Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczanie pieniędzy jest coraz łatwiejsze. Obecnie można to zrobić nawet przez internet. Wiele osób ma pewne obawy co do podobnych pożyczek i zastanawiają się, czy są bezpieczne, czy przekazane dane nie wyciekną i czy pieniądze rzeczywiście dotrą. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają pożyczki online i kiedy warto zdecydować się na podobną pożyczkę. 

Czasami wydaje się, że nie ma innego sposobu zdobycia potrzebnych pieniędzy, jak tylko przez ich pożyczenie w banku czy instytucji pozabankowej. Niektórzy zresztą nawet nie chcą pytać wcześniej rodziny czy znajomych o ewentualną pożyczkę, skoro mogą bez większych trudności skorzystać z istniejących ofert. Przybliżamy, w jaki sposób można zawnioskować o pożyczkę przez internet i na co zwrócić uwagę.

Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet? Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet? (YAY Foto)

Pożyczka online - jak to działa?

Zaciąganie kredytów w bankach jest dosyć skomplikowane. Wymaga wypełnienia wielu dokumentów i czasami więcej niż jednej wizyty w oddziale. Pożyczki natomiast są udzielane w dużo prostszy sposób - tym bardziej, jeśli pożyczane sumy nie są duże. Internet sprawia, że można wiele spraw załatwić online, a także nabyć wiele przedmiotów bez wychodzenia z domu. Co za tym idzie, znacznie ułatwia on klientom życie. Jak można było oczekiwać, także i w kwestiach pożyczek nastąpił postęp. Można je zaciągnąć przez internet. To wygodny sposób, dzięki któremu nie trzeba nawet wychodzić z domu - wszystko można załatwić na komputerze czy smartfonie, w dowolnym miejscu, gdzie posiada się połączenie z internetem.

Najpierw z podobną ofertą wychodziły do klientów firmy pozabankowe. W tej chwili jednak tradycyjne banki także poszły ich śladem, więc pożyczający ma do wyboru liczne oferty. Żeby ubiegać się o pożyczkę, wystarczy znaleźć interesującą ofertę, a następnie wypełnić stosowny wniosek. Po jego przesłaniu do konkretnej firmy, oczekuje się już na decyzję. Można ją otrzymać online, ale równie dobrze do potencjalnego pożyczkobiorcy może oddzwonić przedstawiciel banku czy firmy pożyczkowej w celu przekazania decyzji pożyczkowej i omówienia wszystkich szczegółów. Pieniądze zaś otrzymuje się do ręki (można je na przykład wybrać w najbliższym oddziale banku czy na poczcie) bądź też trafiają od razu na wskazane konto klienta. Wszystkie strony są odpowiednio szyfrowane, więc nie ma mowy o braku bezpieczeństwa.

Pożyczka online - do kogo kierowana?

Pożyczka online jest kierowana przede wszystkim do tych osób, którym zależy na czasie. Przez internet wszystko można załatwić błyskawicznie i to w dowolnej chwili. Nie trzeba wychodzić wcześniej z pracy by zdążyć do oddziału banku, albo przebywać dalekiej drogi, by trafić tam osobiście, gdy najbliższy bank jest daleko. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie w szczególności dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą same wyjść z domu. Szybkie pożyczki online pozwalają finansować nagłe decyzje i niespodziewane potrzeby. A takich bywa w życiu sporo, dlatego dobrze, że istnieje podobne zabezpieczenie. Taka pożyczka jest też kierowana do osób, które nie chcą zaciągnąć dużego zadłużenia. Online nie można pożyczyć zbyt wiele - tym bardziej, jeśli ktoś zdecyduje się na chwilówkę, gdzie granicą jest przeważnie kilka tysięcy złotych. 

Pożyczka online - kiedy warto?

Na pożyczkę przez internet warto się zdecydować, gdy szybko potrzebujemy pieniędzy, ale gdy również wiemy, że jesteśmy w stanie dość szybko je oddać. Nie mogą to być wielkie sumy, ponieważ przy takich zadłużeniach trzeba już zgłosić się osobiście do banku. Jeśli sprawa nagli, a nie mamy czasu jechać do banku, złożenie wniosku online jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że po decyzji kredytowej już w kilka czy kilkanaście minut możemy się cieszyć pieniędzmi na swoim koncie. Niektórzy dziwią się jak to jest możliwe, gdy przecież trzeba podpisać jeszcze umowę, jednak w tej chwili można to zrobić na kilka sposobów.

Jednym z nich - i najpopularniejszym - jest podpisywanie umowy w obecności kuriera, który bardzo szybko zjawia się u klienta. Można też jednak złożyć swój podpis online, logując się do odpowiedniego serwisu bankowego i zatwierdzając umowę specjalnym kodem z aktywnego narzędzia autoryzacji. O podobną pożyczkę można się też ubiegać, kiedy pojawiła się jakaś niespodziewana potrzeba, jakaś sprawa do opłacenia, a wnioskujący o pożyczkę raczej nie ma szans na jej otrzymanie w tradycyjnym banku. Wówczas może spróbować z wygodną pożyczką online w firmie pozabankowej. Wystarczy znaleźć jakąś pożyczkę bez BIK - a takich jest dosyć sporo. 

Pożyczka online - na co uważać?

Pożyczki online to znakomite rozwiązanie dla wielu osób, jednak trzeba uważać, żeby nie stały się doraźnym rozwiązaniem, z którego będziemy spłacać inne zobowiązania. Zaciąganie jednej pożyczki na spłatę raty innej nie jest dobrym wyjściem - można popaść w jeszcze większe długi. Pożyczki online są zwykle wysoko oprocentowane. Jeśli spłaca się je szybko, specjalnie się tego nie odczuwa. Na dłuższą metę jednak może to stanowić problem i dodatkowe obciążenie dla budżetu. Warto też mimo wszystko rozejrzeć się za dobrą ofertą, co jest proste w dobie internetu. Można swobodnie zajrzeć do porównywarek takich pożyczek, sprawdzić która oferta ma najlepsze warunki czy dokładnie przeczytać regulamin. Zaciąganie pożyczek online jest wygodne i powinno służyć znalezieniu najlepszej propozycji banku czy firmy pożyczkowej. Nie warto decydować się na pierwszą pożyczkę z brzegu - tym bardziej, że wszystkie informacje na ich temat są łatwo dostępne w sieci. 

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-24

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

Banki prześcigają się w ofertach kredytowych, Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać kredyt gotówkowy, który będzie dopasowany do naszego domowego budżetu?

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2019-04-12

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

Różnice między kredytem a pożyczką. Sprawdź zanim podejmiesz decyzję

W artykułach często słowo kredyt i pożyczka traktowane są jak synonimy. Tymczasem między jednym i drugim zachodzą ogromne różnice.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - co warto o nich wiedzieć?

Rozwiązaniem dla osób zadłużonych może być wybór firmy pozabankowej. Sprawdzamy jak można otrzymać taką pożyczkę oraz jak znaleźć dobrą ofertę.

Zakupy na raty a pożyczki ratalne - porównanie

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się właśnie na pożyczkę ratalną, czy też może wybrać zakupy na raty? Co jest lepszym pomysłem?

Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet?

Pożyczanie pieniędzy jest coraz łatwiejsze. Obecnie można to zrobić nawet przez internet. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają pożyczki udzielane online.

Ikona informacji
poradniki