Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Grono osób korzystających z kredytów cały czas się powiększa. Pożyczone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na różne cele, od zakupu sprzętu AGD, przez remont mieszkania, aż po wyjazd na wymarzone wakacje. Oferta kredytowa banków i innych instytucji finansowych, jest obecnie obszerna. Jedną z opcji jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń (YAY Foto)

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń - na czym polega?

Pożyczka gotówkowa, która jest nam dzisiaj oferowana niemalże na każdym kroku, może zostać przeznaczona na każdy cel. Instytucja finansowa, która nam jej udziela, nie wymaga od nas zatem określenia tego, na co przeznaczymy zdobyte w ten sposób pieniądze. Jest to wygodna forma kredytu, tym bardziej, że pieniądze możemy uzyskać w wyjątkowo krótkim czasie, bez zbędnych formalności. Wystarczy jedynie skorzystać z możliwości jakie dają nam pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń.

Tego rodzaju oferty to zdecydowanie domena firm pozabankowych, jednak widoczne zapotrzebowanie na takie produkty finansowe sprawiło, że również coraz więcej banków proponuje swoim klientom taki kredyt bez zaświadczeń. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że pożyczki te z reguły dotyczą mniejszych sum pieniędzy i są przyznawane na krócej, niż tradycyjne kredyty.

Najważniejsze w przypadku pożyczek bez zaświadczeń jest jednak to, że formalności związane z ich przyznaniem są ograniczone do absolutnego minimum. Nie musimy zatem dostarczać do instytucji finansowej żadnych dokumentów od pracodawcy potwierdzających nasze zarobki. W większości firm pozabankowych wystarczy tak naprawdę dowód osobisty oraz wypełnienie oświadczenia, w którym określamy wysokość naszych dochodów. Pamiętajmy jednak, że taki dokument ma moc prawną, w związku z czym nie warto w nim naciągać prawdy, gdyż może mieć to dla nas nieprzyjemne konsekwencje.

Czy każdy może dostać taką pożyczkę?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń wydaje się być atrakcyjnym produktem finansowym, ale czy każdy może z niej skorzystać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż w dużej mierze zależy od tego, gdzie będziemy się o nią starać.

Banki zazwyczaj mają nieco większe wymagania w stosunku do swoich kredytobiorców. W związku z tym, samo oświadczenie o dochodach nie wystarczy. Większość tego typu instytucji dodatkowo sprawdza, czy na konto takiej osoby faktycznie wpływają pieniądze, które stanowią stałe źródło dochodu. Co więcej, sprawdzana jest również historia poprzednich zadłużeń klienta w BIK. W ten sposób, potwierdzana jest wiarygodność takiej osoby, która nie powinna mieć żadnym problemów z terminową spłatą zadłużenia. Wszystkie te formalności nie zajmują jednak zbyt dużo czasu i decyzja banku jest bardzo szybka.

Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, reguły którymi się kierują w przypadku pożyczek bez zaświadczeń mogą się od siebie różnić. Część z nich, podobnie jak banki, stara się nieco bliżej przyjrzeć bieżącej sytuacji finansowej klienta oraz jego dawnym zadłużeniom. Są jednak i takie instytucje, które do podjęciu decyzji o wypłaceniu pożyczki, potrzebują jedynie dowodu osobistego takiej osoby oraz wypełnionego przez nią formularza o dochodach.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu chcą uniknąć wszystkich formalności wymaganych przy tradycyjnych kredytach. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące i przy tym również frustrujące są kolejne wizyty w banku, gdy okazuje się, że musimy donieść jakiś dokument. Nie dziwi zatem fakt, iż tak wielu klientów szuka zatem rozwiązań, w których formalności zostają ograniczone do minimum.

Z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń chętnie korzystają również osoby, dla których liczy się czas. Ubieganie się o zwykły kredyt w banku może zająć nam kilka dni, albo i tygodni. Dlatego, gdy potrzebujemy pieniędzy praktycznie natychmiast, pożyczka bez zaświadczeń doskonale się sprawdza. Kiedy zatem nie mamy środków na naprawę samochodu, usunięcie awarii jakiejś instalacji w domu, albo mamy problem z opłaceniem zbyt wysokich rachunków, taki szybki zastrzyk gotówki może okazać się najlepszą opcją.

Taki produkt finansowy, o który możemy się ubiegać również w firmach pozabankowych, bywa jedynym możliwym rozwiązaniem dla osób, które nie mają stałego dochodu. Wówczas, trudno jest im znaleźć  bank, który udzieliłby im tradycyjnego kredytu. W przypadku pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń, nie będą one miały natomiast żadnych trudności z otrzymaniem pieniędzy.

Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie się o nią ubiegać?

Jak już wspomniano, decydując się na pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń, możemy skorzystać z oferty banków lub firm pozabankowych. W tym pierwszym przypadku, zwykle musimy spełnić nieco większe wymagania, ale również proponowane nam warunki często okazują się być dużo atrakcyjniejsze. Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, nie wymagają one od swoich klientów zbyt wiele, ale w zamian koszty takiej pożyczki mogą okazać się większe. Musimy zatem dobrze zastanowić się nad tym, która opcja będzie w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie jednak od tego jaki typ instytucji finansowej wybierzemy, zawsze warto sprawdzić różne oferty. Możemy to robić na własną rękę, lub też skorzystać z pomocy praktycznych porównywarek internetowych. Wystarczy wpisać w nie nasze potrzeby względem takiej pożyczki, aby szybko dowiedzieć się, która instytucja może zaproponować nam najkorzystniejszy produkt finansowy.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-17

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

2019-05-16

Karta kredytowa - jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Karta kredytowa staje się coraz popularniejszym środkiem płatniczym również wśród Polaków. W Stanach Zjednoczonych posiada ją już praktycznie każdy z odpowiednią zdolnością kredytową.

2019-05-16

Jak wyjść z długów? Praktyczny poradnik krok po kroku

Obecnie niemal na każdym kroku proponowane są nam najróżniejszego rodzaju pożyczki, które znajdują się w ofercie tradycyjnych banków, jak i innych instytucji finansowych. Do tego dochodzą jeszcze atrakcyjne limity na kartach debetowych i oczywiście karty kredytowe, z których chętnie korzysta bardzo duża liczba Polaków.

Pożyczka gotówkowa w domu klienta

Wśród najpopularniejszych produktów finansowych, wymienić pożyczki gotówkowe, które również dzielą się na kilka różnych grup, wśród nich jest również pożyczka gotówkowa udzielana w domu klienta.

Pożyczki na raty dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często potrzebują zastrzyku gotówki, niezbędnego dla rozwoju firmy. A najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zaciągnięcie korzystnej pożyczki.

W jaki sposób wyczyścić złą historię kredytową?

Zła historia kredytowa może przysporzyć nam sporo kłopotów, gdy zechcemy skorzystać z oferty kredytowej większości instytucji finansowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, choć najczęściej chodzi o nieterminową spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań. Czasem jest to poprzednia pożyczka, a innym razem zaległości w spłacie czynszu lub niespłacony dług na karcie kredytowej. Niezależnie jednak od tego, co spowodowało, że nasza historia kredytowa jest nienajlepsza, każdy dąży do tego, aby ją poprawić. Czy da się ją jednak wyczyścić?

Jak uzyskać kredyt na studia za granicą?

Jeszcze nie tak dawno, możliwość podjęcia studiów za granicą wydawała się nam być czymś zupełnie nieosiągalnym. Taka szansa trafiała się tylko nielicznym, którzy naprawdę wyróżniali się swoimi wynikami w nauce i mogli otrzymać odpowiednie wsparcie finansowe. Dzisiaj jednak, wyjazdy zagraniczne i studiowanie poza naszym krajem nie jest już tak rzadkie. Otwarte granice sprawiły, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na podjęcie wyzwania jakim jest życie i nauka w obcym kraju.

Ikona informacji
poradniki