Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Pożyczka na raty przez Internet pozwala pożyczyć nawet ponad 20000 złotych. Na tak wysokie kwoty pożyczki na raty przez Internet mogą liczyć osoby o odpowiednio wysokich dochodach lub dysponujące majątkiem pozwalającym zabezpieczyć spłatę zobowiązania.

Pożyczki online na raty mogą przypominać okresem spłaty kredyty ratalne online. Produkty te znacznie różnią się od siebie i nie należy ich utożsamiać. O ile pożyczki ratalne online dostępne są w firmach pożyczkowych, parabankach i u prywatnych inwestorów, o tyle kredyt online na raty może być udzielony wyłącznie przez bank.

Pożyczki online na raty - najlepsze pożyczki ratalne online (YAY Foto)

Pożyczki na raty online – co to za produkt? Cechy charakterystyczne i zasady działania

Pożyczka ratalna online to rodzaj pożyczki udzielanej przez Internet przez firmy pożyczkowe i parabanki, a także inwestorów prywatnych. Pożyczkobiorca na mocy umowy podpisanej z pożyczkodawcą zobowiązuje się do spłaty pożyczonej sumy wraz z odsetkami według ustalonego harmonogramu. Kwota i termin pożyczki na raty online ustalane są indywidualnie.

Pożyczka ratalna przez Internet udzielana jest na dowolny cel. Wyjątkiem jest pożyczka ratalna dla zadłużonych, która służy do spłaty wszystkich długów pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy nie zawsze sprawdzają historię kredytową wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej, ale zwykle weryfikują osobę ubiegającą się o pożyczkę w rejestrach dłużników, czasem także w Krajowym Rejestrze Długów.

Pożyczka przez Internet na raty różni się od obecnych na rynku chwilówek o wiele dłuższym okresem spłaty i możliwością pożyczenia większej sumy pieniędzy.

Zobacz też: Na czym polegają raty 0%?

Pożyczki online na raty – maksymalna kwota i okres spłaty

Pożyczki na raty przez Internet i stacjonarnie mogą mieć wysokość podobną do kredytów bankowych. Jednorazowo pożyczyć można od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od potrzeb, zdolności kredytowej i oferty firmy pożyczkowej. Najwyższe dostępne na rynku pożyczki ratalne przez Internet pozwalają pożyczyć do 25000 złotych w firmach pożyczkowych i nawet do 5 milionów złotych od prywatnych inwestorów.

Maksymalny okres spłaty pożyczki na raty online zwykle wynosi 48 miesięcy, czyli 4 lata. Najwięcej ofert to pożyczki ze spłatą w ciągu 2 lub 3 lat, zdarzają się też oferty pożyczek ratalnych online z krótszym okresem spłaty, np. do 1 miesiąca. Prywatni inwestorzy udzielający pożyczek ratalnych przez Internet pozwalają na spłatę zobowiązania nawet do 10 lat.

Wymagania wobec wnioskodawcy o pożyczkę – dla kogo są pożyczki ratalne przez Internet?

Pożyczki na raty miesięczne przez Internet dostępne są dla osób, które mają wystarczającą zdolność kredytową, by spłacić w terminie zaciągnięte zobowiązanie. Pożyczkodawcy mogą wymagać od wnioskodawców przedstawienia zaświadczeń o dochodach i sprawdzają historię kredytową lub wpisy w rejestrach dłużników, czyli w biurach informacji gospodarczej, takich jak ERIF BIG, BIG Info Monitor, Krajowy Rejestr Długów BIG, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG.

Pożyczki online na raty w parabankach i od prywatnych inwestorów także zwykle wymagają posiadania regularnego dochodu, jednak do jego źródła pożyczkodawcy podchodzą bardziej liberalnie niż firmy pożyczkowe. W niektórych przypadkach dopuszczalne są alimenty, zasiłki czy zarobki z nielegalnej pracy. Pożyczki na raty online od osób prywatnych i w parabankach mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia spłaty, np. w postaci ustanowienia hipoteki dla nieruchomości lub pozyskania gwaranta, który swoim majątkiem poręczy spłatę pożyczki.

Pożyczki online na raty krok po kroku – składanie wniosku, weryfikacja, udzielanie pożyczki

Szybka pożyczka online na raty wymaga posiadania dowodu osobistego, adresu e-mail i numeru telefonu, a zwykle także rachunku bankowego. Wniosek o pożyczkę składa się przez Internet na stronie pożyczkodawcy. W przypadku prywatnych inwestorów można skorzystać ze służącej do wymiany kontaktów platformy dla inwestorów i osób potrzebujących pożyczki.

Podczas składania wniosku na stronie pożyczkodawcy należy ustalić kwotę i okres spłaty zobowiązania, a następnie wprowadzić inne wymagane dane i wysłać wniosek, klikając z odpowiedni przycisk. Zwykle potem następuje weryfikacja danych, np. poprzez przelew weryfikacyjny, logowanie do bankowości elektronicznej przez zalecaną przez pożyczkodawcę aplikację, na poczcie lub w inny sposób wybrany przez pożyczkodawcę. Dopiero po potwierdzeniu danych wniosek trafia do rozpatrzenia.

Rozpatrzenie wniosku o szybką pożyczkę na raty online w firmach pożyczkowych trwa od kilku do kilkunastu minut, jeśli pożyczkodawca nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli jednak pojawią się niejasności lub pożyczkodawca zechce uściślić informacje podane we wniosku, może kontaktować się z wnioskodawcą.

Zobacz: Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną?

Sponsorowane

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

2019-08-23

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

2019-05-30

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Pożyczki na raty miesięczne przez internet

Liczba osób, które każdego roku decydują się na zaciągnięcie pożyczki jest wciąż bardzo duża. Nie dziwi zatem fakt, że ilość instytucji finansowych oferujących nam różnorodne produkty finansowe tego rodzaju nieustannie wzrasta. 

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Ikona informacji
poradniki