Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Zastanawiasz się nad remontem mieszkania, ale obawiasz się, że zgromadzone przez Ciebie do tej pory środki finansowe wcale nie muszą okazać się wystarczające? Rozwiązaniem może okazać się kredyt. Choć jednak na rynku nie brakuje propozycji skierowanych do osób myślących o zmianie wyglądu wnętrza, nietrudno się domyślić, że nie każda jest tak samo atrakcyjna. Nad którymi zatem warto się zastanowić?

Kredyt na remont mieszkania - wszystko co musisz wiedzieć Kredyt na remont mieszkania - wszystko co musisz wiedzieć (YAY Foto)

Na co zwrócić uwagę?

Jeszcze zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu na remont mieszkania, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Jak duży remont planujemy i jaki jest poziom jego skomplikowania?
  2. Jaki jest szacowany przez nas koszt remontu i jakie mogą być dopuszczalne zmiany w tym zakresie?
  3. Jak przedstawia się nasza kondycja finansowa, a tym samym – jak szybko będziemy w stanie spłacić nałożone na siebie zobowiązanie?
  4. Kiedy planujemy remont i czy mamy dużo czasu na zgromadzenie niezbędnych środków finansowych?

Nie ma rozwiązania, które będzie się sprawdzać znakomicie bez względu na okoliczności. Jeśli jednak przygotujemy się rzetelnie do zaciągnięcia zobowiązania finansowego, możemy być pewni, że uda nam się znaleźć te, które jest dla nas najlepsze. W zależności od tego, jakie są nasze plany może być to zarówno finansowanie z wykorzystaniem karty kredytowej, klasyczny kredyt gotówkowy, jak i kredyt hipoteczny.

Pomoc z karty kredytowej

Remont mieszkania nie zawsze jest tak samo imponującym przedsięwzięciem. Bywa i tak, że interesuje nas raczej odświeżenie mieszkania niż radykalna zmiana jego wyglądu. W takim przypadku koszty nie są duże i przeważnie zamykają się w dwóch lub trzech tysiącach złotych. Nie trzeba kupować drogich materiałów wykończeniowych, a w wielu przypadkach można poradzić sobie nawet bez specjalistycznej ekipy. Jeśli właśnie taki remont planujemy, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy zamiast klasycznego kredytu nie skorzystać z możliwości, jakie stwarza karta kredytowa. Plusów korzystania z karty podczas niedużego remontu jest co najmniej kilka. Jeśli jesteśmy już jej właścicielami, dostęp do potrzebnych nam środków otrzymujemy natychmiast. Nie musimy czekać na rozpatrzenie naszego wniosku, nie musimy też obawiać się, że oceniając nieco zbyt optymistycznie koszt remontu, będziemy musieli przerwać go w połowie pozbawieni finansów. Jeśli uda się nam spłacić zadłużenie w okresie bezodsetkowym (a w przypadku remontów niezbyt kosztownych nie jest to wcale plan nierealny), nie trzeba martwić się nawet o to, że bankowi należy oddać więcej niż się pożyczyło. Warto zresztą zwrócić uwagę i na to, że nawet, jeśli nie uregulujemy wszystkich zaległości w tym czasie, oprocentowanie wcale nie musi być wysokie. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie należy podchodzić odpowiedzialnie do własnych możliwości finansowych. Przesadny optymizm może okazać się zgubny.

Kredyt gotówkowy

Niestety, nie zawsze czekający nas kredyt kosztuje naprawdę niewiele. Bywa i tak, że wiąże się z koniecznością zaciągania poważnych zobowiązań finansowych, korzystanie z karty kredytowej staje się więc problematyczne. W takim przypadku powinien więc zainteresować nas klasyczny kredyt gotówkowy.

Kredyt może okazać się pomocny już choćby dlatego, że przy współpracy z ekipami remontowymi ciągle jeszcze płaci się gotówką, a jej wypłacanie z wykorzystaniem karty kredytowej jest wyjątkowo nieopłacalne. Kredyt, w dłuższej perspektywie czasowej, może być też znacznie bardziej opłacalny niż karta zwłaszcza, jeśli wiemy, że mamy do czynienia z kwotą, którą będziemy spłacać na długo po zakończeniu okresu bezodsetkowego. Oczywiście, mówiąc o kredycie gotówkowym musimy mieć świadomość tego, że jest on rozwiązaniem posiadającym tak zalety, jak i pewne wady.

W przypadku tych ostatnich na pierwszy plan wysuwa się czas oczekiwania. Nie jest on już tak długi, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, nadal jednak nie ma mowy o natychmiastowym dostępie do gotówki zwłaszcza, gdy interesuje nas kwota wyższa niż kilka tysięcy. Warto zwrócić też uwagę na to, że kredyt wymaga spełnienia pewnych wymogów formalnych, konieczne może być więc choćby przedstawienie dokumentu informującego bank o wysokości naszych zarobków. Kredyt ma też swoją konkretną wartość. Przed jego zaciągnięciem konieczne jest więc zastanowienie się nad tym, jakie zmiany chcemy wprowadzić w naszym domu, jak duże opłaty będziemy musieli ponieść z tego tytułu, a także… z czego zrezygnować, jeśli okaże się, że istnieje ryzyko przekroczenia budżetu.

Kredyt hipoteczny

Co zrobić, gdy tak naprawdę nie zależy nam na klasycznym remoncie, ale na całkowitej przebudowie mieszkania? Kredyty gotówkowe, choć wygodne i atrakcyjnie oprocentowane, zwykle mają ograniczoną górną granicę, jeśli więc mamy bardzo ambitne plany, ryzyko, że nie wystarczy ona na ich realizację, nie jest wcale małe. W takim przypadku rozwiązaniem, które należy poddać szczególnie wnikliwej analizie okazuje się być kredyt hipoteczny.

Wielu osobom sama propozycja zaciągnięcia kredytu hipotecznego na remont mieszkania wydaje się dziwna. Rzeczywiście, ta forma wsparcia kojarzy się przede wszystkim ze środkami przeznaczonymi na zakup nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że bank nie będzie zainteresowany skredytowaniem nam remontu zwłaszcza, jeśli zabezpieczeniem będzie właśnie remontowana nieruchomość. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem muszą liczyć się z tym, że procedura przyznawania kredytów hipotecznych może być czasochłonna. Należy jednak mieć na uwadze to, że mówimy o wsparciu posiadającym niemożliwe do zakwestionowania zalety. Tu warto wspomnieć choćby o jego oprocentowaniu – znacznie niższym niż ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-19

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

Pracujący w naszym kraju obywatele chociażby Ukrainy, w którymś momencie chcą ubiegać się o kredyt na różne cele. Czy jest szansa na kredyt dla obcokrajowca?

2019-04-18

Kredyt czy leasing na samochód? Na co się zdecydować?

Przedsiębiorcy, którzy planują zakup auta do firmy, muszą zdecydować, czy skorzystać z kredytu na zakup samochodu, a może z leasingu. Wady i zalety.

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

500+ a kredyt gotówkowy - podstawowe informacje

Czy dodatkowy dochód w postaci świadczenia "Rodzina 500+" jest brany pod uwagę przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Jak otrzymać kredyt gotówkowy dla prowadzących działalność gospodarczą?

Start nowego biznesu wiąże się z poniesieniem nie tylko nakładów pracy, ale i nakładów finansowych. W przypadku braku środków, można skorzystać z kredytu.

Utrata pracy i kredyt – poradnik dla kredytobiorcy

Jakie mamy opcje, gdy szef wręcza zwolnienie, a nad głową wciąż wisi kredyt? Dowiedz się, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

Jak wybrać kredyt samochodowy?

Czy warto skorzystać z kredytu samochodowego? Jak stwierdzić, który bank oferuje najlepsze warunki? Co może nam pomóc, gdy będziemy chcieli go zaciągnąć?

Ikona informacji
poradniki