewać na stosunkowo duże sumy pieniędzy sprawia, że są w stanie zaspokajać wiele różnych potrzeb.

Pożyczki na raty online sprawdzą się w przypadku osób, które chcą uniknąć zbyt wielu formalności oraz liczy się dla nich czas. Po wypełnieniu internetowego formularza na stronie pożyczkodawcy, tak naprawdę pozostaje nam czekać na decyzję oraz przelew na konto. To zwykle bank lub firma pozabankowa zajmują się sprawdzeniem źródeł naszego dochodu oraz historii zadłużenia. Co więcej, wszystkie te formalności są załatwiane w wyjątkowo krótkim czasie. Dlatego w niektórych przypadkach, pieniądze mogą trafić na nasze konto już tego samego dnia, w którym wysłaliśmy nasz wniosek.

Czym kierować się wybierając ofertę pożyczki online?

Kiedy szukamy odpowiedniej dla nas pożyczki na raty miesięczne przez internet, warto stawiać na sprawdzone i zaufane instytucje. Są to oczywiście przede wszystkim banki, ale wiele firm pozabankowych również zdobyło sobie zaufanie klientów swoimi przejrzystymi praktykami. Oczywiście, konieczne jest także bardzo dokładne wczytanie się w każdą ofertę oraz w umowę, jaka będzie nam przedstawiona przez wybrany bank lub firmę. Niezmiernie istotny jest całkowity koszt kredytu oraz wszelkie dodatkowe opłaty, którymi możemy zostać obarczeni. Posiadając te wszystkie informacje uda nam się ocenić, czy nasza sytuacja finansowa pozwali nam poradzić sobie z takim zobowiązaniem.


2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

2020-03-27

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?