Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczki pozabankowe długoterminowe online w firmach pożyczkowych i parabankach mogą wymagać posiadania zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej. Wysokość kwoty i okres spłaty wyróżniające pożyczki pozabankowe długoterminowe online są wyższe niż w przypadku chwilówek.

Pożyczki długoterminowe przez Internet, podobnie jak popularne chwilówki, można przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczkodawcy zwykle nie pytają o przeznaczenie pożyczanej kwoty.

Pożyczki długoterminowe online - co je charakteryzuje? (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Pożyczki przez Internet długoterminowe – ile i na jak długo można pożyczyć?

Cechą charakterystyczną pożyczek długoterminowych online jest wydłużony w stosunku do popularnych chwilówek okres spłaty pożyczki. Pożyczkodawcy udzielający pożyczek długoterminowych, czyli firmy pożyczkowe, parabanki i osoby prywatne, pozwalają spłacać zaciągnięte zobowiązanie nawet przez kilka lat.

Najdłuższy okres spłaty mają pożyczki długoterminowe online udzielane przez niektóre parabanki i prywatnych inwestorów. Okres spłaty może wynosić nawet 10 lat lub więcej. Firmy pożyczkowe i większość parabanków maksymalny czas spłaty ustala na 4 lata lub krócej.

Pożyczki długoterminowe online wyróżnia na tle innych produktów pożyczkowych także stosunkowo wysoka kwota. W związku z tym osoba wnioskująca o pożyczkę często zobowiązana jest do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach albo dokumentów potwierdzających dochody z innych źródeł niż praca.

Podczas ustalania maksymalnej kwoty pożyczki długoterminowej przez Internet bierze się pod uwagę także historię kredytową i ewentualne zadłużenie wnioskodawcy. Pożyczkodawcy sprawdzają Biuro Informacji Kredytowej oraz działające w Polsce biura informacji gospodarczej, czyli rejestry dłużników. Mogą robić to kompleksowo lub wybiórczo. Im historia kredytowa gorsza lub zadłużenie wyższe, tym warunki oferowanej pożyczki długoterminowej mogą być mniej atrakcyjne. Maksymalnie od firmy pożyczkowej lub parabanku można pożyczyć 25000 złotych. Pożyczki prywatne mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych i więcej.

Sprawdź: Gdzie szukać pożyczek długoterminowych dla zadłużonych

Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń online – jak wziąć? Krok po kroku

Pożyczki przez Internet długoterminowe łatwo można wyszukać dzięki porównywarkom, rankingom i portalom poświęconym tematyce finansowej. Wiele z przedstawianych produktów to pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń online, o które ubiegać można się przez Internet bez wychodzenia z domu i przesyłania dokumentów.

Na stronie pożyczkodawcy należy wybrać kwotę i czas spłaty pożyczki, a następnie złożyć wniosek, wypełniając formularz. Kolejnym krokiem najczęściej jest weryfikacja danych. Może być ona internetowa (przy wykorzystaniu systemu bankowości elektronicznej), telefoniczna lub bezpośrednia (wymagająca wizyty na poczcie, w biurze pożyczkodawcy lub kontaktu z przedstawicielem).

Wniosek w sprawie pożyczki długoterminowej online rozpatrywany jest w tempie zależnym od polityki pożyczkodawcy, może to trwać od kilku minut do kilku dni. W razie wątpliwości pożyczkodawca może skontaktować się z osobą składającą wniosek w celu ich wyjaśnienia.

Pozytywna decyzja oznacza, że pożyczka długoterminowa online zostanie wypłacona w ciągu kilku dni, a najczęściej tego samego dnia lub następnego dnia roboczego.

Przeczytaj również:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-03-22

Pożyczka na wakacje - jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczka w banku lub firmie pozabankowej może sfinansować wyjazd na wakacje. Przed jej zaciągnięciem warto sprawdzić, czym się kierować przy jej wyborze.

2019-03-21

Na czym polega upadłość konsumencka i kiedy warto się o nią ubiegać?

Upadłość konsumencka to rozwiązanie prawne umożliwiające indywidualnym dłużnikom wyjście ze spirali długów. Na czym polega, kiedy warto z niej skorzystać?

2019-03-20

Kredyt na ślub - czy warto go brać? Jak wybrać ofertę?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Generuje również ogromne koszty, na których pokrycie nie każdy może sobie pozwolić.

Jak wziąć kredyt na umowę o dzieło i umowę zlecenie?

Jak wziąć kredyt na umowę o dzieło i umowę zlecenie? Z jakimi dodatkowymi formalnościami się to wiąże?

Kiedy żyrant musi spłacać dług kredytobiorcy?

Jeśli jakiś kredyt został "podżyrowany" to znaczy, że dodatkowa osoba poręczyła za kredytobiorcę, zobowiązując się spłacić zobowiązanie, jeśli kredytobiorca tego nie zrobi. Chociaż wielu osobom wydaje się, że to tylko zwykła formalność, takie poręczenie jest dla banku wiążące i w niektórych sytuacjach rzeczywiście będzie się wymagać od poręczyciela, żeby spłacił dług kredytobiorcy. Kiedy tak się dzieje?

Jak odstąpić od umowy kredytu lub pożyczki gotówkowej?

Czasem każdy z nas może potrzebować dodatkowych pieniędzy i zaciąga kredyt lub pożyczkę, ale czy jest jakiś sposób na odstąpienie od podpisanej umowy?

Kredyt konsolidacyjny - dla kogo jest i czy warto go brać?

Jakie są zasady zaciągania kredytu konsolidacyjnego? Dla kogo przeznaczona jest taka oferta i czy rzeczywiście jest to rozwiązanie rozsądne? 

Ikona informacji
poradniki