Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Pożyczka na raty przez Internet pozwala pożyczyć nawet ponad 20000 złotych. Na tak wysokie kwoty pożyczki na raty przez Internet mogą liczyć osoby o odpowiednio wysokich dochodach lub dysponujące majątkiem pozwalającym zabezpieczyć spłatę zobowiązania.

Pożyczki online na raty mogą przypominać okresem spłaty kredyty ratalne online. Produkty te znacznie różnią się od siebie i nie należy ich utożsamiać. O ile pożyczki ratalne online dostępne są w firmach pożyczkowych, parabankach i u prywatnych inwestorów, o tyle kredyt online na raty może być udzielony wyłącznie przez bank.

Pożyczki online na raty - najlepsze pożyczki ratalne online (YAY Foto)

Pożyczki na raty online – co to za produkt? Cechy charakterystyczne i zasady działania

Pożyczka ratalna online to rodzaj pożyczki udzielanej przez Internet przez firmy pożyczkowe i parabanki, a także inwestorów prywatnych. Pożyczkobiorca na mocy umowy podpisanej z pożyczkodawcą zobowiązuje się do spłaty pożyczonej sumy wraz z odsetkami według ustalonego harmonogramu. Kwota i termin pożyczki na raty online ustalane są indywidualnie.

Pożyczka ratalna przez Internet udzielana jest na dowolny cel. Wyjątkiem jest pożyczka ratalna dla zadłużonych, która służy do spłaty wszystkich długów pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy nie zawsze sprawdzają historię kredytową wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej, ale zwykle weryfikują osobę ubiegającą się o pożyczkę w rejestrach dłużników, czasem także w Krajowym Rejestrze Długów.

Pożyczka przez Internet na raty różni się od obecnych na rynku chwilówek o wiele dłuższym okresem spłaty i możliwością pożyczenia większej sumy pieniędzy.

Zobacz też: Na czym polegają raty 0%?

Pożyczki online na raty – maksymalna kwota i okres spłaty

Pożyczki na raty przez Internet i stacjonarnie mogą mieć wysokość podobną do kredytów bankowych. Jednorazowo pożyczyć można od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od potrzeb, zdolności kredytowej i oferty firmy pożyczkowej. Najwyższe dostępne na rynku pożyczki ratalne przez Internet pozwalają pożyczyć do 25000 złotych w firmach pożyczkowych i nawet do 5 milionów złotych od prywatnych inwestorów.

Maksymalny okres spłaty pożyczki na raty online zwykle wynosi 48 miesięcy, czyli 4 lata. Najwięcej ofert to pożyczki ze spłatą w ciągu 2 lub 3 lat, zdarzają się też oferty pożyczek ratalnych online z krótszym okresem spłaty, np. do 1 miesiąca. Prywatni inwestorzy udzielający pożyczek ratalnych przez Internet pozwalają na spłatę zobowiązania nawet do 10 lat.

Wymagania wobec wnioskodawcy o pożyczkę – dla kogo są pożyczki ratalne przez Internet?

Pożyczki na raty miesięczne przez Internet dostępne są dla osób, które mają wystarczającą zdolność kredytową, by spłacić w terminie zaciągnięte zobowiązanie. Pożyczkodawcy mogą wymagać od wnioskodawców przedstawienia zaświadczeń o dochodach i sprawdzają historię kredytową lub wpisy w rejestrach dłużników, czyli w biurach informacji gospodarczej, takich jak ERIF BIG, BIG Info Monitor, Krajowy Rejestr Długów BIG, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG.

Pożyczki online na raty w parabankach i od prywatnych inwestorów także zwykle wymagają posiadania regularnego dochodu, jednak do jego źródła pożyczkodawcy podchodzą bardziej liberalnie niż firmy pożyczkowe. W niektórych przypadkach dopuszczalne są alimenty, zasiłki czy zarobki z nielegalnej pracy. Pożyczki na raty online od osób prywatnych i w parabankach mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia spłaty, np. w postaci ustanowienia hipoteki dla nieruchomości lub pozyskania gwaranta, który swoim majątkiem poręczy spłatę pożyczki.

Pożyczki online na raty krok po kroku – składanie wniosku, weryfikacja, udzielanie pożyczki

Szybka pożyczka online na raty wymaga posiadania dowodu osobistego, adresu e-mail i numeru telefonu, a zwykle także rachunku bankowego. Wniosek o pożyczkę składa się przez Internet na stronie pożyczkodawcy. W przypadku prywatnych inwestorów można skorzystać ze służącej do wymiany kontaktów platformy dla inwestorów i osób potrzebujących pożyczki.

Podczas składania wniosku na stronie pożyczkodawcy należy ustalić kwotę i okres spłaty zobowiązania, a następnie wprowadzić inne wymagane dane i wysłać wniosek, klikając z odpowiedni przycisk. Zwykle potem następuje weryfikacja danych, np. poprzez przelew weryfikacyjny, logowanie do bankowości elektronicznej przez zalecaną przez pożyczkodawcę aplikację, na poczcie lub w inny sposób wybrany przez pożyczkodawcę. Dopiero po potwierdzeniu danych wniosek trafia do rozpatrzenia.

Rozpatrzenie wniosku o szybką pożyczkę na raty online w firmach pożyczkowych trwa od kilku do kilkunastu minut, jeśli pożyczkodawca nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli jednak pojawią się niejasności lub pożyczkodawca zechce uściślić informacje podane we wniosku, może kontaktować się z wnioskodawcą.

Zobacz: Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną?


2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

2020-03-27

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?