Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Grono osób korzystających z kredytów cały czas się powiększa. Pożyczone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na różne cele, od zakupu sprzętu AGD, przez remont mieszkania, aż po wyjazd na wymarzone wakacje. Oferta kredytowa banków i innych instytucji finansowych, jest obecnie obszerna. Jedną z opcji jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń (YAY Foto)

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń - na czym polega?

Pożyczka gotówkowa, która jest nam dzisiaj oferowana niemalże na każdym kroku, może zostać przeznaczona na każdy cel. Instytucja finansowa, która nam jej udziela, nie wymaga od nas zatem określenia tego, na co przeznaczymy zdobyte w ten sposób pieniądze. Jest to wygodna forma kredytu, tym bardziej, że pieniądze możemy uzyskać w wyjątkowo krótkim czasie, bez zbędnych formalności. Wystarczy jedynie skorzystać z możliwości jakie dają nam pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń.

Tego rodzaju oferty to zdecydowanie domena firm pozabankowych, jednak widoczne zapotrzebowanie na takie produkty finansowe sprawiło, że również coraz więcej banków proponuje swoim klientom taki kredyt bez zaświadczeń. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że pożyczki te z reguły dotyczą mniejszych sum pieniędzy i są przyznawane na krócej, niż tradycyjne kredyty.

Najważniejsze w przypadku pożyczek bez zaświadczeń jest jednak to, że formalności związane z ich przyznaniem są ograniczone do absolutnego minimum. Nie musimy zatem dostarczać do instytucji finansowej żadnych dokumentów od pracodawcy potwierdzających nasze zarobki. W większości firm pozabankowych wystarczy tak naprawdę dowód osobisty oraz wypełnienie oświadczenia, w którym określamy wysokość naszych dochodów. Pamiętajmy jednak, że taki dokument ma moc prawną, w związku z czym nie warto w nim naciągać prawdy, gdyż może mieć to dla nas nieprzyjemne konsekwencje.

Czy każdy może dostać taką pożyczkę?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń wydaje się być atrakcyjnym produktem finansowym, ale czy każdy może z niej skorzystać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż w dużej mierze zależy od tego, gdzie będziemy się o nią starać.

Banki zazwyczaj mają nieco większe wymagania w stosunku do swoich kredytobiorców. W związku z tym, samo oświadczenie o dochodach nie wystarczy. Większość tego typu instytucji dodatkowo sprawdza, czy na konto takiej osoby faktycznie wpływają pieniądze, które stanowią stałe źródło dochodu. Co więcej, sprawdzana jest również historia poprzednich zadłużeń klienta w BIK. W ten sposób, potwierdzana jest wiarygodność takiej osoby, która nie powinna mieć żadnym problemów z terminową spłatą zadłużenia. Wszystkie te formalności nie zajmują jednak zbyt dużo czasu i decyzja banku jest bardzo szybka.

Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, reguły którymi się kierują w przypadku pożyczek bez zaświadczeń mogą się od siebie różnić. Część z nich, podobnie jak banki, stara się nieco bliżej przyjrzeć bieżącej sytuacji finansowej klienta oraz jego dawnym zadłużeniom. Są jednak i takie instytucje, które do podjęciu decyzji o wypłaceniu pożyczki, potrzebują jedynie dowodu osobistego takiej osoby oraz wypełnionego przez nią formularza o dochodach.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu chcą uniknąć wszystkich formalności wymaganych przy tradycyjnych kredytach. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące i przy tym również frustrujące są kolejne wizyty w banku, gdy okazuje się, że musimy donieść jakiś dokument. Nie dziwi zatem fakt, iż tak wielu klientów szuka zatem rozwiązań, w których formalności zostają ograniczone do minimum.

Z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń chętnie korzystają również osoby, dla których liczy się czas. Ubieganie się o zwykły kredyt w banku może zająć nam kilka dni, albo i tygodni. Dlatego, gdy potrzebujemy pieniędzy praktycznie natychmiast, pożyczka bez zaświadczeń doskonale się sprawdza. Kiedy zatem nie mamy środków na naprawę samochodu, usunięcie awarii jakiejś instalacji w domu, albo mamy problem z opłaceniem zbyt wysokich rachunków, taki szybki zastrzyk gotówki może okazać się najlepszą opcją.

Taki produkt finansowy, o który możemy się ubiegać również w firmach pozabankowych, bywa jedynym możliwym rozwiązaniem dla osób, które nie mają stałego dochodu. Wówczas, trudno jest im znaleźć  bank, który udzieliłby im tradycyjnego kredytu. W przypadku pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń, nie będą one miały natomiast żadnych trudności z otrzymaniem pieniędzy.

Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie się o nią ubiegać?

Jak już wspomniano, decydując się na pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń, możemy skorzystać z oferty banków lub firm pozabankowych. W tym pierwszym przypadku, zwykle musimy spełnić nieco większe wymagania, ale również proponowane nam warunki często okazują się być dużo atrakcyjniejsze. Jeśli natomiast chodzi o firmy pozabankowe, nie wymagają one od swoich klientów zbyt wiele, ale w zamian koszty takiej pożyczki mogą okazać się większe. Musimy zatem dobrze zastanowić się nad tym, która opcja będzie w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie jednak od tego jaki typ instytucji finansowej wybierzemy, zawsze warto sprawdzić różne oferty. Możemy to robić na własną rękę, lub też skorzystać z pomocy praktycznych porównywarek internetowych. Wystarczy wpisać w nie nasze potrzeby względem takiej pożyczki, aby szybko dowiedzieć się, która instytucja może zaproponować nam najkorzystniejszy produkt finansowy.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-09-12

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

2019-08-28

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Kredyt samochodowy 50/50 - oferta, warunki

Jednym z popularniejszych produktów pozwalających na finansowanie zakupu samochodu jest kredyt 50/50. Na czym dokładnie polega i czy warto się nim w ogóle zainteresować?

Jak działa kredyt oddłużeniowy (dla bardzo zadłużonych)?

Wbrew pozorom nie jest trudno wpaść w spiralę zadłużeń. Niespodziewane wydatki, które spadają na nas jak grom z jasnego nieba są w stanie mocno namieszać w budżecie domowym. Problemy ze spłatą jednego zadłużenia generują kolejne i tak w kółko.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Kredyt obrotowy - co to jest i jak go dostać?

Brak możliwości opłacenia bieżących faktur lub zakupu materiałów, z których tworzone są nasze produkty, jest nie tylko frustrujące, ale także zagraża funkcjonowaniu biznesu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia

Ikona informacji
poradniki