Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Grono osób korzystających z kredytów cały czas się powiększa. Pożyczone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na różne cele, od zakupu sprzętu AGD, przez remont mieszkania, aż po wyjazd na wymarzone wakacje. Oferta kredytowa banków i innych instytucji finansowych, jest obecnie obszerna. Jedną z opcji jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń (YAY Foto)

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń - na czym polega?

Pożyczka gotówkowa, która jest nam dzisiaj oferowana niemalże na każdym kroku, może zostać przeznaczona na każdy cel. Instytucja finansowa, która nam jej udziela, nie wymaga od nas zatem określenia tego, na co przeznaczymy zdobyte w ten sposób pieniądze. Jest to wygodna forma kredytu, tym bardziej, że pieniądze możemy uzyskać w wyjątkowo krótkim czasie, bez zbędnych formalności. Wystarczy jedynie skorzystać z możliwości jakie dają nam pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń.

Tego rodzaju oferty to zdecydowanie domena firm pozabankowych, jednak widoczne zapotrzebowanie na takie produkty finansowe sprawiło, że również coraz więcej banków proponuje swoim klientom taki kredyt bez zaświadczeń. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że pożyczki te z reguły dotyczą mniejszych sum pieniędzy i są przyznawane na krócej, niż tradycyjne kredyty.

Najważniejsze w przypadku pożyczek bez zaświadczeń jest jednak to, że formalności związane z ich przyznaniem są ograniczone do absolutnego minimum. Nie musimy zatem dostarczać do instytucji finansowej żadnych dokumentów od pracodawcy potwierdzających nasze zarobki. W większości firm pozabankowych wystarczy tak naprawdę dowód osobisty oraz wypełnienie oświadczenia, w którym określamy wysokość naszych dochodów. Pamiętajmy jednak, że taki dokument ma moc prawną, w związku z czym nie warto w nim naciągać prawdy, gdyż może mieć to dla nas nieprzyjemne konsekwencje.

Czy każdy może dostać taką pożyczkę?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń wydaje się być atrakcyjnym produktem finansowym, ale czy każdy może z niej skorzystać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż w dużej mierze zależy od tego, gdzie będziemy się o nią starać.

Banki zazwyczaj mają nieco większe wymagania w stosunku do swoich kredytobiorców. W związku z tym, samo oświadczenie o dochodach nie wystarczy. Większość tego typu instytucji dodatkowo sprawdza, czy na konto takiej osoby faktycznie wpływają pieniądze, które stanowią stałe źródło dochodu. Co więcej, sprawdzana jest również historia poprzednich zadłużeń klienta w BIK. W ten sposób, potwierdzana jest wiarygodność takiej osoby, która nie powinna mieć żadnym problemów z terminową spłatą zadłużenia. Wszystkie te formalności nie zajmują jednak zbyt dużo czasu i decyzja banku jest bardzo szybka.

Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, reguły którymi się kierują w przypadku pożyczek bez zaświadczeń mogą się od siebie różnić. Część z nich, podobnie jak banki, stara się nieco bliżej przyjrzeć bieżącej sytuacji finansowej klienta oraz jego dawnym zadłużeniom. Są jednak i takie instytucje, które do podjęciu decyzji o wypłaceniu pożyczki, potrzebują jedynie dowodu osobistego takiej osoby oraz wypełnionego przez nią formularza o dochodach.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu chcą uniknąć wszystkich formalności wymaganych przy tradycyjnych kredytach. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące i przy tym również frustrujące są kolejne wizyty w banku, gdy okazuje się, że musimy donieść jakiś dokument. Nie dziwi zatem fakt, iż tak wielu klientów szuka zatem rozwiązań, w których formalności zostają ograniczone do minimum.

Z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń chętnie korzystają również osoby, dla których liczy się czas. Ubieganie się o zwykły kredyt w banku może zająć nam kilka dni, albo i tygodni. Dlatego, gdy potrzebujemy pieniędzy praktycznie natychmiast, pożyczka bez zaświadczeń doskonale się sprawdza. Kiedy zatem nie mamy środków na naprawę samochodu, usunięcie awarii jakiejś instalacji w domu, albo mamy problem z opłaceniem zbyt wysokich rachunków, taki szybki zastrzyk gotówki może okazać się najlepszą opcją.

Taki produkt finansowy, o który możemy się ubiegać również w firmach pozabankowych, bywa jedynym możliwym rozwiązaniem dla osób, które nie mają stałego dochodu. Wówczas, trudno jest im znaleźć  bank, który udzieliłby im tradycyjnego kredytu. W przypadku pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń, nie będą one miały natomiast żadnych trudności z otrzymaniem pieniędzy.

Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie się o nią ubiegać?

Jak już wspomniano, decydując się na pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń, możemy skorzystać z oferty banków lub firm pozabankowych. W tym pierwszym przypadku, zwykle musimy spełnić nieco większe wymagania, ale również proponowane nam warunki często okazują się być dużo atrakcyjniejsze. Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, nie wymagają one od swoich klientów zbyt wiele, ale w zamian koszty takiej pożyczki mogą okazać się większe. Musimy zatem dobrze zastanowić się nad tym, która opcja będzie w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie jednak od tego jaki typ instytucji finansowej wybierzemy, zawsze warto sprawdzić różne oferty. Możemy to robić na własną rękę, lub też skorzystać z pomocy praktycznych porównywarek internetowych. Wystarczy wpisać w nie nasze potrzeby względem takiej pożyczki, aby szybko dowiedzieć się, która instytucja może zaproponować nam najkorzystniejszy produkt finansowy.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-01-17

Smartfon do 1000 – jaki wybrać?

Szybki rozwój technologii sprawia, że dobry telefon wcale nie musi być drogi. Podpowiadamy, jaki smartfon do 1000 zł wybrać, aby cieszyć się niezawodnym i nowoczesnym urządzeniem.

2020-01-15

Leasing konsumencki – na czym polega i dla kogo jest?

Leasing kojarzy się z korzystnym sposobem nabywania pojazdów i urządzeń dla przedsiębiorców. Dzięki leasingowi konsumenckiemu mogą jednak skorzystać z niego również osoby prywatne.

2020-01-15

Spirala zadłużenia – czym jest? Jak się z niej wydostać?

Piętrzące się zadłużenie stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Kiedy kolejne kredyty i pożyczki przeznaczane są na spłatę poprzednich, mamy do czynienia ze spiralą zadłużenia.

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

Ikona informacji
poradniki